طرح جامع قزوین | دانلود طرح توسعه و عمران شهر قزوین

طرح جامع قزوین

طرح جامع قزوین | دانلود طرح توسعه و عمران شهر قزوین

طرح توسعه و عمران شهر قزوین و حوزه نفوذ آن یا همان طرح جامع قزوین را در 5 جلد به صورت PDF با ورود به لینک داده شده می توانید دانلود کنید.

شهر قزوین مرکز شهرستان قزوین و در دامنه هاي جنوبی سلسله جبال البرز قرار گرفته است . شهرستان بوئین زهرا در جنوب، شهرستان تاکستان در جنوب غرب، استان تهران در شرق، استان زنجان در غرب و استان گیلان و مازندران در شمال آن قرار گرفته اند. اتوبان تهران – زنجان از شمال شهر و راه آهن تهران – زنجان نیز از جنوب شهر می گذرد. شهرك صنعتی البرز در جنوب شرق و شهرك صنعتی لیا در جنوب شهر واقع شده است . دشت قزوین بخشهاي غربی، شرقی و جنوبی شهر را فراگرفته است.
مهمترین رودخانه هاي حوزه شهر قزوین رودخانه باراجین در شرق و رودخانه آلولک در غرب آن است.

توپوگرافی یا وضعیت پستی و بلندي زمین نقش مهمی در پایداري دامنه ها، حرکت سیالات ، استقرار تأسیسات انسانی و پراکنش و توسعه مراکز انسانی ایفا می کند.
حوزه شهري قزوین در دامنه هاي جنوبی رشته کوههاي البرز و شمال دشت قزوین واقع شده است . به طور کلی بخش جنوبی حوزه استحفاظی قزوین دشتی و بخش شمال آن پایکوهی و ناهموار است. مهمترین ارتفاعات حاشیه شمال شرقی منطقه مطالعاتی ، کوههاي بالا دره با ارتفاع 1876 در شمال روستاي دیوار و ارتفاعات برج ( 1718 متر) در شمال اسماعیل آباد و ارتفاعات شمال و شمال غربی شهر کوههاي واشرگیر ( 2045 متر) ، کوه ملار ( 2418 متر) ، کوه چکلو ( 2290 متر) ، سفید کوه ( 2368 متر) و کوه لور ( 2105 متر) می باشند. حداقل ارتفاع محدوده استحفاظی در جنوب آن 1170 متر و حداکثر ارتفاع در شمال محدوده استحفاظی 1620 متر می باشد.

توضیحات طرح جامع قزوین

در طرح جامع قزوین بعد از بررسی کلی منطقه ای و بررسی حوزه نفوذ به بررسی خصوصیات جغرافیایی و اقلیمی، جمعیتی، اقتصادی، کالبدی و … پرداخته شده است.

جلد سوم طرح به تعاریف مفاهیم کلیدی مورد استفاده در طرح جامع قزوین پرداخته است.

جلد چهارم برنامه و طرح توسعه می باشد که برنامه و طرح های توسعه را در حوزه نفوذ شهر و خود شهر مطرح می نماید

جلد پنجم نیز و ضوابط و معیارهای طرح توسعه بیان شده است.

دانلود طرح جامع قزوین

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *