دیزنی‌لند پاریس – یک پارک موضوعی

دیزنی‌لند پاریس

دیزنی‌لند پاریس – یک پارک موضوعی

۱-معرفی پارک

دیزنی‌لند پاریس مجموعه‌ای تفریحی است، واقع Marne-al-Vallee شهرکی جدید در حومه شهر پاریس این مجموعه در ۳۲ کیلومتری مرکز شهر پاریس واقع شده است. این مجموعه که در کنار دیزنی لند توکیو دومین دیزنی‌لند خارج از آمریکا ست در سال ۱۹۹۲ افتتاح شد.
این پارک از جمله پارک‌های موضوعی به شمار می‌رود و دردو قسمت دیزنی‌لند و استودیوی دیزنی ساخته شده است در قسمت استودیودی دیزنی فیلم‌های انیمیشن با استانداردهای کمپانی دیزنی تولید می‌شود و در قسمت دیزنی‌لند، دنیای بازی بچه‌ها، مجموعه‌ای از فعالیت‌های مختلف، بازی، سرگرمی، فروشگاههای متعدد برای فروش اجناس با مارک و اشکال شخصیت‌های دیزنی‌ وجود دارد. بازی‌ها همه نشأت گرفته از فضاهای خیالی و کارتونی هستند که به شدت کودک را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند.

از نظر نوع قرارگیری فضاهای مختلف نسبت به هم، پارک در واقع مجموعه‌ای از دنیاهای بازی متفاوت است که هر کدام به گونه‌ای جزیره‌ای را در کل مجموعه ایجاد می‌کند. هر قسمت مستقل بازی کاراکتر و ویژگی خود را دارد و در مجموع به دلیل به کاربردن اشکال و رنگهای فانتزی، مجموعه حالت یکپارچه به خود می‌گیرد.
این محدوده‌ها و بازی‌های مختلف پارک همگی به ستون فقرات اصلی پارک متصل هستند که آن خیابان اصلی دیزنی‌لند است (Main Street) در این خیابان در ساعاتی خاص، شخصیت‌های کارتون‌های دیزنی همراه با موسیقی رژه می‌روند.

عنوان مطلب: دیزنی‌لند پاریس – یک پارک موضوعی

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *