PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دیالوگ های به یاد ماندنی

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

yasi * m
01-12-2010, 04:15
گاهی توی فیلم یه حرف یه جمله یه دیالوگ آدم و به فکر فرو میبره :ws52:

همین دیالوگ ها هستند که یه فیلم رو به یاد موندنی و ماندگار میکنن....

میخوایم اینجا یه آرشیو از دیالوگ های به یاد موندنی فیلم ها داشته باشیم.:ws37:

yasi * m
01-12-2010, 04:17
شب های روشن:

همون استاده!: همش حرف حرف حرف....حرفای قشنگ به درد نخور

پیرهاید
19-12-2010, 17:19
در اثر فاخر امام علی (ع)
عمار به جمع مردم :
علی اگر خلیفه باشد ، اموال غصبی را ولو کابین زنان کرده باشید باز میستاند
. . . . .

pari daryayi
03-01-2011, 10:35
دیالوگهای ماندگار

فیلم مخمصه
"هميشه آماده باش تا هر چيزي رو كه داري بتوني تو 30 ثانيه ترك كني"

قيصر
اگه پير شدن به اينه كه دل آدم كوچيك شه خدايا منو پير نكن كه اصلا حوصله شو ندارم

اعتراض
شادروان مهدي فتحي : ما کاری به حکم نداریم
حکم رو کاغذ مال محکمه ست
اصلیت حکم مال خداست
که ما و منش ریخته و گلریزون می کنیم واسه کسی که
آزاد میشه از این چاردیواری
که همه ی دنیا چاردیواریه

کرم مرتضی علی
یه مرد که واسه ی شرف و ناموسش
دوازده سال رو کشیده
وجدانش بالاتر از این پولهاس که کاغذیه

سلامتی سه تن، ناموس و رفیق و وطن
سلامتی سه کس، زندونی و سرباز و بی کس
سلامتی باغبونی که زمستونشو از باهار بیشتر دوست داره
سلامتی آزادی، سلامتی زندونیای بی ملاقاتی..."

متولد ماه مهر
محمد رضا فروتن
بيا قسم بخوريم كه ديگه قسم نخوريم
مدار صفر درجه
شهاب حسینی
تو را به جاي همه کساني که که نشناخته ام دوست مي دارم.
تو را به جاي همه روزگاراني که نمي زيسته ام دوست مي دارم.
براي خاطر عطر نان گرم و برفي که آب مي شود و براي خاطر نخستين گلها.
تو را به خاطر دوست داشتن دوست مي دارم.
تو را به جاي همه کساني که دوست نميدارم دوست مي دارم.

Sin City
جهنم اینه که هر روز صبح که از خواب پا میشی ندونی برای چی زنده ای

رامسس در فیلم ده فرمان خطاب به نفرتیتی :
تو مال من خواهی شد همچون سگ ام .....اسب ام ....و شاهین ام جز اینکه من تو رو را بیشتر از آنان دوست خواهم داشت و کمتر از آنها به تو اعتماد دارم !

اجاره نشينها :داريوش مهرجويي
عباس آقا (عزت الله انتظامي) : اكبر ، بيا بپر برو دكون پيش عسگري ، بهش بگو واسه سي چهل نفر ، چرخ كرده و راسته جور كنه . خس مسشو ، رگ و ريششو قشنگ بگيره صافش كنه . شيشلیك آجري باشه ها . سوسه موسه بهت نده !

سوته دلان :علي حاتمي
مجيد (بهروز وثوقي) : خوش به سعادتتون كه مي‌رين روضه ، جاتون وسط بهشته ، ما كه دنيامون شده آخرت يزيد . كيه ما رو ببره روضه ؟ آقا مجيد تو رو چه به روضه ، روضه خودتي ، گريه كن نداري ، وگرنه خودت مصيبتي ، دلت كربلاس

مجيد : آخ كه چقدر دشمن داري خدا ، دوستاتم كه ماييم ، يه مشت عاجز عليل ناقص عقل كه در حقشون دشمني كردي .

سگ کشی :بهرام بیضایی
گلرخ کمالی (مژده شمسایی) : با زخم باید ساخت ؛ طول می‌کشه ولی خوب می‌شه !

مترجم : سیدنی پولاک
هرکی یک نفر رو از دست می ده می خواد از یک کسی انتقام بگیره اگرم کسی رو پیدا نکنه می خواد از خدا انتقام بگیره!

حاجي‌واشنگتن : علي حاتمي
فكر و ذكرمان شد كسب آبرو، چه آبرويي، مملكت‌رو تعطيل كنيد، دارالايتام داير كنيد درست‌تره. مردم نان شب ندارند، شراب از فرانسه مي‌آيد، قحطي است، دوا نيست، مرض بيداد مي‌كند، نفوس حق‌النفس مي‌دهند، باران رحمت از دولتي سرقبله عالم است و سيل و زلزله از معصيت مردم. ميرغضب بيشتر داريم تا سلماني. سر بريدن از ختنه سهل‌تر. ريخت مردم از آدميزاد برگشته، سالك بر پيشاني همه مهر نكبت زده، چشم‌ها خمار از تراخم است، چهره‌ها تكيده از ترياك.
داریوش ارجمند در نقش امیرکبیر فیلم ناصر الدین شاه آکتور سینما :
اگر نیت یکساله دارید؛برنج بکارید
اگر نیت 10 ساله دارید ؛درخت غرس کنید
اگر نیت 100 ساله دارید ؛آدم تربیت کنید,
سینما تو گراف آدم تربیت میکند...

پدرخوانده :
آل پاچينو : پدرم پيشنهادي بهش داد كه نتونست رد كنه.لوكا براتسي يه اسلحه گذاشت روي سرش و پدرم بهش گفت يا امضاش بايد پاي قرارداد باشه يا مغزش

پدرخوانده :
آلن دلون: پدرم هميشه ميگفت:دوستانتو به خودت نزديك كن و دشمنانتو نزديك تر

وكيل مدافع شيطان:
آل پاچينو : نگاه كن ولي دست نزن
دست بزن ولي امتحان نكن
امتحان كن ولي مزمزه نكن

بوي خوش زن :
آل پاچينو : زن ها ... تا حالا به زن ها فكر كردي؟ كي خلقشون كرده؟ خدا بايد يه نابغه بوده باشه
پدرخوانده:
جايي كه آل پاچينو جلوي پدر دختر محبوبش مي ايسته و ميگه :
اسم من مايكل كورليونه ... يه آمريكايي ام كه تو سيسيل مخفي شدم ... خيليا ممكنه واسه اين اطلاعات بهت پول بدن اما بدون كه دخترت بي پدر ميشه ... عوض اينكه صاحب شوهر بشه
صورت زخمی:
آل پاچینو : من همیشه راست میگم حتی موقعی که دروغ میگم

city hall
آل پاچینو : اهمیت یک مرد از دشمنانش معلوم میشه نه از دوستانش..

مادر: علي حاتمي
محمدابراهيم (محمدعلي كشاورز) : خورشيد دم غروب ، آفتاب صلات ظهر نمي‌شه ، مهتابيش اضطراريه ، دوساعته باتريش سه‌ست ، بذارين حال كنه اين دماي آخر ، حال و وضع ترنجبين بانو عينهو وقت اضافيه بازيه فيناله ، آجيل مشگل گشاشم پنالتيه ، گيرم اينجور وجودا ، موتورشون رولز رويسه ، تخته گازم نرفتن سربالايي زندگي رو ، دينامشون هم وصله به برق توكل ، اينه كه حكمتش پنالتيه ، يه شوت سنگين گله ، گلشم تاج گله !

اعتراض : مسعود كيميايي
اميرعلي (داريوش ارجمند) :‌ اين دفعه مثل هميشه نيست ، گوشاتو باز كن ... فقط يه دفعه بياي تو حرفم ، جنازه‌تم پشيمون مي‌شه ... به رديف از اول مي‌گم ...

كمال الملك : علي حاتمي
عضدالملك (هوشنگ بهشتي) : ان شاالله كه سال آينده اين باغبان پير خدمتگزار ، توفيق تقديم نهال بومندي ديگري داشته باشد .
ناصرالدين شاه (عزت الله انتظامي) : اميدوار نباش ، مدرسه‌ي هنر مزرعه‌ي بلال نيست آقا ، كه هر سال محصول بهتري داشته باشد . در كواكب آسمان هم يكي مي‌شود ستاره‌ي درخشان ، الباقي سوسو مي‌زنند .

گاوخوني : بهروز افخمي
راوي (بهرام رادان) : بابا ! راس مي‌گن كه مادر از دست تو دق كرد و مرد ؟
پدر (عزت الله انتظامي) : نه . من از دست مادرت دق كردم .
راوي : ولي وقتي كه تو مردي مادرم زنده نبود .
پدر : زنده نبود ، ولي من هر شب خوابشو مي‌ديدم .
رواي : منم هر شب خواب تو رو مي‌بينم .
پدر : پس بپا دق نكني .

مارمولك : كمال تبريزي
رضا (پرويز پرستويي) : تو عزيز دلمي دل انگيز ... اگر اسلام دست و بال ما را نبسته بود .

مسافران
بهرام بیضایی
لعنت به جاده ها، اگه معنی شون جدایی یه!

هامون
داریوش مهرجویی
اگه من اونی باشم که تو می خوای، که دیگه من من نیست. یعنی من خودم نیستم.

شب ها روشن
فرزاد موتمن
حرفای خوب همیشه مال ادمای خوب نیست

چه كسی امیر را كشت
مهدی كرم پور
دوست خیالی كه واقعا دوستت باشه خیلی بهتر از یه دوست واقعیه كه خیال میكنی دوستته

دندان مار
مسعود كیمیایی
یك جا هست كه باید وایستی.یك جا هم هست كه باید درری اما خدا نكنه جای این دوتا با هم عوض شه كه دیگه تا اخر عمر بدهكار خودتی

رنگ خدا
مجید مجیدی
میدونی چیه ?هیچ كی منو دوس نداره ..من میدونم چون نمیبینم همه از دست من میخوان فرار كنن .....معلمون میگه خدا شما نابیناهارو بیشتر دوست داره چون نمیبینید .ولی من گفتم خانم اگه مارو دوست داشت چرا مارو نابینا كرد تا اونو نبینیم بعد گفت خدا دیدنی نیست ولی همه جا هست میتونید اونو حس كنید . گفت شما با دستاتون میبینید .حالا من همه جارو میگردم تا یه روزی بالاخره دستم به خدا بخوره اون وقت بهش میگم... هرچی تو دلم هست... بهش میگم.

باغ های کندلوس : ایرج کریمی
مادرا هر وقت بمیرن، زوده.

سوته دلان ـ زنده یاد استاد علی حاتمی
ساعت زنگ زده دیگه زنگ نمی زنه ... چون زنگاشو زده.

کمال الملک ـ زنده یاد استاد علی حاتمی
برای آمدن به چشم نقاش، باید در چشم انداز بود .

خانه ای روی آب ـ بهمن فرمان آرا
از قدیم گفتن مواظب باش چی آرزو میکنی، چون ممکنه برآورده بشه.

آدم برفی ـ داوود میر باقری
تو این دیار برد با اوناییه که از مخشون کار میکشن. بخوای از دلت مایه بذاری سوختی.

کالیفرنیا به کارگردانی دومنیک سنا
وقتی برای اولین بار آدم ها را می بینی دنبال تفاوت هایی که بینتون هست می گردین...
اما یکم که زمان گذشت دنبال تشابهات می گردین.....
فکر کنم به همین دلیله که رفاقت ها به وجود می یان.

قیصر
بهمن مفید
من بودم، حاجی نصرت، رضا پونصد، علی فرصت، آره و اینا خیلی بودیم، کریم آقامونم بود. کریم آبمنگل. میشناسیش

آره، از ما نه، از اونا آره، که بریم دوا خوری. تو نمیری، به موت قسم اصلا ما تو نخش نبودیم. آره، نه، گاز، دنده، دم هتل کوهپایۀ دربند اومدیم پایین. یکی چپ، یکی راست، یکی بالا، یکی پایین، عرق و آبجو جور شد؛ رو تخت نشسته بودیم داشتیم می‌خوردیم.

اولی رو رفتیم بالا به سلامتی رفقا، لولِ لول شدیم. دومی رو رفتیم بالا به سلامتی جمع، پاتیل پاتیل شدیم. سومی رو، اومدیم بریم بالا، آشیخ علی نامرد ساقی شد. گفت: برین بالا؛ مام رفتیم بالا. گفت: به سلامتی میتی [مهدی]، تو نمیری، به موت قسم خیلی تو لب شدم. این جیب نه، اون جیب نه، تو جیب ساعتی، ضامندار اومد بیرون. رفتم و اومدم، دیدم کسی رو زمین خوابیده‌اس.

پریدم تو اُتول. اومدم دم کوچه مهران، بغل این نُرقه‌فروشیه. [نقره‌فروشی] اومدم پایین، یه پسره هیکل میزونه ـ اینجوریه ـ زد به‌هم، افتادم تو جوب. گفتم: هته‌ته گفت: عفت. یکی گذاشت تو گوشم. گفتم نامردا. دومیشم زد؛ از اولیش قایمتر زد.

دست کردم جیبم که برم و بیام؛ چشامو وا کردم دیدم مریضخونه روسام.
حالا ما به همه گفتیم زدیم. شومام بگین زده. آره! خوبیت نداره؛ واردی که. . .

سوته‌دلان
بهروز وثوقی
داداش حبیب! ما داداشیم، از یه خمیریم، اما تنورمون علیحده‌اس. تنورِ شما عقدی بود، مالِ ما تیغه‌ای ـ صیغه‌ای. کلّه شماها شد عینهو نون تافتون، گرد و تُلمبه قلمبه، کلّه ما شد عینهو نون سنگک. (خوب شد که بربری نشدیم.)

داداش حبیبم یه نفره تو اونا. غُربتیا یه لشگرن. جَخ سرِ داداش حبیبم مثل اونا تافتونیه، نه سنگکی. با اونا تنی‌یه، با من ناتنی‌یه. با من ناتنی‌یه، با اونا تنی‌یه. ناتن تن‌تنی‌یه، تن‌تن تنی‌یه، ناتن‌تنی‌یه، ناتن‌تنی، ناتن‌تنی، دنگ. . .

آقا مجید! اگر غُربتیا برگشتن گفتن: جوبچی، لجن جمع‌کُنه. بگو: دامادتون که دواتچی‌یه، لیقۀ دوات جمع می‌کنه. و از اینم بدترِ آدمِ دورغگو دشمنِ خداست.

مادر
محمدعلی کشاورز:
«آبلیموی حال‌بُرت رفت پیشواز بهارنارنج کیجا، آبجی خانوم مُرباش.
ترنجبین بانو! هِل‌وگلابم می‌زاییدی حریفِ هَفتِ‌بیجارت نمی‌شد.
لُولُو خُورخُوره . . . لُولُو خُورخُوره، منو می‌خُوره، لُولُو خُور . . .

سِهره مِهره یه دوجین بچه می‌زاد یکی‌ش میشه بُلبُل. ننۀ ما کَت سهره‌رو بست و زایید گُل و بُلبُل. . .

بَه‌بَه! چه تخم و ترکه‌ای! ترنجبین بانو.
مام دولتی سر دایی‌مون شدیم روده پاک‌کُن. واَلا یه هَله‌هوله‌ای می‌شدیم از این قماش. قره‌قورتی، بامیه‌ای؛ کُمپوت‌مُمپوت.

pari daryayi
03-01-2011, 10:37
گاهی توی فیلم یه حرف یه جمله یه دیالوگ آدم و به فکر فرو میبره :ws52:

همین دیالوگ ها هستند که یه فیلم رو به یاد موندنی و ماندگار میکنن....

میخوایم اینجا یه آرشیو از دیالوگ های به یاد موندنی فیلم ها داشته باشیم.:ws37:
دو ساعت داشتم دنبال یه جا می گشتم که این دیالوگ ها رو بذارم اینجا و با تو یافتی امش!:ws3:

pari daryayi
03-01-2011, 10:40
این دیالوگ ماندگار ترین دیالوگی بوده که تا حالا تو هر فیلمی تو زندگیم دیدم:

فیلم درباره الی:

گاهی وقتا یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی بی پایانه(!!!)

میلاد
27-03-2011, 16:47
[Only registered and activated users can see links]

Ehsan
27-03-2011, 17:07
فیلم مستند تبلیغاتی یک بنده خدایی بود که امروز در بند است:

در این فیلم،یک پیرزنی میره پیش کارگری که سقف خانه اش را درست کنه.

کارگر میگه،ننه جون من یک عمله ام و فقط میتونم خراب کنم،اگه میخواهی سقفتو از نو بسازی برو پیش یک مهندس اینکاره...

SH E I KH
28-03-2011, 00:55
خب این فیلمه خیلی دیالوگ موندگار موندگار داره برا من.:ws50:
رضا (پرويز پرستويي) :
شما که دیگه نیازی به دعای ما ندارین.
میدونی حاجاقا اگه جهنمیم درکار باشه جای ما ته متور خونشه.
محرم و صفر و رمضون سرقت تعطیل گلاب به روتون نجسی حروم.
اینهو سگ زندگی میکنیم نه محبتی نه احترامی, همینجوری چپ و راست میزنن تو سرمون, اونوقتم میگن به خدا توکل کن.
خیلی ببخشیدا حرفتونو قطع میکنم این جهنم و بهشت و این حرفا همش کشکه باسه خر کردن منو شماست اینارو تو گوش منو شما میخونن که مارو خاممون کنن.
خوباشو گرون خرید داشتن گذاشتن به فصلش بدن بیرون.
قربون هیکل کافه ایت برم من.
خیلی باس ببخشیدا, شما آخوندا مث که روضه نخونین اموراتتون نمیگزره ها.
عجب پس همه جای دنیا روضه خون داره.
انشاء الله تعالی یه همچنین مالی(پت پت کردن) ینی چنین خانوم وجیهه فهمیده ای روی زمین نمیمونه.
اصلا لطف عبادت به جماعتشه, شما که ما آخوندا رو میشناسین دوست داریم دورهم باشیمو اختلاطی بکنینم.
همونجایی که رستم کشید عزیز برادر, بجم بکش که دیر شد.
این کار انده حرامه و در روایت آمده است که هر کس اینکار را بکند فرشتگان به اون توف میکنن و مرگ بسیار بدی هم دارد و شیطان شخصا دهن او را مورد عنایت قرار میدهد, سفر خوشی داشته باشین بهتر است.
انشاء الله در مسابقات قهرمان بشه و بره برای تیم ملی.
تمام شد و رفت, شما ماستت رو بخور.
امروزه با 1000 تومن هم آدم فحشم نمیدهن چه برسه به زن, خب این جوان ننه مرده چه کند, آخه همه که امکانات فضانوردی ندارن, باور بفرمایین بنده خودم گاها .... وسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
هیچی گفتم تو عزیز دلمی دلانگیز اگر اسلام دستو بال مارو نبسته بود.
ننویس برو آب بکش, برو.
برمجه خریت خودتو گردن خدا ننداز.
برو حالتو بکن اما اصراف نکن.
هواست باشه به روحانیت توهین نکن و به روی اون هم قیمت نگذار.
حالا برو اوسداتو بتکون.
.....شاید درهای زندان بر روی شما بسته باشد اما درهای رحمت خداوند همیشه به روی شما بازه, انقدر به فکر راه های درو نباشین. خب خدا که فقط متعلق به آدمهای خوب نیست, خدا خدای آدمهای خلافکار هم هست و فقط خود خدا هست که بین بندگانش فرقی نمیگذارد. فلواقع خداوند اند لطافت اند بخشش اند بیخیال شدن اند چشم پوشی و اند رفاقت است. رفیق خوب و بامرام همه چیزش را پای رفاقت میدهد. اگر آدمها مرام داشته باشن, هیچ وقت دزدی نمیکنن, ولی متاسفانه بعضا آدمها تک خوری میکنن و این بد روزگار است. بایستی ما یه فکری برای اهلی شدن آدمها بکنیم. اهلی کردن, اهلی کردن یعنی ایجاد علاقه کردن و این تنها رسید به خداست که بسیارم مهم است......
این لباسا باید آدمو اهلی کنه...(کمی مکث) خوبه که آدم اهلی بشه نه؟
اصلا به این حرفا نیست, آدم باید ذاتش درست باشه.

رضا-روحانی:
آخه آخوندی شغل من نیست.

Atre Baroon
28-03-2011, 01:22
این دیالوگ ماندگار ترین دیالوگی بوده که تا حالا تو هر فیلمی تو زندگیم دیدم:

فیلم درباره الی:

گاهی وقتا یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی پایانه(!!!)

"بی" رو جا گذاشتی

pari daryayi
28-03-2011, 13:23
خب این فیلمه خیلی دیالوگ موندگار موندگار داره برا من.:ws50:
رضا (پرويز پرستويي) :
.
از این فیلم همیشه یه دیالوگش رو خیلی استفاده می کنم اینکه می گفت: به عدد آدمای دنیا راه هست برای رسیدن به خدا:ws3:

"بی" رو جا گذاشتی

:icon_redface: جو گیر گشته بیدم درست شد

Atre Baroon
28-03-2011, 13:52
:icon_redface: جو گیر گشته بیدم درست شد
:D :icon_gol:

-------------------------------------------------------------
مرد عنکبوتی:
من نمیخوام منو ببخشید ،فقط میخوام بفهمید

میلاد
28-03-2011, 14:47
انیمیشن
Megamind

اینو از ترجمه ی زیر نویسش نوشتم...یکم ترجمش بده:JC_thinking:

Megamind- از اونجا که شاید متوجه نشده باشی....میبینی دقیقا افتادی توی تله ی من
Metroman-تو نمیتونی عدالت رو توی تله بندازی....این یه فکره...یک اعتقاد!
- حتی بی ریا ترین اعتقاد و باور هم در طول زمان از بین میره
- ولی عدالت یه فلز هست که از بین نمیره
- اما فلز هم با گرمای انتقام ذوب میشه
- ولی باز سرد میشه و استفاده میشه
-اما راحت میتونه دوباره گرم شه ، در ماکرویوِ شیطان!
-خوب فکر کنم ضمانتت دیگه داره تموم میشه
-شاید ضمانتم رو تمدید کرده باشم
-ضمانت ها اعتباری ندارند...اگه محصول رو به شکل صحیح استفاده نکنی
Roxanne- :banel_smiley_4:دخترا ، دخترا ، شما جفتتون خوشگلید...من میتونم برم خونه؟

hilda
28-03-2011, 15:58
مادر مُرد، از بس که جان ندارد.
مادر (علي حاتمي)
وسواس الدوله (صادق بهرامي): ‌خب، دفعه‌ي قبل به كجا رسيديم؟
خاوري (پرويز صياد): عرض كردم معلم خطم و شما فرموديد به‌به!
خواستگار (علي حاتمي)

سعيد (علي دهكردي): خدايا... من شكايت دارم. من شاكي‌ام. پس كو رحمانت؟ پس كو رحيمت؟ آخه چرا اينجا؟ چرا حالا؟ چرا اينطوري؟ من شكايتمو پيش كي ببرم؟ به كي بگم؟
از كرخه تا راين (ابراهيم حاتمي كيا)

مستر فرهان (علي نصيريان): يعني تو به من هم ديگه اعتماد نداري، ناخدا؟
خورشيد (داريوش ارجمند): تو تنها كلاهبرداري هستي كه به اون اعتماد دارم !
ناخدا خورشيد (ناصر تقوايي)

سرهنگ (اكبر مكشين): يه وقتي بود قدم تو ميدون سربازخونه كه مي‌ذاشتم، شيپور پادگان نعره مي‌كشيد. چي بود؟ چه خبر بود؟ جناب سرهنگ وارد شده بودن. ايست خبردار. من داد مي زدم، آزاد!
آرامش در حضور ديگران (ناصر تقوايي)

خانم بزرگ (جميله شيخي): ما همه روياي هميم!
مسافران (بهرام بيضايي)

حاج كاظم (پرويز پرستويي): تو مي‌دوني گردان بره خط گروهان برگرده يعني چي؟ تو مي‌دوني گروهان بره خط دسته برگرده يعني چي؟ تو مي‌دوني دسته بره خط نفر برگرده يعني چي؟
آژانس شيشه‌اي (ابراهيم حاتمي کيا)
منشي (رضا سعيدي): جناب قاضي، اين بدبخت بچه‌اش كجا بود؟! وقت جنگ كه خودش هنوز بچه بود، وقتي‌ام برگشت كه ديگه بازنشسته شده بود.
ديوانه‌اي از قفس پريد (احمدرضا معتمدي)
مجيد (بهروز وثوقي): آخ كه چقدر دشمن داري خدا، دوستتاتم كه ماييم، يه مشت عاجز عليل ناقص عقل كه در حقشون دشمني كردي .
سوته دلان (علي حاتمي)

مش حسن (عزت الله انتظامي): من مش حسن نيستم. من گاو مش حسنم !
گاو (داريوش مهرجويي)

عباس آقا (عزت الله انتظامي): اكبر، بيا بپر برو دكون پيش عسگري، بهش بگو واسه سي چهل نفر، چرخ كرده و راسته جور كنه. خس مسشو، رگ و ريششو قشنگ بگيره صافش كنه. شيشك آجري باشه ها. سوسه موسه بهت نده!
اجاره نشينها (داريوش مهرجويي)

مجيد (بهروز وثوقي): خوش به سعادتتون كه مي‌رين روضه، جاتون وسط بهشته، ما كه دنيامون شده آخرت يزيد. كيه ما رو ببره روضه؟ آقا مجيد تو رو چه به روضه، روضه خودتي، گريه كن نداري، وگرنه خودت مصيبتي، دلت كربلاس!
سوته دلان (علي حاتمي)
علي (مير فرخ هاشميان): آقا ما باغبون هستيم... شاخه هاي درخت ها رو کوتاه مي کنيم... خاک باغچه رو درست مي کنيم... سمپاشي مي کنيم.
پدر (رضا ناجي): ماشاء الله شما... خيلي بلدي!
بچه هاي آسمان (مجيد مجيدي)
اميرو (مجيد نيرومند): مي خواستم بدونم که خودم چقدر مي تونم بدوم.
دونده (امير نادري)

سلحشور
(رضا كيانيان): دوره‌ات گذشته مربي!
آژانس شيشه‌اي (ابراهيم حاتمي كيا)
دکتر سپيد بخت (رضا کيانيان): من فکر مي کردم اين ماييم که بي اعتقاديم... ولي نسل شما واقعا دست همه ما رو از پشت بسته.
مژگان (بهناز جعفري): وقتي آينده اي نداري مثل اينه که خانه ات را روي آب بسازي... ما ياد گرفتيم که شناگرهاي خوبي باشيم.
خانه اي روي آب (بهمن فرمان آرا)
سليمان (فرهاد قائميان): چرا اومدي اينجا؟ اينجا كه جاي عاقلا نيست.
دومان (جمشيد هاشم پور): مي‌خوام ديوونه باشم.
سليمان: شيشه بايد بشكني!
قارچ سمي (رسول ملاقلي‌پور)

لطيف (حسين عابديني): بابا چي كار مي‌كني؟ اون سنگينه! پشت كن، پشت كن، خم شو، يه كم عقب بيا... چند روز بار بكشي عادت مي كني، اونوقت از قاطر هم بهتر مي‌توني بار ببري.
باران (مجيد مجيدي)
رضا (پرويز پرستويي): تو عزيز دلمي دل انگيز... اگر اسلام دست و بال ما را نبسته بود.
مارمولک (كمال تبريزي)
گيلانه ( فاطمه معتمد آريا ): خدايا همه جوون ها رو سالم نگه دار... از صدقه سر همه اسماعيل منم شفا بده. گيلانه (رخشان بني اعتماد، محسن عبدالوهاب)
دانيال (محمدرضا فروتن): تو متولد چه سالي هستي؟
مهتاب (ميترا حجار): مهر پنجاه و هفت.
دانيال: پس دو سال از من بزرگتري. شناسنامه‌ي من اول جنگ سوخت... هفت سالم بود. تاريخ تولدمو از شروع جنگ نوشتن.
متولد ماه مهر (احمدرضا درويش)
راننده (پيام دهكردي): مرگ... مثل يه بوس كوچولو مي‌مونه.
يه بوس كوچولو (بهمن فرمان‌آرا)
نايري (احمد نجفي): صحبت يه پكيج بود تو لاين ايمپورت اكسپورت. يه باكس خونگي با پرافيت آوريج نود درصد گارانتي. مي‌تونست راحت هندلش كنه. اما خب، تو فيلد ما نبود.
گلرخ كمالي (مژده شمسايي): ببخشيد از ناصر معاصر حرف مي‌زنيد؟
نايري: اين پسر كيس خاصي بود تو بيزنس خودش. خيلي اكتيو و نان استاپ. تو رنج خودش. لوكش هم بد نبود. اما نمي‌فهمم چرا آن و آف بود؟
سگ كشي (بهرام بيضايي)
اصغر (اصغر نقي‌زاده): كجا رفتي دلاور؟
سعيد (علي دهكردي): تو آكواريومم. چرا نمي‌آييد تماشا؟
اصغر: كفر نگو، اين كاخ سلطنته، دلم مي‌خواست تو ركابت باشم... بگي بخون، مي‌خونم، بگي برقص، مي‌رقصم، بگي بمير... به خدا مي‌ميرم.
از كرخه تا راين (ابراهيم حاتمي كيا)
سلطان (فريبرز عرب‌نيا): خونه‌مون... اينجا بود... اينجا پنج تا اتاق... دو تا باغچه و يه حوض بود... بزرگ نبود... اما بود.
سلطان (مسعود كيميايي)
عمرو (سعيد نيك‌پور): مسلماني ما سه نسل است و از او هيچ.
زيد (عزت الله انتظامي): آري، اما من از اسلام او بوي تازگي مي‌شنوم و از مسلماني تو تنها بوي غرور جاهلي مي‌آيد.
عمرو: ما شصت ساله مسلمانيم.
زيد: اين چه تفاخري است كه به ايمان خويش مي‌كني؟ كه تو اگر مسلماني از پدر داري، او اين گنج به رنج خويش يافته است.
روز واقعه (شهرام اسدي)
داشت خوابم ميبرد... ديدم اگه اين خواب باشه... و توي اين خواب خوابم ببره... تازه وقتي از اون خواب دومي... بيدار بشم توي اين اولي ام... و تازه بايد از اين يکي... هم بيدار بشم.
گاو خوني (بهروز افخمي)
آزمودم عقـل دورانديش را... بعد از اين ديوانه سازم خويش را.. آي دکتر!
هامون (داريوش مهرجويي)
قيصر: اين نظام روزگاره... يعني اين روزگاره دايي. نزني ميزننت.
قيصر(مسعود كيميايي)
فكر و ذكرمان شد كسب آبرو، چه آبرويي، مملكت‌رو تعطيل كنيد، دارالايتام داير كنيد درست‌تره. مردم نان شب ندارند، شراب از فرانسه مي‌آيد، قحطي است، دوا نيست، مرض بيداد مي‌كند، نفوس حق‌النفس مي‌دهند، باران رحمت از دولتي سرقبله عالم است و سيل و زلزله از معصيت مردم. ميرغضب بيشتر داريم تا سلماني. سر بريدن از ختنه سهل‌تر. ريخت مردم از آدميزاد برگشته، سالك بر پيشاني همه مهر نكبت زده، چشم‌ها خمار از تراخم است، چهره‌ها تكيده از ترياك.
حاجي‌واشنگتن (علي حاتمي)
امير کبير: مرگ حق است ولي به دست شما بسي مشكل، اما شوق از ميان شما رفتن مرگ را آسان مي‌كند.
سلطان صاحبقران (علي حاتمي)
چي ميگي پسر؟ استاديوم يه چيز ديگه ست. داد مي زني. هورا مي کشي. موج مي خوري عين دريا. همه اينا به کنار، فحش ميدي آقا فحش! فحش به عالم و آدم! هرچي که دلت مي خواد ميگي. هيچ کي هم باهات کاري نداره.
آفسايد (جعفر پناهي)
مي خواي واسه دوست دخترت نامه بنويسي؟... تلفن نداره مگه؟... دوست دختري که تلفن نداره يه شاهي نمي ارزه!... مخصوصا واسه کسي که تو زندانه...
شهر زيبا (اصغر فرهادي)
دبيري: ... و نظريه ي دکتر روانکاو، سماواتي.
حميد هامون: که چي؟
دبيري: ...که حميد کيس سايکوتيک حادِ، خله... که نه تنها از نظر جسماني، بلکه از نظر رواني هم مريضه
هامون: من مريضم؟! من؟... بريم دادگاه!
هامون (داريوش مهرجويي)
براي نوشتن، بيخودي دنبال موضوع خوب نگرديد. همه موضوعها خوبن. موضوع بد اصلا وجود نداره نويسنده بد زياده...
كاغذ بي خط (ناصر تقوايي)

تکراریاشو دیگه ندید بگیرید

SH E I KH
28-03-2011, 16:42
از این فیلم همیشه یه دیالوگش رو خیلی استفاده می کنم اینکه می گفت: به عدد آدمای دنیا راه هست برای رسیدن به خدا:ws3:

که همین لباس زیباست نشان آدمیت :sigh:

SH E I KH
28-03-2011, 21:58
دیالوگای خوبی از این فیلم دادن بچه ها اما انقده این حاتمی دیالوگ در کرده تو فیلم که نگو :rose:
سوته دلان(علی حاتمی)
مجید(بهروز وثوقی):
من که شول خدایی هستم.
ماچت کنم, ماچت میکنما.
انار میوه بهشتیه خونو صاف میکنه الا خون نا پاکونو.
تو سرم مث بازار آهنگرا صدا میکنه مثل پیت حلبی خورده ریزه هاش توش جا به جا میشه.
خدا هم که نرو نیست با عاشقیت.
بازار زرگرات چی شد؟
اندفه جای جنا نکیر و منکر اومدن با گرزشون میکوبن تو سرم. داداشی منو شبونه برسون امامزاده داوود.
بلا روزگاریه عاشقیت.

حبیب(جمشد مشایخی):
تنهایی تو و اون توفیر داره مثل تنهایی منو خدا, خدا هم تنهاست.
میگه به هر چمن که رسیدی گلی بچینو برو. :w000:
من میخواستم جای باباهرو بگیرم, میخواستم مرد خونه باشم, همرو خونه خراب کردم.
سرخو سفید بودی مثل برفو خون.
زنک عشرتی بود نسخه دواچی بود میگفت باسه حالت خوبه.
همه عمر دیر رسیدیم.

vergil
25-04-2011, 02:10
فرق تو و اريک چي بود ؟
-اون مثل پرنده بود و من مثل ملخ
-فرق بين ملخ و پرنده چيه؟
-خوب ملخا مي پرن ولي پرنده ها پرواز مي کنن
-خوب فرق بين پريدن و پرواز کردن چيه؟
-خوب اوني که پرواز مي کنه مي دونه به کجا ميره و کجا مي خواد فرود بياد .ولي اوني که مي پره بايد منتظر بشه ببينه نيروي پرش کي تموم ميشه و همونجا بيفته يا سقوط کنه
-اونوقت فرق فرود اومدن با سقوط کردن چيه ؟
-خوب سقوط...... /

The Phantom of the Opera
Joel Schumacher

kish62
01-07-2011, 10:55
این جمله واقعأ تاریخی و با مفهومه :گاهی وقتا یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی بی پایان : :ws52:

lazha
13-07-2011, 19:18
سکانس شروع پدرخوانده1
اثر ماندگار فرانسیس فورد کاپولا

دون کورلیونه تو دفتر کارش نشسته و به حرفهای مردی که برای کمک سروقتش اومده گوش میده
و در همون حالت با انگشت هاش با صورتش بازی میکنه...
حرکت براندو تو اون صحنه و جنس بازیش بخصوص تو اون سکانس به بهترین شکل قدرت اجتماعی و روحی دون کورلیونه رو به تصویر کشید
پایان این صحنه ی بیاد موندنی اون سکانسه که مرد درخواستش رو در گوش دون کورلیونه مطرح میکنه.... با هم ببینیم

vergil
26-07-2011, 01:11
فقط خاطره نیســـتـ که دلمو سوزونده ، مصلحت بعضیــ ا کمرمو شکونده!

سیزده 59 - سامان سالور

Atre Baroon
26-07-2011, 02:08
-چرا ما میمیریم؟
- که زندگی را مهم کنیم!

--------------------------------------------------------
همتون میگین از مرگ میترسین، اما حقیقت این ست بیشتر از زندگی میترسین

از فیلم after life

Rain Lover
26-07-2011, 02:28
قسمت آخر Prison Break ، مایکل تو فیلمی که برای لینک و سارا گذاشته میگه :

میخوام به فرزندم بگین ، یعنی به فرزندان آینده مون بگین همدیگه رو دوست داشته باشن همیشه ، یادآوری کنین چقد خوش شانسن که آزادن ، چون ما آزادیم ، بالاخره آزاد شدیم .

این قسمت رو خیلی دیدم ، 20 ، 30 بار ، هر بارم اشک تو چشام جمع میشه ، بهترین دیالوگی بود که تا حالا شنیدم .

Fo.Roo.GH
30-07-2011, 00:56
چتری برای دو نفر :
رضا کیانیان: وکیلا حرف مفت زیاد میزنند اما مفتی حرف نمی زنند!

جدایی نادر از سیمین :

پیمان معادی:

اون نمیفهمه که من پسرشم..من که میفهمم اون پدرمه!

lazha
31-07-2011, 09:50
قصه عشق

عشق اونه که هرگز نگی متاسفم

---------------------------------------------------------

به خدا اعتقاد داشتم ژان ، فقط برای 3 دقیقه !

جیب بر ( برسون - 1959 )

Atre Baroon
31-07-2011, 13:20
awakenings
وقتی پسرم سالم بدنیا اومد هرگز نگفتم چرا؟ من چیکار کردم که مستحق چنین پسر سالمی هستم! ولی وقتی پسرم مریض شد اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود: چرا؟؟؟چرا پسر من؟؟؟

masoume
31-07-2011, 18:27
شب یلدا :
زخم های آدم سرمایه است ،‌ حامد سرمایه ات رو با این و اون تقسیم نکن ، داد نکش ، حوار نکش ، آروم و بی سر و صدا همه چیزو تحمل کن ..

lazha
31-07-2011, 19:16
گاو (داريوش مهرجويي)
مش حسن (عزت الله انتظامي) : من مش حسن نيستم . من گاو مش حسنم !

----------------------

سوته دلان (علی حاتمی)

همه عمر دیر رسیدیم

Fo.Roo.GH
31-07-2011, 20:49
آل پاچینو در وکیل مدافع شیطان در نقش شیطان : غرور و تکبر ! بدون شک گناه مورد علاقه منه!

masoume
09-08-2011, 17:19
- من فقط می خواستم حقیقت رو بهت بگم. فکر نمی کردم اینقدر ناراحت بشی.
- متاسفانه حقیقت کاری می کنه که هرچی تا الان بوده دروغ بنظر بیاد.

روز ولنتاین (Valentine’s Day)

کتایون
20-08-2011, 15:03
before sunrise:

اگه معجزه ای تو این دنیا وجود داشته باشه همون به اشتراک گذاشتن یه حس با یه انسان دیگه است...

cinema paradiso:

وفاداری باعث ميشه كه انسان هميشه در زندگی تنها بماند...

Fo.Roo.GH
06-09-2011, 16:39
ديالوگ معروف فيلم پيشنهاد بي شرمانه
Indecent Proposal

بين ديويد و ديانا

Diana : Have I ever told you I love you?

David : No!

Diana : I love you!

David : Still??

Diana : Always...!

...

Atre Baroon
06-09-2011, 23:01
من مرده هارو میبینم!
.
.
.
فیلم حس ششم
شاید دیالوگ جالبی نباشه ولی خیلی خیلی قشنگ این جمله رو گفت :ws37:

هولدن کالفیلد
09-09-2011, 03:29
ديالوگ هاي فيلم شب هاي روشن :

-« از آدمای بزرگ مجسمه ساختیم و دورشون نرده کشیدیم اگه کسی حرف این مجسمه ها رو باور کنه باید بین خودش و مردم نرده بکشه.»
-استاد تو قسمتي از فيلم میگه:«من از مردم همین شهرم و همه آدمهای این شهر و دوست دارم چون تقریبا هیچکدومشونو
نمیشناسم»...
و در قسمتهایی که دیگه عاشق شده میگه:«من همه آدمهای این شهر و دوست دارم چون حالا
یکیشونو میشناسم»
-:«عشق سبک میکنه اما سبک نه»

-«:روشنی زیاد هم چیز جالبی نیست آدم همه چیز و میبینه و همه اونو میبینن توی تاریکی آدم میتونه خیال کنه چیزی،جایی،کسی
منتظرشه».

هولدن کالفیلد
09-09-2011, 03:58

خسرو شکيبايي : مردم منو ميديدن ميگفتن مخش تکون خورده . ولي من به مامانم ميگفتم من دلم تکون خورده نه مخم . مادرم ميگفت گور بابا مخ تو دلت قد صدتا مخ مي ارزه , به خدا گفت , به همين زمين قسم گفت .
انديشه فولادوند : مادرت نپرسيد عاشق کي شدي ؟ نپرسيد اسمش چيه ؟
خسرو شکيبايي : مادرا که از آدم چيزي نميپرسن . همه چيو خودشون ميدونن .

alimec
09-09-2011, 06:18
قسمت آخر سریال مختار نامه که مختار می خواد اتمام حجت کنه با افراد بی رنگ و دو رنگ خودش/ تاثیر زیادی روم گذاشت منتها حافظه ام اصلا یاری نمی کنه اینجا بنویسم

هولدن کالفیلد
10-09-2011, 13:22
دفعه ی بعد می خواهم سر و ته زندگی کنم . با مرگ شروع می کنید و آن را از سر راهتان بر می دارید . توی خانه ی سالمندان چشم باز می کنید و هر روز بهتر می شوید . به خاطر وضعیت خوبتان از آنجا بیرونتان می اندازند و می روید دنبال مستمری گرفتنتان . شروع زندگی کاریتان با یک مهمانی در محل کار و یک ساعت طلا است . ۴۰ سال کار می کنید تا انقدر جوان شده باشید که بازنشسته شوید . بعد از آن مهمانی می روید … الکل می نوشید و کلا بی قاعده اید . حال آماده ی دبیرستان شده اید . بعد می روید مدرسه و بچه می شوید . بازی می کنید و هیچ مسءولیتی ندارید تا لحظه ی تولدتان . ۹ ماه آخر زندگیتان را توی حوضچه ی آب گرم شیکی می گذرانید با حرارت مرکزی و سرویس آنی . هر روز جایتان بزرگ تر می شود تا … خدای من … با یک ارضا تمام می شوید

"آقاي وودی آلن"

چکاوک
16-09-2011, 18:19
" خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد . . "
فیلم زیر نور ماه اثر رضا میرکریمی

چکاوک
16-09-2011, 18:20
پدر ژپتو خطاب به پینوکیو :

" پینوکیو ! چوبی بمان!
آدم ها سنگی اند دنیایشان قشنگ نیست . . "

Atre Baroon
16-09-2011, 18:24
رامون چرا همیشه لبخند میزنی؟
-وقتی نمیتونی فرار کنید یا وقتی به هرکسی محتاجی! یاد میگیری با لبخند زدن گریه کنی!

فیلم دریای درون

پیرهاید
17-09-2011, 13:35
دیالوگ های استاد داریوش ارجمند در اثر فاخر جرم

- من اهل دعوا نیستم اما بیکارم نیستم

- اگه اون بیرون بودم . . . . .

- همیشه سمتی باش که مردم هستن

و . . . .

vergil
20-09-2011, 01:16
رابطه ي بين ما با هم چيه ؟
- تو مثل سيگار مي موني ، من مثل زير سيگاري
- چرا من سيگارم ؟!
- چون تمام مشکلاتي که تو درست مي کني رو من باید تحمل کنم
- اونوقت اگه من تماما بسوزم / منو دور مي ريزي ؟
- چطور يه زير سيگاري مي تونه سيگارش رو دور بريزه ؟!

Coffee and Cigarettes
Jarmusch

Ha.Mi.D
20-09-2011, 17:19
همه ی دیالوگ های هامون.یعنی همش ها

پیرهاید
21-09-2011, 01:39
ابوذر در اثر فاخر امام علی(ع):
نخلستان های مدینه به برکت یوسفی پر بار است ، من یوسفم را در چاهی یافتم
. . . .

پیرهاید
21-09-2011, 19:23
اثر فاخر دلشدگان (استاد علی حاتمی):
گوینده: گوشنوازترین ساز سال ، تحفه استاد به خدمت استاد
. . . .

masoume
04-10-2011, 11:51
هانیه توسلی(دختر) : چه سربالایی سختی ، باز خوبه آدم مطمئنه یکی منتظرش هس وگرنه به چه عشقی این سربالایی رو میره بالا ؟
مهدی احمدی ( استاد): وقتی هم مطمئنی کسی منتظرت نیست ، راحت می ری بالا .
دختر : پس به نظرت چرا من سخت می رم بالا ؟
استاد : برای این که مطمئن نیستی ، مرددی .

شب های روشن --- فرزاد موتمن

هولدن کالفیلد
04-10-2011, 23:52
نمیدونم چرا توی زندگیم هِی نمیشه

مرد هزار چهره - مهران مدیری

سارا-افشار
05-10-2011, 00:22
اااااااااااااااا.................. .یارو ماشین دزدی منو دزدید:biggrin:

مرد: قول شرف میدم
کاراگاه : بی شرف قول شرف میده
کارگاه درک :biggrin:

Ehsan
05-10-2011, 00:32
سکانسی که گالوم در فیلم ارباب حلقه ها به همراه حلقه اش میوفته تو آتش مذاب:

حلقه ی عزیزم،جانم،جانم.

(و دیگر هیچ)

Ha.Mi.D
05-10-2011, 02:43
افرینش

اون سکانسی که انسان خلق میشه

خدا:در مقابل ارشد مخلوقات من سجده کنید

شیطان:من از اون برترم،سجده نمیکنم!

NEGARi
05-10-2011, 04:08
تایلر (برد پیت): آگهی‌‌های مربوط به ماشین و لباس جذابیت خاص خودشون رو دارن ما کارهایی‌ رو می‌کنیم که ازشون متنفریم چون میخوایم با پولش چیز‌هایی‌ رو بخریم که بهشون احتیاجی‌ نداریم ما بچه‌های نسل وسط تاریخیم هیچ هدف و مقصدی نداریم هیچ جنگ بزرگی‌ نداریم رکود شدید نداریم جنگ بزرگ ما یه جنگ روحیه رکود شدید در زندگیه خود ماست همه ما بزرگ شده تلویزیونیم و میخوایم باور کنیم که یه روز میلیونر ستاره سینما یا راک استار میشیم ولی‌ نمیشیم آروم آروم داریم متوجه واقعیت میشیم و خیلی‌ خیلی‌ هم کفری هستیم. <فایت کلاب>

NEGARi
05-10-2011, 05:05
تایلر:سعی‌ نکن همه چیزو کنترل کنی‌... فقط ولش کن >fight club< تایلر:می‌خوام یه لطفی‌ بهم بکنی‌ -باشه حتما -می‌خوام تا جایی‌ که میتونی‌ منو محکم بزنی‌ -چی‌؟ -می‌خوام تا جایی‌ که میتونی‌ منو محکم بزنی‌ -چرا؟ -نمیدونم من هیچوقت دعوا نکردم تو تا حالا دعوا کردی؟ -نه خیلی‌ خوبه که دعوا نکردی -نه وقتی‌ دعوا نکنی‌ هیچ وقت نمیتونی راجب خودت چیزی بفهمی نمی‌خوام بدون زخم بمیرم

پیرهاید
05-10-2011, 09:03
اثر فاخر دلشدگان (استاد علی حاتمی):
امین تارخ: نغمه ی عشق در فرود همیشه اوج هست
. . . .

هولدن کالفیلد
05-10-2011, 17:15
يه ديالوگ خيلي جالب و بانمك

اقای مجری: دارید چیکار میکنید؟
پسر عمه زا: داریم میریم بیرون لپ تاپو خاموش کنیم
آقای مجری: لپ تاپ که اینجا رو میزه
کلاه قرمزی: اره. از برق دراوردیمش خاموش نشد، داریم میریم فیوز رو قطع کینم

پیرهاید
06-10-2011, 09:14
اثر فاخر مادر (استاد علی حاتمی):
محمد علی کشاورژ: جخت چشه (چشمه)خودی کاری تره البت از زور خواسن(خواستن)
اثر آدم برفی (از داوود میرباقری):
سیروس گرجستانی: کیه(با اشفه ای زنانه)
اکبر عبدی: باز کن نابغه منم خاکپور
در را نیمه باز میکند
اکبر عبدی: اون چُس مثقال مختو قد چاه های سوریه هم می ارزه ، تو باید نخست وزیر اسراییل میشدی وقتی از یک کله سیاه پر کلاغی یه جهود سوپر می تراشی حتما میتونی کنسرو فلسطینی هارو جای تن ماهی بندازی به شیخن نشین های خلیج ؛ اینم یه ویزاری فول لاین اِمریکایی
. . . .

هولدن کالفیلد
19-10-2011, 20:56
گنج قارون"

" علی بزن تو سرش بیارش "

- ظهوری : بابا بیا غذا بخور . آبگوشته. خوب چیزیه. ننه علی درست کرده.
-قارون : نمی تونم . آخه زخم معده دارم
علی (فردین) : زخم چی چی ؟!
ظهوری : علی این داره چی میگه ؟
علی: هیچی . میگه تیر خورده به معده ام سوراخ شده !!
علی و تقی : ها ها ها ها ... عجب آدم هالویی هست این . بابا بیا غذاتو بخور اینقدر اراجیف نگو ...
قارون: آخه نمی تونم. قند دارم. اوره دارم . چربی دارم !
ظهوری : مرد حسابی تو که این همه چیز داری پس وضع ات باید خوب باشه. چرا می خواستی خود کشی کنی ؟!

[Only registered and activated users can see links] 94969_n.jpg

Atre Baroon
21-10-2011, 16:00
آژانس شیشه ای

نرگس (همسر عباس) به حاج کاظم میگه!: میگه تکلیف...خب اونام دارن همینو میگن حاجی، پس کی داره درست میگه؟....این وسط گوشت قربونی عباسه!

هولدن کالفیلد
07-11-2011, 20:43
اسکارلت، من هیچ وقت در زندگی آدمی نبودم که قطعات شکسته ظرفی را با حوصله زیاد جمع کنم و به هم بچسبانم و بعد خودم را فریب بدهم که این ظرف شکسته همان است که اول داشته ام. چيزي که شکست شکسته و من ترجیح می دهم که در خاطره خود همیشه آن را به همان صورتی که روز اول بود حفظ کنم تا اینکه آن تکه ها را به هم بچسبانم و تا وقتی زنده ام آن ظرف شکسته را مقابل چشمم ببینم.

بر باد رفته

هولدن کالفیلد
10-11-2011, 00:48
مامانا هر وقت بميرن زوده...

"باغ هاي كندلوس / كارگردان ايرج كريمي / با بازي محمد رضا فروتن"

Ehsan
10-11-2011, 13:22
پرویز پرستویی در فیلم مارمولک:

خدا که فقط خدای آدمهای خوب نیست.....

خدا ، خدای آدمهای خلافکار هم هست وفقط خود خداست که بین بندگانش فرق نمی گذارد.

فی الوقع ، خداوند اند لطافت ، اند بخشش ، اند بی خیالشدن ، اند چشم پوشی و اند رفاقت است .

رفیق با مرام همه چیزش را پای رفاقت می گذارد .

Ha.Mi.D
10-11-2011, 13:39
حمید هامون (خسرو شکیبایی) : این زن، این زن سهم منه، حق منه، عشق منه، طلاق نمیدم

هامون(داریوش مهرجویی)

Ha.Mi.D
10-11-2011, 13:40
هامون(خسرو شکیبایی) : آزمودم عقل دوراندیش را...بعد از این دیوانه سازم خویش را..، آای دکتر

هامون(داریوش مهرجویی)

Ha.Mi.D
10-11-2011, 13:43
دبیری(عزت الله انتظامی) : .. و نظریه ی دکتر روانکاو ، سماواتی

هامون(خسرو شکیبایی) : که چی؟

دبیری: که حمید کیس سایکوتیک حاد،خله،که نه تنها از نظر جسمانی بلکه از نظر روانی هم مریضه

هامون: من مریضم؟من؟ بریم دادگاه!

هامون(داریوش مهرجویی)

Ha.Mi.D
10-11-2011, 13:44
هامون(خسرو شکیبایی): تو میخوای من اونی باشم که واقعا تو میخوای من باشم؟
اگه من اونی باشم که تو میخوای،پس دیگه من ، من نیست،یعنی من خودم نیستم.

هامون(داریوش مهرجویی)

Ehsan
11-11-2011, 00:10
اکبر عبدی در فیلم آدم برفی :

تو این دیار برد با اوناییه که از مخشون کار میکشن. بخوای از دلت مایه بذاری سوختی.

هولدن کالفیلد
12-11-2011, 16:24
- [دختر] تو ميگي من سبک شدم؟
- [استاد] خب! عشق آدمو سبک مي‌کنه ولي سبک نمي‌کنه.
- [دختر] نمي‌فهمم چي ميگي؟
- [استاد] عشق باعث شده که تو بابتِ يه کلمه حرف، يه سال صبر کني و وقتش که شد، به همه چي پشتِ پا بزني و بياي اينجا. فقط آدمي که عشق سبکش کرده باشه، مي‌تونه همچين کاري بکنه. ولي وقتي ميگي سبک شدي، منظورت اينه که خودتو پايين آوردي. اگه اون هيچ وقت نياد، عشقش کاري کرده که تو پر در بياري و کارايي بکني که تا حالا هيچ وقت فکرشم نکردي.
اگه منظورت از سبک شدن بالا رفتنه، سبک شدي.
ولي اگه منظورت از سبک شدن، کوچيک شدنه، عاشق هر چي کوچيک‌تر بشه، بالاتر ميره.
- [دختر] فک نمي‌کني اين حرفا فقط تو ادبيات قشنگه. زندگي با ادبيات فرق داره.
- [استاد] همه‌ي اين حرفا واسه اينه که زندگي يه خورده شبيه ادبيات بشه.
- [دختر] آدم با تو حرف مي‌زنه سبک ميشه. سبک به اون معني که خودت گفتي.

شب‌هاي روشن

هولدن کالفیلد
12-11-2011, 16:34
توماس لروی: تنها کسی که جلوی راه تو رو می‌گیره خودتی.

Thomas Leroy: The Only Person standing in your way is you

Black Swan

[Only registered and activated users can see links] _thumb.jpg

.

هولدن کالفیلد
13-11-2011, 18:39
"برزو ارجمند: با موييي؟؟ کم کسی نیستُم که خیلی کسیُ‌م"

"قهو تلخ "

چکاوک
16-11-2011, 15:54
لویی: این تنها راه نجات ماست، مگه نه ؟
پاپیون: آره
لویی: فکر میکنی موفق بشیم ؟
پاپیون: مگه فرقیم میکنه ؟

چکاوک
16-11-2011, 15:57
مشکل اینجاس که ما همیشه دوست داریم زن ها، ترکیبی از یه معلم سرخونه و یه فاحشه ی شبی 500 دلار باشند.

لنی - باب فوسی

Atre Baroon
19-11-2011, 19:51
فیلم راننده تاکسی با بازی رابرت دنیرو
- 12ساعت کار ،باز هم خوابم نمیبره...لعنتی روزا فقط میگذرنُ تموم نمیشن!!!
- فکر می‌کنم که یکی باید این شهرو بگیره و بندازه تو چاه مستراح سیفون کوفتی رو هم بکشه!!!
- حالا به وضوح می‌بینم ، زندگیم رو یه خط صاف پیش میره به سمت یه نقطه ی مشخص، هیچوقت هیچ انتخابی نداشتم!!!

vergil
21-11-2011, 01:54
بلوتوث : قبله عالم فرض کنید یه نفر 1 سکه داره یه نفر 100 سکه شما از کدوم سکشو میگیرین ؟
جهانگیر شاه : از اونیکه یک سکه داره .
مستشار با تعجب : چرا آخه دلیلتون چیه ؟
جهانگیر شاه : اونیکه یکصد سکه داره " آدم پر قدرتیه حتما" کلی آدم دور و برشه نمیشه رفت طرفش که , ولی اون...یکی یک سکه داره میزنیم تو سرش و اون سکشو میگیریم.

TrueBlue
05-12-2011, 23:46
Alice in wonderland

Doorknob: Sorry, you're much too big. Simply impassible.

Alice: You mean impossible?

Doorknob: No, impassible. Nothing's impossible!

vergil
14-12-2011, 16:50
مینا : من صبح که از خواب پا میشم
دلم می خواد کسی نباشه باهام حرف بزنه
می خوام از خونه که بیرون می رم،
کسی منتظرم نباشه که برگردم.
دل کسی برام تنگ نشه،
کسی منو نخواد ...
می خوام تنها باشم!
--
ترانه علیدوستی
کنعان

hilda
19-12-2011, 18:19
آقای مجری: چرا خوب براش دست تکون ندادی؟
پسر خاله: من دست تکون دادم.
بعد همه برام دست تکون دادن.
فقط اون یه نفرمنو ندید ...

*lotus*
19-12-2011, 18:30
لیلا مشرقی(فقیه سلطانی):سلام خیلی خانومی که هوای شهرام رو داشتی ابرو ریزی نکردی
سحر(میترا حجار):تو خیلی خانومی که نزاییده مادر شدی
صورتی-فریدون جیرانی

*lotus*
19-12-2011, 18:32
حمید هامون:این زن،این زن،سهم منه ،حق منه،عشق منه،طلاقش نمیدم

*lotus*
19-12-2011, 18:33
ترانه:خانواده ی من از من شروع میشه
من ترانه 15 سال دارم-رسول صدر عاملی

*lotus*
19-12-2011, 18:43
فراشباشی(محمد علی کشاورز):عکاس باشی چرا می نمینشد؟
عکاس باشی(مهدی هاشمی):عکاس باشی با نگاتیو مست میشود و با پوزیتیو به هوش می اید

ناصرالدین شاه اکتور سینما-محسن مخملباف

*lotus*
19-12-2011, 19:03
یه جا هست که باید وایستی یه جا هم هست که باید درری،اما خدا نکنه جای این دو تا با هم عوض شه که دیگه تا اخر عمر بدهکار خودتی(دندان مار-مسعود کیمیایی)

*lotus*
19-12-2011, 19:07
به خدا ایمان داری؟؟؟؟خدا تو جونه ی انحیره....خدا تو چشم پروانست وقتی از روزنه ی پیله اولین نگاهش به جهان می افته...خدا بزرگتر از توصیف انبیاست...بام ذهن ادمی حیاط خانه ی خداست...خدا به من نزدیکه همین قدر که تو از من دوری...(حسین پناهی)

*lotus*
19-12-2011, 19:09
بیا قسم بخوریم که دیگه قسم نخوریم
متولد ماه مهر

UNKNWON
19-12-2011, 20:03
می‌گن وقتی انسان می‌میره،دقیقا 21گرم از وزنش کم می‌شه.
21گرم وزن چیه؟
21گرم اصلا چقدر وزن داره؟
21گرم وزن چند سکه پنچ سنتی...!
21گرم وزن یک مرغ مگس‌خوار...!
21گرم وزن یه تیکه شکلات...!
چقدر وزن داره این 21گرم که از ما کم می‌شه؟!؟
وزن بودن و هستی ما چقدره؟

/دیالوگ پایانی فیلم 21(از زبان شون پن(پل))/

UNKNWON
19-12-2011, 20:05
" شايد به دنيا نيومدن بزرگترين شانس باشه "‌

دیالوگی از فیلم امتیاز نهایی...کریس به نولا

UNKNWON
19-12-2011, 20:10
پدر(انتظامی): مادرت زن نجیبی بود.
پسر(کیانیان): نجابت وقتی معنا پیدا میکنه که یه راه دومی هم وجود داشته باشه...

خانه ای روی آب - فرمان آرا

yasi * m
19-12-2011, 20:13
به خدا ایمان داری؟؟؟؟خدا تو جونه ی انحیره....خدا تو چشم پروانست وقتی از روزنه ی پیله اولین نگاهش به جهان می افته...خدا بزرگتر از توصیف انبیاست...بام ذهن ادمی حیاط خانه ی خداست...خدا به من نزدیکه همین قدر که تو از من دوری...(حسین پناهی)

این که دیالوگ فیلم نیست:w58:

ولی چون قشنگه پاکش نمیکنم:w16::icon_gol:

UNKNWON
19-12-2011, 20:14
افتخارنمی کنم که وایستادم ،دیدم ،وساکت ماندم...(وقتی همه خوابیم-بهرام بیضایی)

UNKNWON
19-12-2011, 20:16
دکتر (جهانگیر فروهر): دلمون برات تنگ میشه... بهت عادت کرده بودیم... به اخم و تخمات... اولدُرم بُلدُرمات... سگ خُلقیات...
ولی گور پدر دل ما! دل تو شاد...!!!

سوته دلان - علی حاتمی

*lotus*
19-12-2011, 20:17
تو بالاخره چی میخوای بگی؟اینکه چون پدرتو عموت کشته زندگیت شبیه نمایشنامه ی هملته؟یا اینکه چون اتفاقات نمایشنامه ی هملت تو زندکی تو داره تکرار میشه پس پدرتو عموت کشته؟؟؟؟
تردید-حامد کمیلی

UNKNWON
19-12-2011, 20:18
ارون رو به دوربینش وقتی که تلاش می کند تا دست خود را قطع کند با چاقویی که او را یاری نمی کند :

- پدر . مادر , هیچ وقت از این چاقو های ارزون چینی نخرید !!!!:hanghead:

127 ساعت فیلمی از دنی بویل با بازی جیمز فرانکو .

*lotus*
19-12-2011, 20:20
حمید هامون:میخوای من اونی باشم که واقعا خودت میخوای باشم
ونی باشم که تو میخوای اونوقت دیگه من...من...نیست یعنی منه خودم نیست

UNKNWON
19-12-2011, 20:22
بدترین موضوعی که در رابطه با جنگ وجود داره ؛
این نیست اونا با قلب پاره پاره مواجه میشن , اینه که اونا با روح هایه پاره پاره مواجه میشن!!!
نمیخوام روزی به چشمات نگاه کنم و نه نوری ببینم نه عشقی نه زندگی ؛
اون قلب منو میشکنه ...!!!

the pacific قسمت دوم

*lotus*
19-12-2011, 20:23
دکتر سپید بخت(رضا کیانیان):من فکر میکردم این ماییم که بی اعتقادیم ...ولی نسل شما واقعا دست مارو از پشت بسته
مژگان(بهناز جعفری):وقتی اینده ای نداری مثل اینه که خونه ات رو روی اب بسازی....ما یاد گرفتیم که شناگرای خوبی باشیم
خانه ای روی اب

*lotus*
19-12-2011, 20:25
ویرجینیا وولف0کیدمن):لوناردو میگه این پایان تمدنه وقتی کسی رو اسه ساعت 4 دعوت میکنی و اون ساعت 2:30 میاد
ساعت ها:استیفن دلری

vergil
19-12-2011, 20:45
من يه همسر داشتم، زيبا بود. قمار بازي ميکرد و يه عالمه بدهي بالا آورده بود.
طلبکارا صورتشو خط خطي کردن و ما پولي براي جراحيش نداشتيم،
ميخواستم بدونه که زخماش برام اهميتي نداره، براي همين يه تيغ گذاشتم تو دهنم و اين کارو کردم،
ميدوني بعدش چي شد....؟
نتونست اينجوري منو ببينه و ترکم کرد
حالا هميشه ميخندم!

*lotus*
19-12-2011, 21:17
جری به آزگود : (( تو انگار حالیت نیست؟ ... من یه مردم))
آزگود : (( مرد؟ خب هیچکس کامل نیست!))

*lotus*
19-12-2011, 21:33
کاش این دنیا هم مثل یک جعبه موسیقی بود،همه صداها آهنگ بود، همه حرفها ترانه
دلشدگان - علی حاتمی

*lotus*
19-12-2011, 21:34
There is difference between knowing the path and walking the path"
Matrix. episode 1

*lotus*
19-12-2011, 21:35
Angela: I guess God has a plan for all of us.
Constantine: God's a kid with an ant farm, lady. He's not planning anything

*lotus*
19-12-2011, 21:39
Matrix (episod1): Don't think you are, know you are

*lotus*
19-12-2011, 21:56
i just wanna be perfect