رای به نواندیشان

تاثیر طراحی نیمکت ها در فضاهای شهری بر میزان استفاده پذیری

طراحی نیمکت

مقاله تاثیر طراحی نیمکت ها در فضاهای شهری بر میزان استفاده پذیری نوشته مجید توانگر زمین و دکتر علی اسدپور رو به صورت PDF از لینک داده شده می تونید دانلود کنید.

چکیده:

مبلمان شهری ( پارک ها ، فضاهای عمومی و سبز ) بخشی از مبلمان هایی هستند که به غیر از نقش خدمات رسانی، به زیبا سازی، انتظام فضاهای سبز ، پارک ها و فضاهای عمومی کمک نموده است. بهبود وضعیت کمی ،کیفی و طراحی مبلمان به ویژه نیمکت ها که معمولاً مهم ترین عناصر مبلمان محسوب می شوند، زیبایی، آسایش ، راحتی و رضایت شهروندان درنتیجه شدت استفاده پذیری را به همراه خواهد داشت. ضمن ارائه تعاریفی از مبلمان شهری و انواع آن و همچنین مختصری از ملاحظات و ضوابط مربوط به طراحی، نصب و مکان یابی مبلمان به خصوص، نیمکت ها ، به بررسی وضعیت کمی و کیفی نیمکت ها پرداخته شده، می توان گفت که این تحقیق در قالب دو بخش کلی قابل تقسیم بندی است: بخش نخست مطالعات و بررسی های اسنادی(تحقیق کتابخانه های) و بخش دوم مطالعات پیمایشی(توزیع پرسش نامه و آمارگیری) است.

واژه های کلیدی: مبلمان شهری، نیمکت، طراحی، کیفیت ، تاثیر گذاری ، رضایتمندی و استفاده پذیری

ارسال کننده: مجید توانگر زمین

مقاله تاثیر طراحی نیمکت ها در فضاهای شهری بر میزان استفاده پذیری رو با فرمت PDF از لینک زیر می تونید دانلود کنید:

تاثیر طراحی نیمکت ها در فضاهای شهری بر میزان استفاده پذیری

مقالات، مطالب، طرح ها و پروژه های خود را برای قرارگیری در سایت علمی آموزشی نواندیشان از اینجا بفرستید.

درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *