دانلود آموزش مقدماتی الکترونیک

دانلود آموزش مقدماتی الکترونیک

مجموعه آموزش مقدماتی الکترونیک (الکتراتیس)

یک مجموعه آموزشی ساده الکترونیک ویژه دانش آموزان و دانشجویان سالهای اول الکترونیک براتون میذارم.  امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره .

مقدمه
مکاترونیک علمی است که همانطور که از نامش پيداست، هم به مکانيک و هم به الکترونيک ارتباط دارد ، درواقع ترکيبي از اين دو شاخه مهم در علوم فني و مهندســي می باشد. البـته بـا رشته هاي ديگر مهندسي مانند کامپيوتر ، رباتيک، مخابرات، کنترل و … هم در ارتباط مستقيم است. در اين مجموعه شما گام به گام با اين رشته و کاربردهایش آشنا می شوید. اولين قسمت از آموزش مکاترونيک به آموزش مفاهيم الکترونيک اختصاص دارد . بسته اي که شما در اختيار داريد ، شامل دهها آزمايش و پروژه جذاب الکترونيک می باشد که شما را در یادگیری هرچه بهتر این مفاهیم کمک می کند.
با کمي دقت به اطرافتان متوجه خواهید شد که امروزه برق و الکترونیک نقش عمده ای در زندگی ما بازی می کند. از موبایلی که در دست ماست گرفته تا DVD PLAYER ، تلويزيون ، flash memory و …..تماماً پر از مدارات الکترونيکي هستند. کامپيوتر مجموعه اي از مدارات بسيار پيچيده الکترونيکي می باشد . بيش از 85% کنترل هواپيما به کمک الکترونيک انجام مي شود . ارتفاع ، سرعت، فشار هواي بيرون و داخل هواپيما بوسیله سیستم خودکار هواپیما تنظیم می شود. پیشرفت امروز علم پزشکي مدیون تجهیزات پیشرفته الکترونیکی است که در این حرفه بکار گرفته می شود . امروزه عمل هاي جراحي بسیار سخت به کمک روبات هاي جراح خيلي راحت تر و دقيق تر انجام می شود.

فهرست :
فصل اول … دنیای الکترونیک
فصل دوم … مقاومت
فصل سوم … خازن
فصل چهارم … دیود
فصل پنجم … ترانزیستور
فصل ششم … آمپلی فایر
فصل هفتم … گرماسنج
فصل هشتم … مدارات مجتمع
فصل نهم … آداپتور
فصل دهم … گیتهای دیجیتال
مدارات متنوع ….
فصل یازدهم … آزمایشات ویژه

 

هرگونه پیشنهاد یا انتقاد در خصوص این مجموعه را میتوانید در تاپیک زیر در انجمن نواندیشان مطرح نمائید

با تشکر

www.noandishaan.com/forums/thread152654.html

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *