ناشناخته های فرزند شما

روان شناسان امروزه از “كودك توانا” سخن می گویند، چون آنها توانایی های بسیاری را كه كودكان با آن به دنیا می آیند، تشخیص داده اند…
روان شناسان امروزه از “كودك توانا” سخن می گویند، چون آنها توانایی های بسیاری را كه كودكان با آن به دنیا می آیند، تشخیص داده اند. دانشمندان در دوره های مختلف جنبه های گوناگونی از شخصیت كودك را بررسی كرده اند. در سالهای اخیر،”مهارتهای شناختی كودكان” موضوع تحقیقات زیادی بوده است. در نتیجه اكنون در مورد فهم و ادراك و شما در این مقاله با ویژگیهای یک کودک از بدو تولد تا هفت سالگی آشنا خواهید شد و این موضوع به ارتباط شما با فرزندتان کمک خواهد کرد.
شش هفته اول زندگی
ناشناخته های فرزند شما
نوزاد تازه متولد شده به تدریج قادر به شناخت دنیای اطراف خود می شود. شناخت مادر اولین مهارتی است که او می آموزد. در همان هفته های اول کودک تازه متولد شده، راه های ارتباط با دیگران را می آموزد. در این زمان بیشترین تلاش خود را برای کسب مهارت ارتباط با دیگران آغاز می کند. وظیفه مادر پاسخ دادن به این درخواست با توجه و محبت است. توجه به حرکات اطرافیان و لذت بردن از رنگ های خیلی روشن یا خیلی تیره از دیگر توانایی هایی است که او قادر به انجام دادن است. نوزادان از ارتباطات حسی لذت می برند. محبت و توجه به آنها در رشد مهارت برقراری ارتباط در آینده مؤثر است.
برقراری تماس چشمی، گریه کردن و بازی کردن از جمله توانایی های دیگر او است. صحبت کردن با نوزاد، آواز خواندن و حتی کتاب خواندن موجب افزایش کسب مهارت فن بیان در آینده می شود. پاسخ به احساسات کودک و در آغوش گرفتن او در شکل گیری شخصیت او مؤثر است.

برای مشاهده ادامه مطالب کلیککنید…….


درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *