آگروتکستایل agrotextil

از آگروتکستایل ها در زراعت و باغبانی استفاده میشوند.این محصولات به دو صورت بافته و بی بافت،عموما از مواد اولیه سنتتیک که فاسد نمیشوند،تهیه میشوند.اینپارچه ها در جاهایی که استحکام کششی و ثبات ابعادی بالایی نیاز باشد،مثلا برای محافظت از کشتزارها در برابر بلایای طبیعی استفاده میشوند.در نتیجه کیفیت و مقدارمحصولات افزایش می یابد،افات و خسارات کمتر شده و مصرف علف کشها و سموم کمترمیشود.
آگروتکستایل ها به عنوان پوشش خاک،پارچه گونی و محافظت در برابر نور آفتاب وباد و باران به کار میروند.آگروتکستایل ها معمولا از نوارهای نازک پلی پروپیلن،نخهای فیبریل و مونوفیلامنتهای سنگین پلی اتیلن HDPEو پلی استر تهیه میشوند.
پارچه های پوشش خاکFabric for soil covering
این پارچه ها بیشتر در گلخانه ها استفاده میشودند.آنها با تنظیم فاصله بین گلها،از رشد علفهای هرز جلوگیری میکنند.
فاصله ثابت تنظیم شده مانع رشد علفهای هرز ،فرسایش و خشک شدن خاک و کاهش استفاده از علف کش ها میشود.

پارچه های محافظ نورhail protection fabrics
این پارچه ها از منوفیلامنتهای مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش تهیه میشوند.قطر آنها 0.25-0.3میلیمتر و عرض منافذ روی پارچه 10*4میلیمتر است.خصوصیات ضد لغزشی پارچه به خاطر استفاده از تکنیک بافندگی لنو است که ثبات طولی و عرضی بالایی دارد.
عمر مصرف این پارچه ها 15-20سال است اما به دلایل اقتصادی هر 10سال عوض میشوند.تورهای تیره رنگ عمر بیشتری دارند اما بیشترین قسمت نور آفتاب(7%) را جذب میکنند.

برای مشاهده متن کامل به لینک زیر مراجعه کنید:

آگروتکستایل


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *