دانلود مقاله گندم زراعی (Triticum aestivum)

گندم زراعی

دانلود مقاله گندم زراعی (Triticum aestivum)

در بخش زراعت تالار مهندسی کشاورزی دو مقاله پیرامون گندم زراعی (Triticum aestivum) گذاشته شده است که به صورت PDF با ورود به لینک داده شده می تونید دانلود کنید.

چکیده ای از مقاله گندم زراعی

یكي از مهمترین گیاهان زراعي بوده و در بیشتر مناطق قابل كشت است. در سطح جهاني نزدیك 25 درصد از زمین هاي قابل كشت به گندم اختصاص داده مي شود) بیش از 700 میلیون هكتار زمین مربوط به كشت غلات یا بیش از دو سوم زمین هاي مریوط به كشت غلات به گندم اختصاص دارد (. تاریخ كشت گندم به ده یا پانزده هزار سال قبل از میلاد مسیح بر مي گردد كه اجداد وحشي ان در منطقه بین النهرین خاورمیانه بوده و گندم هایي كه هم اكنون مشاهده مي شود از گندم وحشي مونوكوکوم ریشه گرفته اند. با وجود گونه هاي متعددي از گندم بیشترین سطح كشت و میزان تولید 94 % مربوط به گونه aestivum است. عمده ترین كشور هاي تولید كننده این غله ، چین ، هندوستان و امریكا بوده و عمده ترین صادر كننده این غله ، امریكا ، استرالیا و ارژانتین است . در ایران سطح زیر كشت گندم بالاي 5.2 میلیون هكتار بوده كه 4 میلیون هكتار از ان مربوط به كشت دیم بوده كه چیزي در حدود 56 درصد كشت رو شامل مي شود و بقیه به صورت ابي در حدود 46 درصد مي باشد.

دانلود مقاله گندم زراعی

[box type=”error” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”5″ fontsize=”15″]مقالات، مطالب، طرح ها و پروژه های خود را برای قرارگیری در سایت علمی آموزشی نواندیشان از اینجا بفرستید.[/box]

 

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *