دانلود گزارش کار روغن | ﮔﺰﺍﺭﺵ ﮐﺎﺭهای ﺁﺯﻣﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﺭﻭﻏﻦ

دانلود گزارش کار روغن

دانلود گزارش کار روغن | ﮔﺰﺍﺭﺵ ﮐﺎﺭهای ﺁﺯﻣﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﺭﻭﻏﻦ

دانلود گزارش کار روغن در این تاپیک قرار داده شده است و با ورود به لینک داده شده می توانید گزارشکارهای مربوط به آزمایشگاه روغن که به ارزش ۱ واحد از ۳ واحد درس تکنولوژی روغن هست رو دانلود کنید.

لیست دانلود گزارش کار روغن

– آزمون کرایس روغن
– اندازه گیری روغن برنج
– اندیس اسیدی روغن
– اندیس یدی روغن
– عدد پراکسید
– عدد صابونی روغن
– وزن مخصوص روغن زیتون
– نقطه دود

گزارش کار عدد صابونی روغن

مقدمه:

عدد صابونی شدن ( هیدرولیز ): بر طبق تعریف عدد صابونی ، معرف مقدار koh بر حسب گرم می باشد که جهت خنثی کردن اسیدهای چرب حاصل از هیدرولیز یک گرم چربی لازم است . در واقع مقیاسی است برای بازگو کردن میانگین وزن ملکولی اسیدهای چرب که در ساختمان چربی به کار رفته اند . به طور ساده تر ، میزان koh مصرفی که برای صابونی شدن ( هیدرولیز ) یک گرم چربی لازم است را به ما نشان می دهد . هرچه مقدار koh مصرف شده بیشتر باشد ، پس به همان مقدار می باید تعداد ملکولها در هر گرم چربی بیشتر باشد و در نتیجه بزرگی ملکولها به طور متوسط به همان نسبت هم کوچکتر است …

دانلود گزارش کار روغن فوق در لینک داده شده.

گزارش کار آزمون کرایس روغن

مقدمه :

آزمون کرایس در کنار اندیس پر اکسید به منظور تشخیص سریع اکسیداسیون روغن ها وچربی ها استفاده می شود.آزمون کرایس یک آزمون کیفی است که به منظور بررسی روغن ها مورد استفاده قرار می گیرد. در مراحل اولیه واکنش تند شدن ( اتواکسیداسیون ) یک ترکیب ایجاد می شود به نام آلدهید اپی هیدرین که این ترکیب می تواند با معرف فلوروگلوسینول در مجاورتاسید کلریدریک واکنش دهد و ایجاد رنگ قرمز کند .

وسایل آزمایش : روغن کنجد – اسید کلریدریک – معرف فلوروگلوسینول – لوله آزمایش .

دانلود گزارش کار روغن فوق در لینک داده شده.

کلیه گزارش کارهای آزمایشگاه روغن رو از لینک زیر می توانید دانلود کنید و همچنین گزارش کارهای خودتون رو در همون لینک با سایر دوستان به اشتراک بذارین.

نام فایل: گزارش کار روغن | ﮔﺰﺍﺭﺵ ﮐﺎﺭهای ﺁﺯﻣﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﺭﻭﻏﻦ

دانلود فایل: لینک از تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *