مدیریت شهری و اعتماد عمومی

مدیریت شهری ظاهراً بحثی تازه به نظر می رسد، اما از همان روزهای نخستین تکوین اندیشه های توسعه و از همان روزهایی که ادبیات مدیریت به سوی تدوین رفت، بحث مدیریت شهری نیز به مثابه یک قلمرو قابل ارزیابی هویت یافت. هویتی که حالا می رود تا با چکش کارشناسان صیقل بخورد. ناخالصی ها را به دور بریزد و محک خویش را عیان سازد.
هدف از ورود به چنین مباحثی – که عملاً به تعمیق اقبال عمومی از اقدامات سازنده در عرصه زندگی شهری می انجامد – این است که برای اجرای نوسازی کالبدی شهرهای کشورمان، ساز و کارهایی مشخص و معین و همچنین تمهیدات مدیریتی همه سونگر فراهم آید.
ورود صاحب نظران به عرصه ارزیابی مقولات مدیریت شهری، علاوه بر جنبه های کالبدی نوسازی شهرها می تواند باب بحث پیرامون روح این کالبدها را نیز فراهم سازد و به دیگر زبان، جوانب فرهنگی، اجتماعی و آموزشی مسئله را هم مورد مداقه قرار دهد.

محمد علی طوسی، مجله تدبیر، شماره 51

دانلود مقاله


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *