پرورش کرم خاکی و تولید ورمی کمپوست

پرورش کرم خاکی

پرورش کرم خاکی و تولید ورمی کمپوست

ورمی کمپوست که یکی از کود های جدید و نوین کشاورزی می باشد این روزها در جهان و ایران طرفداران زیادی پیدا کرده و جوانان پرشماری مشتاق به یادگیری آموزش تولید این کود نوین و نسبتا با مواد اولیه ساده هستند و در اینجا ما قصد آموزش و یادگیری تولید ورمی کمپوست داریم تا شما عزیزان بیشتر در این زمینه اطلاعات کسب نمایید

طرح Vermi compost تغذیه کرمهای قرمز حلقوی بارانی موسوم به Eisenia Foetida از مواد آلی پسماندهای آشپزخانه بوده و محصول این فرایند کود آلی بوده است که یکی از غنی ترین کودهای شناخته شده در دنیا می باشد.

کرمهای خاکی خاک و مواد آلی را می خورند. مواد آلی را تغذیه می کنند. خاک از دستگاه گوارش و هضم طولانی کرم عبور می کند. مواد آلی که به عنوان غذای کرم محسوب می شود شامل ضایعات گیاهی و فضولات دامی حیوانات کوچک و بزرگ می باشد. علاوه بر این مواد ، کرمها بعضی مواد دیگر را نیز ترجیح می دهند. زیرا کرم دهان بسیار کوچکی دارد و برای کرم خوردن مواد و ترکیبات کوچک مانند باکتری ، پروتوزا و قارچها راحت است. مواد غذایی بزرگ باید با رطوبت اول نرم شوند تا کرم بتواند براحتی آن را تغذیه کند. شما می توانید کرمهایتان را افزایش دهید تا پسماندهای گیاهی شما را مصرف کنند. شما برای انجام این کار نیاز به یک ظرف مناسب و بستر مرطوب و مقداری پسماندهای غذایی دارید.

عنوان مطلب: پرورش کرم خاکی و تولید ورمی کمپوست

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *