شنبه , ۱۱ بهمن ۱۳۹۳
جدیدترین مطالب
شما اینجا هستید: خانه / فنی و مهندسی / مهندسی مکانیک / پروژه مهندسی مکانیک / سوال مهم در مورد نقض قانون دوم ترمودینامیک
سوال مهم در مورد نقض قانون دوم ترمودینامیک

سوال مهم در مورد نقض قانون دوم ترمودینامیک

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبخیلی خوب

بیان کلازیوس از قانون دوم ترمودینامیک گفته که: امکان ندارد که بتوان یک یخچال ساخت که انرژی را از  منبع سرد دریافت ‌کند به منبع گرم انتقال دهد؛ بدون اینکه کاری از یک منبع  دریافت کند.

حالا من سوالی که دارم اینه: اگر ما فرض کنیم: آب=گرما اسفنج(هر چیزی که آب رو از منبع جذب و به ارتفاع ببره)=سیستم لوله و پمپ منبع دما بالا(منبع گرم): یک ارتفاع مثلا ۱ متری منبع دما پایین (منبع سرد): کف (ارتفاع ۰) حالا ما میخواهیم با یک تیکه اسفنج (به مقدار کافی) مقدار آب را از ارتفاع ۰ به ارتفاع ۱متری انتقال بدهیم. فرض می کنیم که از اسفنج بجای سیستم لوله و پمپ استفاده میکنیم..یعنی یک سر اسفنج در منبع آب و سر دیگر در ارتفاع ۱ متری. اون مقدار آبی که هست از طریق جذب و انتقال توسط اسفنج میره تا ارتفاع ۱ متری. یعنی اینکه ما بدون اینکه کاری انجام بدهیم، آب را از یک ارتفاع ۱ متری بالا برده ایم =هم ارز است با=انتقال حرارت از یک منبع سرد به منبع گرم بدون دادن کار به سیستم. به نظر شما تناقضی در قانون دوم بوجود آمده است؟؟

این فقط یک سوال است و ممکن است کلا غلط باشد!

ادامه بحث را میتوانید از این بخش پیگیری نمایید

درباره‌ی fluid

یک نظر

  1. خب وقتی ما ارتفاع آب رو بالا میبریم کار نیروی وزن رو داریم پس کار انجام دادیم

پاسخی بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شودخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top