دانلود مقاله گندم زراعی (Triticum aestivum)

گندم زراعی

در بخش زراعت تالار مهندسی کشاورزی دو مقاله پیرامون گندم زراعی (Triticum aestivum) گذاشته شده است که به صورت PDF با ورود به لینک داده شده می تونید دانلود کنید.

چکیده ای از مقاله گندم زراعی

یکی از مهمترین گیاهان زراعی بوده و در بیشتر مناطق قابل کشت است. در سطح جهانی نزدیک ۲۵ درصد از زمین های قابل کشت به گندم اختصاص داده می شود) بیش از ۷۰۰ میلیون هکتار زمین مربوط به کشت غلات یا بیش از دو سوم زمین های مریوط به کشت غلات به گندم اختصاص دارد (. تاریخ کشت گندم به ده یا پانزده هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد که اجداد وحشی ان در منطقه بین النهرین خاورمیانه بوده و گندم هایی که هم اکنون مشاهده می شود از گندم وحشی مونوکوکوم ریشه گرفته اند. با وجود گونه های متعددی از گندم بیشترین سطح کشت و میزان تولید ۹۴ % مربوط به گونه aestivum است. عمده ترین کشور های تولید کننده این غله ، چین ، هندوستان و امریکا بوده و عمده ترین صادر کننده این غله ، امریکا ، استرالیا و ارژانتین است . در ایران سطح زیر کشت گندم بالای ۵٫۲ میلیون هکتار بوده که ۴ میلیون هکتار از ان مربوط به کشت دیم بوده که چیزی در حدود ۵۶ درصد کشت رو شامل می شود و بقیه به صورت ابی در حدود ۴۶ درصد می باشد.

دانلود مقاله گندم زراعی

مقالات، مطالب، طرح ها و پروژه های خود را برای قرارگیری در سایت علمی آموزشی نواندیشان از اینجا بفرستید.

 


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *