آموزش pcs7 (قسمت دوم)

آموزش pcs7

آموزش pcs7 (قسمت دوم)

شروع کار با PCS7
بعد از نصب PCS7 آیکن simatic manager روی صفحه دسکتاپ ظاهر می شود.بر روی آن کلیک میکنیم تا پنجره برنامه نویسی سیماتیک باز شود. یکی از ویژگیهای PCS7 نسبت به s7 که میتونه هم برای پیکربندی و برنامه نویسی plc استفاده بشه هم برای پیکربندی و برنامه نویسی DCS.
برای پیکربندی برای plc نیازی به استفاده از ویزارد نیست و طبق روالی که در s7 داشتید میتونید اینکارو انجام بدید.
برای پیکربندی برای DCS از ویزارد استفاده کنید.با انتخاب ویزارد پنجره زیر باز می شودبا کلیک روی next پنجره دیگری باز می شود که در آن نوع AS را انتخاب میکنید.توجه داشته باشید که PCS7 فقط AS-400 و cpu414-3 به بالا قابل اجرا هست.هر AS بطور پیش فرض شامل رک , منبع تغذیه , cpu و کارت شبکه اترنت صنعتی می باشد. پس از انتخاب نوع AS با درنظر گرفتن سایر اجزا مثل تعداد کارت شبکه , کارت حافظه منبع تغذیه یکی از ردیف ها رو انتخاب میکنیم

با کلیک روی next پنجره زیر باز می شود. تواین پنجره سطوح فرایندی (plant hierarchy)و ابزارهای برنامه نویسی و ابزارهای مونیتورینگ مشخص می شوند. هر دو زبان برنامه نویسی CFC و SFC رو انتخاب کنید . برای مونیتورینگ هم PCS7 OS رو انتخاب می کنیم.

Single station: وقتی OS مستقیما روی plant bus با AS ارتباط دارد و سیستم بصورت client/server نیست از این گزینه استفاده می شود.
Multiple station : وقتی سیستم مونیتورینگ بصورت client/server هست و فقط یک سرور وجود دارد این گزینه رو انتخاب کنید
Multiple station redundant : وقتی سیستم بصورت client/server هست و دو سرور بصورت redundant وجود دارد از این گزینه استفاده کنید.

عنوان مطلب: آموزش pcs7

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *