دانلود گزارش کار شیمی آلی 2 | نمونه های متنوع گزارش کار

دانلود گزارش کار شیمی آلی 2

دانلود گزارش کار شیمی آلی 2 | نمونه های متنوع گزارش کار

چندین گزارش کار شیمی آلی 2 در زمینه های مختلف در این تاپیک برای دانلود قرار داده شده است که با ورود به لینک داده شده می توانید گزارش کار شیمی آلی 2 مورد نظر خود را دانلود کنید:

عنوان تعدادی از گزارش کار شیمی آلی 2

گزارش کار سنتز آسپرین

گزارش کار سنتز آدیپیک اسید

گزارش کار آزمایش ایزومری مالئیک اسید و فوماریک اسید

گزارش کار سنتز دی بنزال استون

گزارش کار آزمایش تقطیر روشی برای جداسازی و خالص سازی مواد

گزارش کار استریفیکاسیون

گزارش کار اکسیداسیون الکل ها

گزارش کار تهیه آدیپیک اسید

دانلود گزارش کار شیمی آلی 2

توضیحات مختصر گزارش کار اکسیداسیون الکل ها

در شیمی به هر ترکیب شیمیایی که یک گروهِ هیدروکسیل (‎-OH‏) متصل به کربن یک آلکیل داشته‌باشد،الکل گویند.در شیمی، الکل‌ها در شمار گروه مهمی از ترکیب‌های شیمیایی هستند و در واکنش‌های گسترده‌ای شرکت می‌کنند و بسیاری از ترکیب‌های شیمیایی از آن‌ها به دست می‌آیند.

به طور کلی، زمانی که نام الکل به تنهایی به کار می‌رود، معمولاً منظور اتانول است که همان الکل گرفته‌شده از جو یا عرق یا همان مشروبات الکلی می‌باشد. اتانول مایعی بی‌رنگ و فرار وبا بویی بسیار تند است که از تخمیر شکرها به دست می‌آید. همچنین گاه به هر گونه نوشیدنی که الکل داشته‌باشد، الکل می‌گویند. هزاران سال است که معمولاً الکل به عنوان یکی از عامل‌های اعتیادآور به شمار می‌آید.

الکل‌های دیگر بیشتر با صفت‌های مشخص‌کنندهٔ ویژهٔ خود می‌آیند مانند الکل چوب (که همان متانول است) یا ایزوپروپیل الکل. پسوند «ول» نیز در پایان نام شیمیایی همهٔ الکل‌ها می‌آید.

تهیه کننده: رضا حسین بیکی

توضیحات مختصر گزارش کار تهیه آدیپیک اسید

در واكنش های اكسایش با توجه به نوع ماده اكسید شونده و محصول مورد نظر از معرفها وشرایط متفاوتی استفاده می شود. از جمله عوامل تعیین كننده غلظت معرف در محیط واكنش و دمای انجام واكنش می باشد.آلدهید ها بر خلاف کتون ها به آسانی به کربوکسیلیک اسیدها اکسید می شوند. در واقع یکی از مهمترین اختلافی که آلدهید ها با کتون ها دارند همین واکنش اکسیداسیون می باشد که ناشی از اختلاف ساختمانی آنها می باشد. یک آلدهید دارای یک هیدروژن متصل به کربن کربنیل می باشد که در حین اکسایش این پروتون جدا می شود در حالی که این هیدروژن در یک کتون وجود ندارد.

تهیه کننده: رضا حسین بیکی

دانلود گزارش کار شیمی آلی 2

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *