آنالیز طراحی و برنامه های کاربردی لیزر بال بار

لیزر بال بار

آنالیز طراحی و برنامه های کاربردی لیزر بال بار

مقاله آنالیز طراحی و برنامه های کاربردی لیزر بال بار برای دقت کالیبراسیون ماشین های چند محور

مقاله آنالیز طراحی و برنامه های کاربردی لیزر بال بار برای دقت کالیبراسیون ماشین های چند محور ترجمه مقاله Design Analysis and Applications of a 3D Laser Ball Bar for Accuracy Calibration of Multiaxis Machines می باشد که این ترجمه را با فرمت Word در ۲۵ صفحه به همراه فایل اصلی مقاله به زبان انگلیسی با ورود به لینک داده شده می تونید دانلود کنید.

چکیده:

روش های معمول برای اندازه گیری خطای حجمی از مختصات دکارتی ماشین ابزار با استفاده از یک گام سنج یا تداخل سنج لیزر وقت گیر است. برای ماشینهای چند محور که اسپیندل مستواند نوسان کند, کالیبراسیون خطای حجمی حتی سخت تر است.
در این تحقیق یک لیزر بال بار سه بعدی جدید  (۳D-LBB) برای راه اندازی و اندازه گیری سریع موقعیت ابزار نسبت به میز کار در هر نقطه کاری از ماشین چند محور توسعه داده شده است.دستگاه شامل استفاده از یک لیزر بال بار و دو انکودر لیزری دورانی برای تشخیص مسیر هدف در سیستم مختصات کروی است. طراحی ابزار مورد بحث است و ویژگی های خطا برای ارتقاء دقت دستگاه تجزیه و تحلیل شده اند.برنامه های کاربردی برای اندازه گیری خطای حجمی یک روبات و دو نوع از ماشین ابزار ,قابلیت دقت بالای لیزر بال بار سه بعدی را نشان می دهد.

معرفی

تکنیک انجام تست دقت ماشین ابزار CNC می¬تواند در خیلی از استاندارد¬ها مانندISO230   یا ASME B5.54(1993) یافت شود.اکثر ابزار¬های  اندازه¬گیری خطی موجود تک بعدی هستند.  مانند تداخل سنج لیزر یا گام سنج. برای تست دایره¬ای در حرکت دو بعدی به طور مشخص در ISO230-4(1998) آمده است.

نام فایل: آنالیز طراحی و برنامه های کاربردی لیزر بال بار

دانلود فایل: مقاله اصلی | ترجمه مقاله

پسورد فایل: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *