دانلود پایان نامه ارزيابي نظام توسعه كالبدي شهر آمل با استفاده از gis (پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری)

دانلود پایان نامه ارزيابي نظام توسعه كالبدي شهر آمل با استفاده از gis (پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری)

چگونگي رشد و گسترش كالبدي شهرها از جمله مهمترين مشخصه هاي شهرهاي پايدار است. رساله حاضر به دنبال بررسي و تبيين نظام توسعه كالبدي شهر آمل از گذشته تا به امروز ميباشد. بر همين اساس با استفاده از راهبرد توسعه پايدار به عنوان اصل هدايتگر اين پژوهش سعي نمود ارزيابي صحيحي از توسعه كالبدي شهر ارائه نمايد. بدين منظور در ابتدا روند و الگوي توسعه شهر در ادوار تاريخي به عنوان پايه و اساس بحث مطرح گرديد. سپس نحوه توسعه و توزيع كاربريهاي مختلف شهر مورد بررسي قرار گرفت. همچنين به لحاظ اهميت موضوع به بررسي ابعاد زيست محيطي توسعه كالبدي شهر آمل پرداخته شد. نتايج حاصل از اين پژوهش نشان مي دهد كه شهر آمل در جريان توسعه از شتاب رشد كالبدي بي رويه اي برخوردار بوده و در جريان توسعه بافتهاي مختلف ناهمگوني را تجربه نموده است. همچنين نحوه توزيع و گسترش كاربريها در سطح شهر نيز از نظامي نامناسب پيروي كرده است. از سويي ديگر در نقاطي از شهر توسعه برروي پهنه هاي حساس زيست محيطي صورت گرفته است.

واژگان کلیدی: ارزيابي،توسعه كالبدي، توسعه پايدار، كاربري اراضي، محيط زيست

این پایان نامه توسط مجتبی روستایی و با راهنمایی دکتر احمد پوراحمد و مشاوره دکتر مهدی قرخلو برای دریافت درجه کارشناسی ارشد در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری در زمستان 1385 در دانشگاه تهران ارائه شد که امیدوارم واسه دوستان مفید باشه

دانلود پایان نامه

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (4)

 • مرضیه پاسخ به

  آخه چرا پایان نامه رو جوری میزارین که به هیچ وجه دانلود نمیشه
  من واقعا بهش نیاز دارم
  راهنماییم کنید چطور دانلودش کنم

  فروردین ۲۶, ۱۳۹۲ در ۱۲:۳۶ ب.ظ
  • 3shahrsaz پاسخ به

   با عضویت طلایی درجه دو شما می تونید این پایان نامه رو دانلود کنید

   اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۳ در ۱۱:۳۸ ق.ظ
 • معمار پاسخ به

  سلام خسته نباشید درمورد درس کالبدی یه پروژه می خواستم

  اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۴ ب.ظ
  • 3shahrsaz پاسخ به

   سلام دوست عزیز
   لطفاً درخواستتون رو در تالار گفتگو مطرح کنید

   اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۳ در ۱۱:۴۰ ق.ظ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *