دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی عمران (ارزیابی افزایش سختی جانبی سازه های قاب – دیوار در ساختمان های بلند)

این پژوهش ایده ای برای افزایش سختی جانبی سازه های قاب – دیوار در ساختمان های بلند به وسیله سخت کردن یک و یا تعداد از طبقات در ارتفاع میانی یا بالایی ارائه می دهد. سختی برشی قاب به وسیله سخت کردن طبقه ای از سازه به کمک بتن یا مصالح بنایی و یا اضافه کردن بادبند به آن طبقه و یا افزایش اندازه ستون ها و تیرهای آن طبقه صورت می گیرد. کارایی این روش و ارزیابی پارامترهایی که در رفتار سازه های سخت شده دخالت دارند به وسیله روش مدل محیط پیوسته شرح داده شده است. همچنین ایده فوق در ساختمان بلند (۲۰ طبقه) به وسیله روش مدل محیط پیوسته آزمون خواهد شد و محدودیت های احتمالی کاربرد مدل مزبور از مقایسه نتایج آن با نتایج حاصل از روش اجزای محدود بیان خواهد شد. این تحقیق نشان می دهد با به کار بردن این روش در سازه های قاب – دیوار، می توان سختی جانبی سازه را تا حدود ۷۰ درصد افزایش داد.

فهرست مطالب:
فصل اول: ساختمان های بلند
فصل دوم: فرم های سازه ای
فصل سوم: سازه های قاب دیوار
فصل چهارم: تئوری عمومی
فصل پنجم: سازه های قاب – دیوار با طبقه سخت شده
فصل ششم: بررسی تحلیلی سازه های قاب – دیوار با طبقه سخت شده به وسیله روش محیط پیوسته و روش اجزای محدود با حل یک سازه ۲۰ طبقه نمونه
فصل هفتم: جمع بندی و نتیجه گیری

این پایان نامه توسط علیرضا مصطفوی و به راهنمایی دکتر محسنعلی شایانفر در سال ۱۳۷۹ در دانشگاه علم و صنعت برای اخذ درجه کارشناسی ارشد مهندسی عمران – سازه ارائه شده است.

دانلود پایان نامه


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *