نقش اطلاعات و سواد اطلاعاتی (تجربه) در تفکر خلاق

تفکر خلاق

مقاله نقش اطلاعات و سواد اطلاعاتی (تجربه) در تفکر خلاق نوشته مجید توانگر زمین و دکتر حبیبی رو به صورت PDF از لینک داده شده می تونید دانلود کنید.

چکیده:

به منظور بررسی نقش اطلاعات و سواد اطلاعاتی (تجربه) در تفکر خلاق، در گام نخست به تعریف واژه های محوری چون اطّلاعات،تجربه، هوش، حافظه وتفکرپرداخته شده است. در گام دوم با روند تاثیر گذاری اطلاعات وتجربه در تفکر خلاق و استفاده موثر ازان اشاره شده .در نهایت میتوان با استفاده از قدرت استقلال ، منطق دانشجویان در کنارکسب اطلاعات،تجربه و تحریک توانایی های ایشان وتجربه بالای استادان بدور از هرگونه حب و بغض شاهد شکوفائی هنر معماری و ارائه ایده هاو طرحهای بدیع دراین کشور صاحب هنر باشیم.این از مسائلی است که باید به صورت هوشیارانه از طرف مسئولان محترم برنامه ریزی شده، تا در برنامه آموزشی مستقیم و غیر مستقیم قرار گیرد،

واژه های کلیدی: حافظه، تفکر خلاق ، هوش ، اطلاعات، تجربه، سواد اطلاعاتی

ارسال کننده: مجید توانگر زمین

مقاله نقش اطلاعات و سواد اطلاعاتی (تجربه) در تفکر خلاق رو با فرمت PDF از لینک زیر می تونید دانلود کنید:

نقش اطلاعات و سواد اطلاعاتی (تجربه) در تفکر خلاق

مقالات، مطالب، طرح ها و پروژه های خود را برای قرارگیری در سایت علمی آموزشی نواندیشان از اینجا بفرستید.

درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *