دانلود گزارش کار روغن | ﮔﺰﺍﺭﺵ ﮐﺎﺭهای ﺁﺯﻣﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﺭﻭﻏﻦ

دانلود گزارش کار روغن

دانلود گزارش کار روغن | ﮔﺰﺍﺭﺵ ﮐﺎﺭهای ﺁﺯﻣﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﺭﻭﻏﻦ

دانلود گزارش کار روغن در این تاپیک قرار داده شده است و با ورود به لینک داده شده می توانید گزارشکارهای مربوط به آزمایشگاه روغن که به ارزش 1 واحد از 3 واحد درس تکنولوژی روغن هست رو دانلود کنید.

لیست دانلود گزارش کار روغن

– آزمون کرایس روغن
– اندازه گیری روغن برنج
– اندیس اسیدی روغن
– اندیس یدی روغن
– عدد پراکسید
– عدد صابونی روغن
– وزن مخصوص روغن زیتون
– نقطه دود

گزارش کار عدد صابونی روغن

مقدمه:

عدد صابوني شدن ( هيدروليز ): بر طبق تعريف عدد صابوني ، معرف مقدار koh بر حسب گرم مي باشد كه جهت خنثي كردن اسيدهاي چرب حاصل از هيدروليز يك گرم چربي لازم است . در واقع مقياسي است براي بازگو كردن ميانگين وزن ملكولي اسيدهاي چرب كه در ساختمان چربي به كار رفته اند . به طور ساده تر ، ميزان koh مصرفي كه براي صابوني شدن ( هيدروليز ) يك گرم چربي لازم است را به ما نشان مي دهد . هرچه مقدار koh مصرف شده بيشتر باشد ، پس به همان مقدار مي بايد تعداد ملكولها در هر گرم چربي بيشتر باشد و در نتيجه بزرگي ملكولها به طور متوسط به همان نسبت هم كوچكتر است …

دانلود گزارش کار روغن فوق در لینک داده شده.

گزارش کار آزمون کرایس روغن

مقدمه :

آزمون کرایس در کنار اندیس پر اکسید به منظور تشخیص سریع اکسیداسیون روغن ها وچربی ها استفاده می شود.آزمون کرایس یک آزمون کیفی است که به منظور بررسی روغن ها مورد استفاده قرار می گیرد. در مراحل اولیه واکنش تند شدن ( اتواکسیداسیون ) یک ترکیب ایجاد می شود به نام آلدهید اپی هیدرین که این ترکیب می تواند با معرف فلوروگلوسینول در مجاورتاسید کلریدریک واکنش دهد و ایجاد رنگ قرمز کند .

وسایل آزمایش : روغن کنجد – اسید کلریدریک – معرف فلوروگلوسینول – لوله آزمایش .

دانلود گزارش کار روغن فوق در لینک داده شده.

کلیه گزارش کارهای آزمایشگاه روغن رو از لینک زیر می توانید دانلود کنید و همچنین گزارش کارهای خودتون رو در همون لینک با سایر دوستان به اشتراک بذارین.

دانلود گزارش کار روغن

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *