طرح جامع زیباسازی اراک | طرح جامع میدان شهدای اراک

طرح جامع زیباسازی اراک

طرح جامع زیباسازی اراک | طرح جامع میدان شهدای اراک

طرح جامع زیباسازی اراک به صورت پاورپوینت در 22 اسلاید و پروژه برنامه ریزی، طراحی و طرح جامع سه بعدی میدان شهدا اراک با عنوان طرح جامع میدان شهدای اراک در 75 اسلاید پاورپوینت از لینک های داده شده قابل دانلود هستند.

طرح جامع زیباسازی اراک

طرح جامع زیباسازی اراک رو به صورت پاورپوینت در 22 اسلاید از لینک داده شده می تونید دانلود کنید.

شهرها محل تعامل شهروندانيست كه در آن زندگي مي كنند نه خيابانهائي براي عبور و مرور. شهرها آثار هنري بزرگي هستند كه آفرينندگاني به اندازه جمعيتشان دارند . شهرهاي امروزه علاوه بر رفع نيازهاي فيزيكي ، پاسخي براي نيازهاي رواني ، روحي و فرهنگي ساكنانشان دارند و تنها در اين صورت است كه شهر تجلي رفتار اجتماعي ساكنينش است و مي توان آن را به نظم در آورد و كنترل نمود .
آنچه در این سالها غایب بوده و مثلث مفقوده شهر با شهروندان و مدیران شهری خویش است بدون شک “کیفیت محیط شهری ” است . کیفیت محیط شهری یعنی چگونگی زندگی و ارتباط مردم با شهر و در شهر . کیفیت مطلوب محیط شهری بر بستر تعامل سازنده میان شهر و شهروند صورت می پذیرد و شوراهای شهر حیاتی ترین نقش را در این میان برای ارتباط مناسب میان شهروندان ( خواستگاهی که آنان را انتخاب کرده است ) و مدیریت شهری ( جایگاهی که در آن به کار مشغولند ) ایفا می کنند .
زیباسازی شهری امروزه به معنی زیبا کردن ظاهری، بزک و گریم نیست. برداشتن نازیبائی ها نه کافی است و نه دیگر پاسخگو. “زیباسازی و کیفیت محیط شهری” از طریق ایجاد فضاهای شهری خاص، گشودن مفاصل جدید ارتباطی، گسترش ابزارهای استفاده، روان کردن محیط شهر، رفع نازیبائیها و… می کوشد تا محیطی فراهم آورد که شهروندان از بودن در آن احساس لذتٌ برند. هویت تاریخی و مذهبی خود را در آن بازیابند و در یک کلام به شهرشان احساس تعلّق نمایند.
“کیفیت محیط شهری” نگاه اساسی به نیازهای مردم دارد که به طور خاص در هیچکدام از حوزه های معاونتهای امروزی شهرداریها دیده نشده است . وظیفه “زیباسازی و کیفیت محیط شهری” گسترش نگاهی تازه به تمام پروژه های شهری است. نگاهی که تنها به زرق و برق توجه ندارد، بلکه نیازها و رفتارهای مردم را در آن می جوید، نگاهی که تنها به زیبائی نمی اندیشد؛ بلکه کاربردی بودن و احساس لذت مردم و شهروندان نیز برایش اهمیت دارد. نگاهی که به رونق و استفاده فضاهای شهری می اندیشد. در این نگاه گاهی احداث یک زمین بازی کودکان در گوشه ای از شهر به اندازه ده ها پروژه عمرانی در دیگر نقاط شهر اهمیت دارد. نگاهی که عابران را در لابلای تک تک پروژه های شهری می جوید و سوالات اساسی را در مورد آنان مطرح می سازد.

شرح خدمات طرح جامع زیباسازی اراک صرفا طرحی برای طراحی چند عنصر مبلمان شهری و یا برداشتن چند داربست و رنگ آمیزی چند دیوار نیست . طرح جامع زیباسازی اراک نگاهی کیفی به شهر دارد تا حلقه مفقوده میان حوزه های مختلف شهرداری را تشکیل داده و علاوه بر چهره شهر به کیفیت شهر نیز بپردازد .

دانلود طرح جامع زیباسازی اراک

طرح جامع میدان شهدای اراک

پروژه برنامه ریزی، طراحی و طرح جامع سه بعدی میدان شهدا اراک با عنوان طرح جامع میدان شهدای اراک توسط شرکت مهندسین مشاور عمران زاوه برای شهرداری اراک در سال 1388 تهیه شد. این طرح رو به صورت پاورپوینت در 75 اسلاید از لینک داده شده دانلود کنید.

نقشه های مورد نیاز طرح محدوده مورد مطالعه و حوزه بلافصل آن و تحلیل آن در قالب جدول SWOT به همراه نتایج پرسشنامه ها و بیانیه چشم انداز طرح در فایل پاورپوینت ارائه شده و در نهایت طرح پیشنهادی در قالب جدول و نقشه و ضوابط و تصاویر سه بعدی از طرح بیان شده است.

دانلود طرح جامع میدان شهدای اراک

[box type=”tip” bg=”#” color=”#” border=”#” radius=”5″ fontsize=”15″]مقالات، مطالب، طرح ها و پروژه های خود را برای قرارگیری در سایت علمی آموزشی نواندیشان از اینجا بفرستید.[/box]

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *