اشتباهات مدیران از دید رابرت دانهام

اشتباهات مدیران از دید رابرت دانهام

اشتباهات مدیران از دید رابرت دانهام

اشتباه فاحش مدیران ارشد

شاید فکر کنین این مقاله به مهندسی مکانیک ربطی نداره ولی باید بدونین که یه مهندس وقتی میتونه آینده کاری موفقی داشته باشه که درست مدیریت کنه و بتونه بهترین تصمیم رو به وقتش بگیره. پس بهتره که بیشتر به حرفه مدیریت بها بدیم. در مقاله زیر میتونیم ببینیم که چرا بعضی از مدیران آنچنان که بید موفق نیستند…! » “رابرت دانهام”مدیر پیشین سیستمهای کامپیوتری “موتورولا” و بنیانگزار برنامه سراسری پرورش مدیران اجرایی ۱۴ اشتباه فاحش مدیران ارشد را بدون توجه به صنعت چنین توصیف می کند:

۱- گوش ندادن:

» به سخنان کارکنان خود توجه نمی کنید بلکه فقط با آنها صحبت می کنید. نتیجه این شیوه فقدان تعهد, وفاداری و احساس تعلق و نیز افزایش انزجار و دلسردی کارکنان است.

۲- افراط در تعهد:

» اگر نتوانید کارکنانی پرورش دهید که در مواقع لازم بتوانند پاسخ منفی دهند, به جای یک استراتژی موفقیت آمیز، با کار بیش از حد, دستاورد اندک, نارضایتی مشتری و «قهرمانانی مرده» دست به ریبان خواهید بود.

۳- دل خوش کردن به آمار و ارقام:

» آمار و ارقام تنها نتیجه فرعی تصمیمات شما هستند. انجام اقداماتی به منظور تغییر اعداد, بدون توجه به عوامل پدید آورنده این اعداد (از جمله پیشنهادهای ارزشمند, اجرای عالی, رضایت مشتری و انگیزه و اشتیاق کارکنان), ونیز بدون توجه به مدیریت این عوامل, در نهایت به نتایجی مخرب می انجامد.

عنوان مطلب: اشتباهات مدیران از دید رابرت دانهام

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *