ایده جدید برای طراحی بهتر کف سازی سازه ها

طراحی بهتر کف سازی سازه ها

مقاله ایده جدید برای طراحی بهتر کف سازی سازه ها به وسیله استفاده از تکنیک های جدید در ساخت بتن نوشته رامین غیایی و دکتر داوود پوریان از دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفادشت رو از لینک داده شده به صورت PDF می تونید دانلود کنید:

عنوان مقاله: ایده جدید برای طراحی بهتر کف سازی سازه ها به وسیله استفاده از تکنیک های جدید در ساخت بتن

کف سازی صنعتی روشی است که برای ارایه سطح روند سازه و فعالیت های نیروهای کار به کار میرود. که این شرایط برتری محصولات و سلامت کارکنان را تضمین میکند. هزینه های کف سازی ممکن است حدود 20% از هزینه های یک طبقه ساختمان را در پی داشته باشد و بتن مصرفی طبقات ممکن است بین 40% تا 50% بتن مصرفی در کل سازه را در برگیرد. بنابراین هنگام طراحی طبقات سازه، باید شانس برای کاهش هزینه های مصرفی و نیروی انسانی در نظر گرفته شود و تشدید استقامت کف سازی طبقات باید به صورت الزامات محیطی و فنی در نظر گرفته شود. یکی از بهترین راه های عملیاتی برای رسیدن به این مهم، استفاده از الیاف تقویت شده در سقف های بتنی است.

واژگان کلیدی : الیاف، سازه بتنی، طراحی طبقات ساختمان.

نویسندگان: رامین غیایی, دکتر داوود پوریان

ارسال کننده: رامین غیایی

ایده جدید برای طراحی بهتر کف سازی سازه ها

مقالات، مطالب، طرح ها و پروژه های خود را برای قرارگیری در سایت علمی آموزشی نواندیشان از اینجا بفرستید.

درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *