پایان نامه حذف بهينه نويز صنعتي با استفاده از فيلترهاي تک‌کاناله

پایان نامه حذف بهينه نويز صنعتي با استفاده از فيلترهاي تک‌کاناله

عنوان پایان نامه:حذف بهينه نويز صنعتي با استفاده از فيلترهاي تک‌کاناله
مقطع کارشناسی ارشد مهندسی برق-الکترونیک
ارائه دهنده:سید فرید موسوی پور
فرمت: ورد

مقدمه
نويز صوتي از معضلات دنياي امروزي است. گسترش تكنولوژي و صنعت باعث ايجاد صداهايي با شدت زياد در اطراف ما شده است. اگر شدت صدا از حد مجاز خود بالاتر برود، ‌به افرادي كه در مواجهه با آن هستند آسيب وارد مي‌شود. البته شدت اين آسيب با توجه به شدت صدا و مدت زمان مواجهه با آن متغير است. صداي بلند، چه موسيقي باشد و چه صدايي آزاردهنده در صنعت، مي­تواند بر شنوايي ما تأثيرات نامطلوبي داشته باشد.
شدت صدا را با دسي‌ بل مي‌سنجند، به عنوان مثال، شدت صداي ناشي از پرواز يك هواپيماي جت از فاصله 100 متري برابر با 130 دسي ‌بل است. شدت صدا در يك اتاق ساكت و خلوت 20 دسي‌بل است.
بر اساس استانداردهاي کميته فني بهداشت حرفه‌اي کشور مقدار حد مجاز تماس شغلي صدا براي 8 ساعت کار روزانه (يک شيفت کار)، برابر با 85 دسي‌بل است که به ازاي هر 3 دسي‌بل افزايش صدا، زمان كار فرد در آن محيط بايد به نصف، كاهش يابد تا از آثار سوء صدا بر سلامتي فرد جلوگيري شود (به ازاي هر 3 دسي‌بل افزايش شدت صوت، ميزان فشاري که به پرده صماخ گوش وارد مي‌شود، دو برابر مي‌شود). مثلاً اگر کارگري در محيط کار خود در معرض تماس با صدايي معادل 88 دسي‌بل باشد، زمان مجاز کار او 4 ساعت است و اگر ميزان صدا به 91 دسي‌بل برسد فقط مجاز به 2 ساعت مواجهه با صدا خواهد بود…..

فهرست:
فصل 1- مقدمه
فصل 2- روشهاي مختلف بهبودگفتار
فصل 3- فيلتر کالمن متوالي
فصل 4- فيلتر ذره اي
فصل 5- روش هاي ارزيابي کيفيت گفتار
فصل 6- آزمون الگوريتمها
فصل 7- نتيجه گيري
فهرست مراجع

دانلود

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *