ادویه های فصل سرما | ادویه های مفید برای فصل سرما

ادویه های فصل سرما

ادویه های فصل سرما | ادویه های مفید برای فصل سرما

در فصل سرما، سوخت و ساز بدن به طور چشمگیری کند می شود، میزان نیاز به خواب افزایش پیدا می کند و میزان انرژی نیز افت می کند. در این مطلب با ادویه های فصل سرما آشنا می شوید.

هر یک از انواع ادويه خواص و طعم منحصر به فردی دارد. ادويه در مقایسه با میوه و سبزی، آنتی اکسیدان بیشتری دارد که با بیماری های مختلف مقابله می کند. از آن جا که هرادويه، خاصیت ویژه ای دارد، بهتر است قبل از مصرف از خواص آن مطلع شوید. ادويه در پیشگیری و درمان بیش از ۱۵۰ بیماری موثر است. ادويه سرشار از آنتی اکسیدان است و خاصیت ضدالتهابی دارد و باعث کاهش وزن می شود. در فصل سرما، سوخت و ساز بدن به طور چشمگیری کند می شود، میزان نیاز به خواب افزایش پیدا می کند و میزان انرژی نیز افت می کند. در این فصل بدن به گرما نیاز دارد اما چه ادويه ای این گرما را در بدن ایجاد می کند: (البته میزان مصرف ادويه بر حسب مزاج فرد متغیر است.)

ادویه های فصل سرما

*هل: خاصیت خلط آور دارد که بدن را گرم نگه می دارد. عوارض آسم، سرماخوردگی و سرفه، برونشیت، گرفتگی

*جوزهندی: دارای خواص متعددی است که به ویژه در فصل سرما برای بدن مفید است. این ادويه درد را التیام می بخشد و التهاب را کاهش می دهد.

*زنجبیل: مصرف روزانه این ادويه در فصل سرما توصیه می شود. درمان طبیعی سرماخوردگی و آنفلوآنزاست. التهاب و درد را نیز کاهش می دهد.

*سیر: این گیاه با عفونت های متعددی مانند آنفلوآنزا، عفونت گوش و گلو مقابله می کند. میزان خلط را کاهش می دهد. گردش خون را بهبود می دهد، برونشیت و سرفه را درمان می کند.

*میخک: این ادويه ، غنی از ماده مغذی حاوی ویتامین C و A، آهن، منگنز ، پتاسیم، کلسیم، فیبر و پروتئین است. خاصیت ضدعفونی، ضداسپاسمی و ضدالتهابی دارد و مسکن نیز محسوب می شود.

*زیره سیاه: منبع غنی آهن است. برای سیستم گوارشی بدن بسیار مفید است. خاصیت ضدعفونی دارد و در درمان سرماخوردگی و رفع علایم آن از جمله سرفه موثر است و خلط را خشک می کند…….

ادویه های فصل سرما

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *