مجسمه سه بعدی جنین / فیلم

مجسمه سه بعدی جنین

مجسمه سه بعدی جنین / فیلم

یک شرکت ژاپنی، پروژه ای را معرفی کرده است که در آن، با تصویربرداری از بدن مادر و جنینی که در شکم او است، امکان ساخت یک مجسمه تمام عیار از جنین هنوز متولد نشده را فراهم می آورد.

یک یادگاری گران قیمت از دورانی خاص.

بسیاری از والدین، وقتی انتظار فرزندی را می کشند، دوست دارند در مورد او بیشتر بدانند، دوست دارند بدانند در هر لحظه دقیقا چهقدر کامل شده، به چه شکلی قرار گرفته، اندازه اش چه قدر است و حتی صدای قلبش چگونه است. از این به بعد می توان به این مجموعه یک مجسمه تمام عیار از جنین را هم افزود که والدین می توانند در آینده، آن را به فرزند خود نشان بدهند تا بداند زمانی، در گذشتهای نه چندان دور،دقیقا چه شکلی و چه اندازهای بوده اند.
به گزارش پاپ ساینس، شرکت مهندسی ژاپنی فاسوتک این امکان را فراهم ساخته که از جنینهای درون رحم مادر، مجسمهای سه بعدی ساخته شود.

مراحل ساخت آن به این صورت است که اول از بدن مادر با استفاده از ام.آر.آی تصویربرداری میشود؛ سپس با استفاده از نرمافزار شبیه*سازی بافت زیستی، اطلاعات سه بعدی مرتبط با بافت انسانی استخراج و در قالب یک فایل CAD درمی آید. در تصویربرداری ام.آر.آی، از تمام ناحیه لگنی بدن مادر باردار تصویربرداری میشود. سپس با استفاده از ماده رزین در پرینتر ۳بعدی چاپ میشود، بدین ترتیب که بدن مادر با استفاده از رزین شفاف و بدن جنین درون شکم مادر، با رزین سفیدرنگ ساخته میشود..

عنوان مطلب: مجسمه سه بعدی جنین

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (1)

  • sahar پاسخ به

    bsyaaaaaaaaaaaaaar khob man aftkhaar mekunam k shuma jawan ha ayande saz koshwar hastiin

    مرداد ۲۶, ۱۳۹۱ در ۲:۳۷ ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *