شیشه های هوشمند به عنوان مصالح نوین و عایق در صنعت ساختمان

شیشه های هوشمند

امروزه مشغله فکری بسیاری از طراحان و مهندسین ساختمان و مدیران منابع انرژی، افزایش مصرف و خطر اتمام سریع منابع فسیلی، می باشد. در همین راستا می توان گفت که انرژی از موارد ضروری برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و ارتقای کیفیت زندگی بشر است که این امر در صنعت ساختمان با انتخاب مصالح ساختمانی مناسب، به عنوان مصالح عایق برای استفاده هر چه بیشتر از طبیعت بادوام وهماهنگی با محیط زیست و مصرف بهینه انرژی و استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر مثل خورشید علاوه بر عدم تبادل گرمایی و عایق نمودن ساختمان ها باعث استفاده از نیروی برق و روشنایی روزانه می گردد. به همین منظور برای عملی ساختن این موضوع باید سطح وسیعی از ساختمان ها را با شیشه های هوشمند پوشاند. با بکارگیری این شیشه ها، در ساختمان ها به عنوان یک جسم عایق، که نقش اصلی را درجهت حفظ گرما یا سرمای مناسب و ذخیره سازی معقول انرژی و تبدیل ان به انرژی الکتریکی موجب راه اندازی سیستم های روشنایی وهمچنین تهویه مطبوع هوا با تامین میزان نور دلخواه می شوند، می توانیم به عنوان مصالح نوین درجهت حل مشکل بحران انرژی و سبک سازی بهره ببریم. بنابراین در این مقاله سعی شده تا با بررسی و ذکر مزایای این تکنولوژی مدرن، یکی ازمصالح نوین ساختمانی را معرفی کنیم.

 

کلمات کلیدی: مصالح نوین، مصالح عایق، شیشه های هوشمند، مصرف بهینه انرژی، ذخیره انرژی

نویسندگان: مهدیار قراول باشی، بهرام کرمی، عطیه سحرخیز

ارسال کننده: عطیه سحرخیز

شیشه های هوشمند


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. مرمر

    سلام.من برای پایان نامم تا مهر فقط وقت دارم.تورو خدا راجع به این مقاله کمکم کنیم.توروخدا.خیلی به موضوع من شبیه هستش.راهنماییم کنید.تمنا میکنم.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *