کشاورزی در فضا

موضوع کشاورزی در فضا، موضوعی هستش که نوع بشر به دنبال آن رفته.

گام اول در این راه می تونه کشاورزی بر روی سطح ماه باشه. البته شاید این موضوع به خودی خود معقول نباشد اما از اونجا که انسان به دنبال فتح فضا و امکان گسترش حوزه دسترسی خود به منابع هستش، لاجرم باید در فضائی خارج از جو زمین ،مثل ماه و سایر سیاره ها مستقر شده و کارهای خودشو رو انجام بده که این استقرار مستلزم تامین آذوقه نیز هستش!

هرچند مطرح نمودن این موضوعات بیشتر به فیلمهای فضائی و تخیلی علمی شبیه اما تحقیقات و تلاشهای جدیدی که توسط محققین و دانشمندان انجام شده بشر را به تحقق این تخلیل نزدیک و نزدیکتر می کنه.

فراموش نکنیم که پرواز، رادیو، تلویزیون، موبایل، سفرهای فضائی و بسیاری موضوعات دیگر نیز روزگاری تخیل، موهوم و آرزوهای دور و دراز و دست نیافتنی خوانده می شدن و همگی امروزه محقق شده و در دسترس ما قرار داده شدند. در این نوشته سعی مییشه تا مختصری از تحقیقات صورت گرفته و پیشرفتهای بدست آمده از تحقیقات فضائی برای علاقه مندان ارائه بشه.

برای مشاهده متن کامل مقاله به لینک زیر مراجعه کنید:

کشاورزی در فضا


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

5 نظر

  1. امين

    لطفا اطلاعاتي در مورد فرآيند توليد ايزوله سويا و درجه خلوص. و تفاوت آن با آرد سويا و پروتئين سويا براي من ارسال كنيد

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *