شیشه های هوشمند به عنوان مصالح نوین و عایق در صنعت ساختمان

امروزه مشغلة فكري بسياري از طراحان و مهندسین ساختمان و مدیران منابع انرژی، افزايش مصرف و خطر اتمام سريع منابع فسيلي، مي باشد. در همین راستا می توان گفت که انرژي از موارد ضروري براي توسعة اقتصادي، اجتماعي و ارتقاي كيفيت زندگي بشر است که این امر در صنعت ساختمان با انتخاب مصالح ساختمانی مناسب، به عنوان مصالح عایق برای استفاده هر چه بيشتر از طبيعت بادوام وهماهنگی با محیط زیست و مصرف بهینه انرژی و استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر مثل خورشید علاوه بر عدم تبادل گرمايي و عایق نمودن ساختمان ها باعث استفاده از نيروي برق و روشنايي روزانه می گردد. به همین منظور برای عملی ساختن این موضوع باید سطح وسيعي از ساختمان ها را با شيشه های هوشمند پوشاند. با بکارگیری اين شيشه ها، در ساختمان ها به عنوان يك جسم عايق، كه نقش اصلي را درجهت حفظ گرما يا سرماي مناسب و ذخيره سازي معقول انرژي و تبدیل ان به انرژی الکتریکی موجب راه اندازي سيستم هاي روشنايي وهمچنين تهويه مطبوع هوا با تامين ميزان نور دلخواه می شوند، می توانیم به عنوان مصالح نوین درجهت حل مشكل بحران انرژي و سبک سازی بهره ببريم. بنابراين در اين مقاله سعی شده تا با بررسی و ذکر مزایای این تکنولوژی مدرن، یکی ازمصالح نوین ساختمانی را معرفی کنیم.

 

کلمات کليدي: مصالح نوین، مصالح عایق، شيشه هاي هوشمند، مصرف بهینه انرژی، ذخيره انرژي

نویسندگان: مهدیار قراول باشی، بهرام کرمی، عطیه سحرخیز

ارسال کننده: عطیه سحرخیز

شیشه های هوشمند


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. مرمر

    سلام.من برای پایان نامم تا مهر فقط وقت دارم.تورو خدا راجع به این مقاله کمکم کنیم.توروخدا.خیلی به موضوع من شبیه هستش.راهنماییم کنید.تمنا میکنم.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *