بررسی انجام تست غیر مخرب درمخازن کامپوزیتی-دانلود-جزوه-مقاله-پروژه-کتاب-اموزش-فیلم-انجمن مهندسی نواندیشان

بررسی انجام تست غیر مخرب درمخازن کامپوزیتی-دانلود-جزوه-مقاله-پروژه-کتاب-اموزش-فیلم-انجمن مهندسی نواندیشان

مخازن CNG براساس نوع مواد به‌كار رفته در آنها به چهار دسته عمده تقسيم مي‌شوند:
1. مخازن تمام فلزي
2. مخازن فلزي كه در قسمت استوانه‌اي مخزن با مواد كامپوزيت پوشش داده شده‌اند
3. مخازن فلزي با پوشش كامپوزيت
4. مخازن پلاستيكي كه پوشش كامپوزيتي دارند.

در وسايل نقليه حساس به وزن بالا، از مخازن نوع سوم و چهارم استفاده مي‌شود. در اين نوع از مخازن، مواد به‌كار رفته در بوش سيلندر، به نحوي طراحي شده است تا بتواند از نشت گاز جلوگيري كند. در بدنه آنها نيز براي تحمل فشارهاي وارده، از مواد كامپوزيتي استفاده شده است.
براي ايجاد استحكام در مخزن كامپوزيت، مي‌توان از فيبر ـ كربن، فايبرگلاس يا تركيب اين دو و يك رزين اپوكسي به‌عنوان اتصال‌دهنده، استفاده كرد. مخازن سوخت كامپوزيتي به علت وزن پايين، مقاومت در برابر خوردگي و مقاومت در برابر خستگي، بسيار مطلوب هستند، اما عموماً مقاومت كمتري در برابر خرابي ناشي از تصادم يا ضربه دارند. در نتيجه، طول عمر كم يك مخزن كامپوزيتث از جنس فيبر ـ كربن، عاملي مهم است كه باعث عدم استقبال از وسايل نقليه داراي اين نوع مخازن مي‌شود.
در اين مقاله، به بررسي دو روش مهم انجام آزمايش كنترل كيفيت عملكرد مخازن كامپوزيتي پرداخته‌ايم كه در حال حاضر در كشورهاي صنعتي كاربرد چشمگيري دارند.

كاربرد گاز طبيعي به‌عنوان سوخت جايگزين در كشور ما، امروزه گسترش و توسعه چنداني نيافته است. از دلايل عمده عدم موفقيت در توسعه فرهنگ استفاده از سوخت‌هاي پاك و به‌طور خاص گاز طبيعي، مي‌توان به دلايل زير اشاره كرد:
1. زمان طولاني و هزينه بالاي نصب مخازن در خودروها

ادامه مطلب

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (2)

  • حسین اعرابی پاسخ به

    سلام بنده دانشجوی ارشد خوردگی هستم .نیاز فوری به حل المسایل ترمودینامیک پیشرفته کلن دارم مبلغ کتاب را هم پرداخت خواهم کرد لطفا هر کس این کتاب را دارد برام بفرسته یا به من زنگ بزنه 09124704680 حسین اعرابی

    آذر ۲۴, ۱۳۹۰ در ۱۱:۱۲ ق.ظ
  • حسین اعرابی پاسخ به

    بنده کتاب حل ال مسایل ترمودینامیک پیشرفته کلن رو می خواهم بخرم ولی گیر نمیارم هر کس مایل به فروش این کتاب است با من تماس بگیرد 09124704680

    آذر ۲۴, ۱۳۹۰ در ۱۱:۱۷ ق.ظ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *