دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد سنجش از دور و GIS

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد سنجش از دور و GIS

سیستم هاي اطلاعات جغرافیایی (GIS) یکی از روش هاي نوین جهت مدیریت همزمان داده هاي مکانی و توصیفی می باشد. بکارگیري این سیستم در شرکت هاي گاز به افزایش توان
مدیریتی شرکت هاي گاز در طراحی، توسعه، نگهداري، بهره برداري و مدیریت بهینه شبکه گازرسانی کمک شایانی خواهد نمود. در این تحقیق، ابتدا مدل هاي مفهومی و منطقی بر پایه نیازمندی هاي کاربران و واحدهاي مختلف شرکت گاز طراحی شد. سپس با تلفیق مدل منطقی طراحی شده و مفاهیم ESRI Geodatabase اقدام به طراحی مدل فیزیکی با استفاده از زبان مدلسازي یکنواخت (UML) گردید. در ادامه اقدام به توسعه رفتار عوارض موجود در شبکه گاز در حالت هاي مختلف ایجاد، تغییر، حذف و … گردید. جهت انجام عملیاتها و تحلیل هاي مورد نیاز
در مراحل مختلف بازاریابی، طراحی، اجرا و بهره برداري و همچنین پیاده سازي روند کاري (Workflow) مطابق با معیارها و ضوابط شرکت گاز اقدام به طراحی یک برنامه الحاقی (Extension) در نرم افزار ArcGIS و با استفاده از زبان برنامه نویسی ArcObject گردید. با ایجاد یک پایگاه داده مکانی چند کاربره، مدل فیزیکی طراحی شده و رفتارهاي توسعه داده شده به پایگاه داده وارد گردید. سپس داده هاي مکانی و توصیفی شبکه گاز شهري سودجان پس از اصلاحات مورد نیاز به پایگاه داده وارد شد. در نهایت سیستم ایجاد شده با تلفیق پایگاه داده مکانی، رفتارهاي تخصیص یافته به عوارض و برنامه الحاقی توانست به عنوان یک سیستم پشتیبان تصمیم گیري مکانی (SDSS) مطرح گردد. با استفاده از این سیستم کلیه مراحل بازاریابی، طراحی، توسعه، اجرا و بهره برداري با دقت و اعتماد پذیري بالاتر و صرف هزینه و وقت کمتر، به صورت یکپارچه و هماهنگ انجام می شود.

کلید واژه ها : پایگاه داده مکانی، رفتار عوارض، زبان مدلسازي یکنواخت، سیستم پشتیبان تصمیم گیري مکانی، شبکه گاز شهري

 

پایان نامه پیاده سازی شبکه گاز شهری در محیط GIS (مطالعه موردی: شهر سودجان) توسط عباس بیگی هرچگانی و به راهنمایی دکتر علی اکبر متکان و مشاوره مهندس بابک میرباقري برای دریافت درجه کارشناسی ارشد رشته سنجش از دور و GIS گرایش منابع آب و خاک از دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 89-88 ارائه شد که فایل PDF اون رو از لینک داده شده می تونید دانلود کنید.

 

دانلود پایان نامه

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (2)

 • حمید پاسخ به

  با سلام خدمت همه دوستان
  برا موضوع پایان نامم قصد دارم روی پایگاه داده مکانی کار کنم ولی موضوع خاصی به ذهنم نمی رسه میخواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنید .
  ضمنا دانشجوی رشته جی ای اس هستم
  تشکر

  آذر ۱۷, ۱۳۹۴ در ۷:۲۴ ب.ظ
  • 3shahrsaz پاسخ به

   سلام دوست عزیز
   سوالتون رو بهتره در تالار گفتگو مطرح کنید تا دوستان متخصص در صورتی که می تونن راهنمایی کنن
   امیدوارم موفق باشید.

   آذر ۱۷, ۱۳۹۴ در ۱۱:۱۲ ب.ظ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *