آنالیز ذینفعان کسب حمایت برای پروژه‏هایتان

1. معرفی آنالیز ذینفعان
مدیریت ذینفعان برای موفقیت هر پروژه‏ای در هر سازمانی که من با آنها کار کرده‏ام، امری حیاتی است. با بکارگیری افراد مناسب در مسیر مناسب در پروژه، به موفقیتی متفاوت در حیطه کاری خود دست خواهید یافت.
همانطور که شما در شغل‏تان موفقیت بیشتری کسب می‏کنید، اقدامات شما و همچنین پروژه‏هایی که شما اجرا می‏کنید بر افراد بیشتری تاثیر خواهند گذاشت و همانطور که بر افراد بیشتری تاثیر می‏گذارید به احتمال زیاد، اقدامات شما بر افرادی که دارای قدرت و نفوذ بیشتری در پروژه‏ها هستند نیز تاثیرگذار خواهد بود. این افراد می‏توانند هم حامیانی قوی برای فعالیت‏های شما باشند و هم قادرند باعث مسدود شدن آنها شوند.
مدیریت ذینفعان یکی از مهمترین مواردی است که که افراد موفق برای جلب حمایت دیگران، از آن استفاده می‏کنند. این افراد به کمک مدیریت ذینفعان می‏توانند از موفقیت پروژه‏های خود و شکست پروژه‏های دیگران، اطمینان حاصل کنند.
تجزیه و تحلیل ذینفعان، تکنیکی است برای شناسایی افراد کلیدی که باید برآنها فایق آیید. سپس از برنامه ‏ریزی ذینفعان برای فراهم جلب حمایت‏هایی که برای دستیابی به موفقیت به شما کمک می‏کنند استفاده می‏کنید.
مزایای استفاده از رویکرد ذینفع- مبنا عبارتند از :
• شما می‏توانید از نظرات ذینفعان قدرتمند برای شکل دادن به پروژه خود در مراحل اولیه استفاه کنید. اینکار نه تنها باعث افزایش احتمال حمایت آنها از شما می‏شود بلکه نظرات آنها می‏تواند موجب بهبود کیفیت پروژه شما شود.
• برخورداری از حمایت ذینفعان قدرتمند می‏تواند به شما برای دستیابی به منابع بیشتر کمک کند و این موضوع می‏تواند باعث افزایش احتمال موفقیت پروژه‏های شما شود.
• با ارتباطات به موقع و متناوب با ذینفعان، به این اطمینان می‏رسید که آنها درک کاملی از آنچه شما در حال انجام آن هستید و منافعی که پروژه شما به دنبال دارد به دست آورده‏اند و این به این معنی است که آنها قادر خواهند بود از شما به طور فعالانه در زمان مورد نیاز حمایت نمایند.
• شما می‏توانید اقدامات دیگران در عکس العمل به پروژه خود را پیش‏بینی کرده و در برنامه خود اقداماتی بگنجانید که پشتیبانی ایشان را به دنبال داشته باشد.

برای مشاهده ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه کنید:

آنالیز ذینفعان کسب حمایت برای پروژه‏هایتان


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *