پایان نامه ارشد الکترونیک-تحلیل الگوهای رفتاری الکترودینامیک کوانتومی کاواک

الکترودینامیک کوانتومی

پایان نامه ارشد الکترونیک-تحلیل الگوهای رفتاری الکترودینامیک کوانتومی کاواک

موضوع پایان نامه :تحلیل الگوهای رفتاری الکترودینامیک کوانتومی کاواک سیستمهای پیچیده در رژیمهای تزویج مختلف
پایان نامه ارشد الکترونیک

چکیده:
در این پروژه تحلیل الگوهای رفتاری سیستمهای پیچیدهی کوانتومی، سیستتم هتای اپتیتک کوانتتومی بسذره، متشکل از تعداد دلخواهی از نقاط کوانتومی و مدهای کوانتومی با برهمکتنش بته دل ختواه وتوی،مورد بررسی ورار می گیرند.
در ابتدا لازم بود فضای حالت مربوط به کلیترین سیستم الکترودینامیک کوانتومی کاواک دارای تعداد دلخواه سیستم کوانتومی ساطع کنندهی نور کوانتومی و تعداد دلخواه مد کاواک تعیین شود و با استفاده از هامیلتونی مربوطه و بدون تقریب، معادلهی شرودینگر در فضای شرودینگر در رژیمهای تزویج مختلف حل شوند. سپس ضرایب کت حالت سیستمهای متفاوت پیدا و با استفاده از آن احتمال حضور سیستم در حالتهای مختلف، مقادیر چشم داشتی عملگرهای میدانی و اتمی و درهم تنیدگی سیستم محاسبه شده و رفتار سیستم بررسی گردد.
در فصل اول مروری بر سیستمهای الکترودینامیک کوانتومی کاواک، رژیمهای تزویج متااوت، کاربردها و نحوه ورود به رژیمهای تزویج، مدل توصیف کننده سیستم، مرور روشهای مواجهه با این مدل و نقش مدل توصیف کننده در بررسی درهمتنیدگی سیستمهای مذکور آورده شده است.
در فصل دوم ابتدا روابط مورد نیاز جهت بررسی کلی ترین سیستم ممکن استخراج شده، و سپس برنامه های مورد نیاز جهت شبیه سازی سیستم و تحلیل آن نوشته شده اند.
در فصل سوم در سه بخش به محاسبه و تحلیل سیستم های الکترودینامیک کوانتتومی پرداخته شده است. در بخش اول سیستمی متشکل از دو نقطه ی کوانتومی در برهمکنش با یک مد کاواک به صورت دستی حل و بررسی شده و با حل نرم افزارهای نوشته شده مقایسه شده است. در بخش دوم و ستوم برای اولین بار به ترتیب رفتار یک سیستم کوانتومی واقعی و یک سیستم با اجزای تشکیل دهنتده متعدد دارای شش نقطه ی کوانتومی در رژیم های تزویج مختلف محاسبه، تحلیل و رسم شده است.

میتوانید متن کامل این پایان نامه را به فرمت pdf از لینک زیر دانلود کنید.

نام فایل: پایان نامه ارشد الکترونیک-تحلیل الگوهای رفتاری الکترودینامیک کوانتومی کاواک

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد فایل: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (1)

  • barg0 پاسخ به

    سلام
    من هر پایان نامه که خواستم نوشته عضو طلای حالا امروز عضو شدم

    آبان ۸, ۱۳۹۳ در ۱۰:۰۹ ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *