معرفي نرم افزار Autoform

معرفي نرم افزار Autoform

معرفي نرم افزار Autoform

يکي از نرم­ افزارهاي معروف که به‌صورتي گسترده و در سطح جهاني در زمينه قالب­هاي کشش و فرايند هيدروفرمينگدر صنايع شکل دهي به خصوص در شاخه ي ورق کارياستفاده مي­شود، نرم افزار Autoform است.

اين نرم­ افزار محصول يک شرکت آلمانيسوئيسي است که اکنون در اکثر شرکت­هاي بزرگ و معروف دنيا مورداستفاده قرار مي­گيرد. يکي از دلايل اصلي رشد استفاده از اين نرم­افزار در صنايع قالب­سازي اين است که باوجود پيچيده‌بودن تحليل­هاي تماسي که اساس روش­هاي حل اين نرم­افزار است، نرم­افزار طوري طراحي شده است که کاربر را درگير مباحث مربوط به نرم­افزارهاي تحليلي مانند المان­بندي، تعيين نوع المان و نمي­کند.

استفاده از اين نرم افزار باعث افزايش اطمينان, کاهش دفعات آزمايش قالب و کاهش زمان اين عمليات مي گردد و در نهايت به توليد قالب و قطعات مرغوب و قابل اطمينان منتهي مي شود به علاوه اينکه مدت زمان توقف پرس و نرخ قطعات معيوب نيز کاهش مي يابد.

اين نرم افزار با تکيه بر دانش و تجارب صنايع ورق کاري متشکل از مجموعه ايي کامل, يکپارچه و با توانايي هاي فوق العاده قوي در تحليل, مرور و بهينه سازي زنجيره ي توليد مي باشد.
Auto Form کليه ي انواع فرآيند هاي ورق کاري را از ساخت يک قطعه ي کوچک و تکي تا توليد قطعات سنگين در تيراژ بالا را تحت پوشش قرار مي دهد. به دليل وجود يکپارچگي کامل بين ماژول هاي اين نرم افزار, اثر کليه ي تغييرات اعمالي در فاز هاي ابتدايي توليد به فاز هاي نهايي منتقل مي گردد. اين امر امکان اجراي فرآيند مهندسي همزمان طراحي و توليد را ممکن مي سازد که مهندسي همزمان مزايايي مانند بهينه سازي زمان توليد, کاهش هزينه, افزايش کيفيت و بالا بردن ميزان توليد و به طور کلي افزايش بهره وري را داراست.

نرم افزار Auto Form به خاطر داشتن دقت در محاسبات سريع و محيط کاري بسيار مناسب مشهور است. ترکيب سرعت, دقت و کاربر دوستي اين نرم افزار باعث شده است که به يکي از نرم افزار هاي محوري در اين زمينه از شکل دهي بدل شود.

ادامه مطلب

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *