دانلود پایان نامه ارزیابی نظام توسعه کالبدی شهر آمل با استفاده از gis (پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری)

توسعه کالبدی شهر آمل

دانلود پایان نامه ارزیابی نظام توسعه کالبدی شهر آمل با استفاده از gis (پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری)

چگونگی رشد و گسترش کالبدی شهرها از جمله مهمترین مشخصه های شهرهای پایدار است. رساله حاضر به دنبال بررسی و تبیین نظام توسعه کالبدی شهر آمل از گذشته تا به امروز میباشد. بر همین اساس با استفاده از راهبرد توسعه پایدار به عنوان اصل هدایتگر این پژوهش سعی نمود ارزیابی صحیحی از توسعه کالبدی شهر ارائه نماید. بدین منظور در ابتدا روند و الگوی توسعه شهر در ادوار تاریخی به عنوان پایه و اساس بحث مطرح گردید. سپس نحوه توسعه و توزیع کاربریهای مختلف شهر مورد بررسی قرار گرفت. همچنین به لحاظ اهمیت موضوع به بررسی ابعاد زیست محیطی توسعه کالبدی شهر آمل پرداخته شد. نتایج حاصل از این پژوهش نشان می دهد که شهر آمل در جریان توسعه از شتاب رشد کالبدی بی رویه ای برخوردار بوده و در جریان توسعه بافتهای مختلف ناهمگونی را تجربه نموده است. همچنین نحوه توزیع و گسترش کاربریها در سطح شهر نیز از نظامی نامناسب پیروی کرده است. از سویی دیگر در نقاطی از شهر توسعه برروی پهنه های حساس زیست محیطی صورت گرفته است.

واژگان کلیدی: ارزیابی،توسعه کالبدی، توسعه پایدار، کاربری اراضی، محیط زیست

این پایان نامه توسط مجتبی روستایی و با راهنمایی دکتر احمد پوراحمد و مشاوره دکتر مهدی قرخلو برای دریافت درجه کارشناسی ارشد در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری در زمستان ۱۳۸۵ در دانشگاه تهران ارائه شد که امیدوارم واسه دوستان مفید باشه.

نام فایل: پایان نامه ارزیابی نظام توسعه کالبدی شهر آمل با استفاده از gis (پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری)

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (4)

 • مرضیه پاسخ به

  آخه چرا پایان نامه رو جوری میزارین که به هیچ وجه دانلود نمیشه
  من واقعا بهش نیاز دارم
  راهنماییم کنید چطور دانلودش کنم

  فروردین ۲۶, ۱۳۹۲ در ۱۲:۳۶ ب.ظ
  • 3shahrsaz پاسخ به

   با عضویت طلایی درجه دو شما می تونید این پایان نامه رو دانلود کنید

   اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۳ در ۱۱:۳۸ ق.ظ
 • معمار پاسخ به

  سلام خسته نباشید درمورد درس کالبدی یه پروژه می خواستم

  اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۴ ب.ظ
  • 3shahrsaz پاسخ به

   سلام دوست عزیز
   لطفاً درخواستتون رو در تالار گفتگو مطرح کنید

   اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۳ در ۱۱:۴۰ ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *