آموزش AutoCAD MAP

آموزش autocad map

نرم افزار autocad map یکی از نرم افزارایی هستش که به عنوان رابط بین نرم افزارهای GIS و CAD می تونه کار کنه.

در سالهای اخیر با توجه به نیاز کاربریهای GIS در نقشه های رقومی  CAD و توجه به این موضوع که کاربران  CAD بتوانند بدون نیاز به تهیه نرم افزارهای تخصصی  GIS ضمن دسترسی توأم به اطلاعات مکانی و توصیفی عوارض ، تحلیلهای مکانی مختلف را انجام دهند ، موجب گردید که تا شرکت AutoDesk ماژول اتوکد مپ  AutoCAD Mapرا عرضه نماید. نرم افزار مذکور برای ایجاد ، نگهداری ، تحلیل و تولید اطلاعات نقشه ای در محیط  CADمورد استفاده قرار می گیرد.این نرم افزار ساختار شیء گرای اتوکد AutoCAD را با ساخ تار مدیریت اطلاعات مکانی تلفیق می نماید. کاربران این نرم افزار می توانند برای موارد زیر از آن بهره بگیرند:

  • ایجاد نقشه های رقومی و اتصال آنها به پایگاه داده
  • ذخیره سازی ، مدیریت و بازیابی داده های مرتبط با نقشه اعم از ترسیمی و غیرترسیمی
  • به اشتراک گذاشتن نقشه ها و پایگاه های داده برای دسترسی چند کاربره
  • ایجاد توپولوژی ، اجرای جستجو و تحلیل مکانی
  • ایجاد نقشه های موضوعی و راهنمای نقشه
  • چاپ نقشه و کتابچه نقشه ها

در فضای جی.آی.اس GIS، مهمترین کاربرد نرم افزار اتوکد مپ آماده سازی نقشه ها برای ورود به نرم افزار های جی.آی.اس GIS و یا به اصطلاح GIS Ready نمودن آن هاست.

از لینک زیر می تونید آموزش این نرم افزار رو در ۱۱ بخش دانلود کنید که امیدوارم مفید باشه واستون.

دانلود آموزش


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *