آئوتي- اسباب بازي براي كودكان آتيستيك

متخصصان اطفال در دانشگاه ويكتورياي ويلينگتون نيوزلند، اسباب بازي تعاملي خاصي براي كودكان آتيستيك (Autistic) طراحي كرده اند. اين وسيله كه براي كودكان بالاي 6 ماه سن قابل استفاده مي باشد، Auti نام دارد. اين اسباب بازي براي آموزش رفتارهاي مثبت به اين كودكان مورد استفاده قرار مي گيرد.

آئوتي داراي چندين سنسور قابل برنامه‌ريزي است كه مي تواند صدا و تماس را تشخيص دهد. هنگام بازي در صورتي كه كودك به آئوتي ضربه برند يا جيغ بكشد، اسباب بازي به صورت خودكار خاموش مي شود. حين رفتار‌هاي ملايم كودك نظيرنوازش يا صحبت با صداي آرام، با حركت هاي خاصي عكس العمل هاي مثبت بروز ميدهد.
از آنجايي كه كودكان آتيستيك به دليل فقدان كنترل مناسب روي حركا يا صدايشان، غالبا در بازي با ساير كودكان دچار مشكل مي شوند، با بازي با اين وسيله پس از مدتي رفتار هاي درست حين بر خورد با ديگران را ياد مي‌گيرند.
آئوتي براي بهبود اين كودكان در مهارت هاي صحبت كردن، تماس با اشيا و فعاليت هاي دسته جمعي طراحي شده و اميد است كه به اين كودكان كمك بسياري در برقراري ارتباط با سايرين كند.

منبع


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *