استاندارد خطوط BRT

استاندارد خطوط BRT

استاندارد خطوط BRT

این استاندارد که برای اولین بار در جهان منتشر شده است ویرایش نخست است و موسسه بین المللی ITDP از تمام دست اندرکاران حوزه حمل و نقل خواسته است تا ایرادات احتمالی این استاندارد را جهت اصلاح در ویراشهای بعدی لحاظ نمایند. در این استاندارد ارزیابی خطوط BRT به روش امتیازدهی و بر اساس پارامترهایی از قبیل زیرساخت ها، کیفیت سرویس دهی و اطلاع رسانی به مسافران، طراحی ایستگاه و نحوه ارتباط میان اتوبوسها و ایستگاهها، یکپارچگی سیستم و تامین دسترسی های مناسب و برنامه ریزی نحوه سرویس دهی صورت گرفته است.

در نهایت خطوط BRT بر اساس امتیازات کسب شده (که حداکثر ۱۰۰ امتیاز می باشد) در سه دسته خطوط طلایی (امتیاز ۸۵ تا۱۰۰) خطوط نقره ای (۷۰ تا ۸۴) و خطوط برنزی (۵۰ تا ۶۹) رتبه بندی شده است.

نام فایل:  استاندارد خطوط BRT

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد فایل: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

 

 

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (1)

  • جواد پاسخ به

    سلام جناب حدادی. یک مسئله مهم در امر ساخت بی ار تی هست و انهم اختصاص بخشی از عرض خیابان به خط بی ار تی . اما مشخص نیست که این عرض خط باید چند متر باشد و چه مقدار باید فضا در اختیار خط قرار گیرد تا دو عدد اتوبوس بتواند از کنار هم عبور کنند . در تهران فاصله به طوری است که دو اتوبوس اینه به اینه از کنار هم عبور میکنند اما در مشهد بین اتوس دو متر فاصله دارد .این نقض حقوق شهروند است چون در انطرف میله های بی ار تی عبور مرور برای سایر شهروندان به سختی انجام میگردد. ایا استانداردی برای این موضوع هست که مثلا حداقل یا حد اکثر فاصله عرض اشغال شده چه مقدار باشد .ممنون میشم راهنمایی نمائید.

    آذر ۱۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۳ ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *