آشنایی با گروه معماری mvrdv

آشنایی با گروه معماری mvrdv

مقدمه
موفقيت يك معماري تا حد زيادي به تاثير گذاري آن معماري مربوط ميشود . معماري موفق بر روح انسان تاثير ميگذارد و فضاهاي ماندگار خلق ميكند و مي ماند .اينكه يك معماري چه راهي را طي ميكند تا به يك معماري تاثیر گذار تبديل شود و اصلا” در اين راه به چه بستري نياز دارد و … موضوع اين متن نيست بلكه اين متن گونه اي معماري تأثير گذار را معرفي ميكند .اين روزها معماري هلند به يكي از تأثير گذارترين گونه هاي معماري تبديل شده است . تأثيري كه از مرزهاي اروپا گذشته و حتي به حوالي ما رسيده است و آنچنان كه كپي هايش را در مسابقات معماري و … ميبينيم.
گروه ام وی آر دی وی هم یکی از بزرگترین و معروفترین گروههای معماری در جهان می باشد که در این تحقیق سعی شده است با این گروه بیشتر آشنا شویم.
این گروه تفکر مشخص و روشنی در معماری دارند و پروژه های آنها دارای خط مشی خاصی است. آنها هیچ محدودیتی برای دریافت تفکرات معمارانه ندارند و معتقدند: دیگر علامت گذاری سنتی بین رشته های مختلف وجود ندارند. تصمیمی را که برای یک کار طراحی داخلی اتخاذ شده است، را می توان در قسمتی از برنامه ریزی شهر به کار برد یا دستورالعمل هائی که برای یک محوطه طراحی شده اند، می تواند در قسمتی از فن طراحی معماری برده شود.

ادامه مطلب…

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *