اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزل
تبلیغاتجملات کاربران:
برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلنقشه gis تهران اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلنقشه gis اصفهان اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلنقشه gis شیراز
اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلنقشه gis بلوک های آماری 1390 تهران اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلنقشه GIS پهنه بندی 1390 تهران اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلنقشه gis معابر 1390 تهران با جزئیات کامل و اطلاعات تفصیلی
اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلطرح و نقشه و پاورپوینت معماری اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلنقشه ها و طرح های شهرسازی اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلمحصولات آموزشی
اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلطرح تفصیلی تهران و سایر شهرها اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلالگوی توسعه مناطق تهران اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزلطرح جامع شهری و طرح جامع گردشگری

جديد ترين اطلاعیه های انجمن نواندیشان و اخبار همایش ها و مطالب علمی را از این پس در کانال تلگرام نواندیشان دنبال کنيد

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | فهرست آموزش های گروه انقلاب آموزشی | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 1 از 10 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 96

موضوع: اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزل

 1. #1
  اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزل

  تاریخ عضویت
  04-01-2010
  نوشته ها
  1,360
  مهندسی کامپیوتر
  نرم افزار
  سپاس
  7
  75 سپاس در 45 پست
  امتياز:4936Array

  اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزل

  توزيع جغرافيايي: هندوستان و به طرف جنوب شرقي آسيا تا اندونزي.

  ● جيره ي غذايي: پلت(گرانول يا دانه كوچك) يا غذاي نرم، همراه با ميوه و غذاهاي زنده مثل كرم(مرغ مينا قادر به خوردن دانه نيست و بايد غذاي نرم در اختيار آن قرار گيرد)  ●پرندگان نابالغ : ساكت تر آرامتر مي باشند و فاقد ريش هستند(ريش، چين خوردگي پوستي است كه در زير منقار پرندگان ديده مي شود) ريش فقط در پرندگان بالغ ديده مي شود.  ● تعيين جنسيت : جنس نر و ماده كاملا شبيه يكديگر هستند؛ فقط جنس نر معمولا ريش بزرگتري دارد كه محسوس است.  ● وي‍‍‍‍‍‍ژگي و جذابيتهاي پرنده : طبيعت بسيار فعال و شادابي دارد و توانايي آن در تقليد صداهاي مختلف فوق العاده است. با وجودي كه گونه هاي مختلفي تحت عنوان مرغ مينا ناميده مي شوند،تنها ميناي گريترهيل و تحت گونه هاي آن، مثل نژاد جاوان بزرگ، جزو پرندگان ارزشمند محسوب مي شوند. توانايي تقليد صداي ميناي گريترهيل و تحت گونه هاي آن خيلي بيشتروبهترازساير گونه هاي مرغ مينا است.
  نگهداري مرغ مينا وقت زيادي مي طلبد، چرا كه قفس اين پرنده را بايد به طور مرتب و كامل تميز كرد. روزنامه اي كه در كف قفس اين پرنده قرار داده مي شود، بايد هر روز و يا حتي دو بار در روز تعويض شود.
  ميله ي داخل قفس اين پرنده نيز بايد به طور مرتب شسته و تميز گردد امكانات و وسايل لازم براي آبتني روزانه ي مرغ مينا نيز بايد در قفس پرنده فراهم باشد. براي اين منظور، مي توان از يك كاسه ي سفالي كه در كف قفس پرنده قرار داده مي شود، استفاده كرد. همچنين، مي توان هنگام آبتني پرنده قسمت جلوي قفس را با يك ورقه ي پلاستيكي تميز پوشاند تا از خيس شدن موكت و فرش و ديگر اثاثيه ي منزل جلوگيري به عمل آيد.
  مرغ مينا طبيعتا پرنده ي جسور و فعالي است و بر خلاف بسياري از طوطيها، اصلا خجالتي نيست. مرغ ميناي جوان را گاهي دهان باز نيز مي نامند، چرا كه اين پرنده خيلي زود به خوردن غذا از دست صاحب خويش عادت مي كند و در اين حالت، در حالي كه دهان خود را باز كرده است، انتظار غذا را مي كشد. پرهاي مرغ مينا در اواخر عمر مي ريزند، بدون آنكه مجددا جايگزين شوند. به عبارت ديگر، دچار ريزش پر مي گردد.
  مرغهاي مينا، بخصوص مرغهاي ميناي پير را بويژه در ماههاي فصل زمستان، بايستي در دماي معتدلي نگهداري نمود تا دچار لرزش و اشكالات تنفسي نگردند.
  مرغ مينا به طور طبيعي حساسيت كمتري در مقايسه با طوطيها دارند و به همين علت، با تغيير محيط زندگي، كمتر دچار ناراحتي و افسردگي مي شوند. در واقع، احتمالا اين پرندگان هيچ واكنش نا مناسبي پس از تغييرمحيط زندگي از خود نشان نمي دهند. تنها اشكال اساسي در رابطه با خريد مرغ ميناي سخنگو آن است كه سن پرنده در هنگام خريد قابل تخمين نيست. علاوه بر آن، پرندگان بالغ نه تنها گرانتر از پرندگان جوانترهستند، بلكه هيچ تضميني وجود ندارد كه پرنده ي بالغ خريداري شده اهلي باشد. از آنجايي كه مرغ مينا معمولا نسبت به اكثر طوطيها عمر كوتاهتري دارد و به عنوان مثال فقط تعداد اندكي از آنها بيش از 15 سال
  زندگي مي كنند، بهتر است كه يك مرغ ميناي جوان خريداري كنيد.
  جيره هاي غذايي مخصوص مرغهاي مينا پرورش دهندگان مرغهاي زينتي، مرغ مينا را در گروه پرندگان منقار نرم دسته بندي مي كنند؛ اما اين اصطلاح به جاي آنكه نشاندهنده ي وضعيت منقار پرنده باشد، بيشتر نشانگر عادتها و رفتارهاي غذايي اين پرنده است.
  مرغ مينا، نه ميتواند دانه بخورد و نه نيازي به استخوان ماهي مركب و سنگريزه دارد. اين پرنده، فقط غذاي مخصوص پرندگان نرم را كه در حال حاضر در بسته بنديهاي مختلف و متعدد در بازار يافت مي شود، مصرف مي كند. بعضي از غذاها را مي توان بلافاصله پس از باز كردن بسته ي حاوي مواد غذايي مصرف كرد؛ در خالي كه تعداد ديگري از اين غذاها را بايد پيش از مصرف با آب مخلوط نمود. به خاطر داشته باشيد كه اگر مرغ ميناي شما مدتي است با يكي از انواع غذاهاي مخصوص پرندگان منقار نرم تغذيه مي شود و به آن عادت كرده است، هيچ گاه به طور ناگهاني غذايش را تغيير ندهيد، چرا كه اين كار سبب بروز ناراحتي و اختلالات شديد در دستگاه گوارش پرنده خواهد شد. تغيير جيره ي غذايي مرغ مينا بايد به تدريج صورت گيرد تا دستگاه گوارش پرنده فرصت كافي براي هماهنگي و عادت كردن به جيره غذايي جديد داشته باشد؛ بدين ترتيب از بروز اثرات نامطلوب تغيير جيره غذايي نيز كاسته مي شود.


  2 سپاس *atefeh*,Farzaaneh

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته ها
  Many
  آفرینش گستر
   

 3. #2
  اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزل

  تاریخ عضویت
  04-01-2010
  نوشته ها
  1,360
  مهندسی کامپیوتر
  نرم افزار
  سپاس
  7
  75 سپاس در 45 پست
  امتياز:4936Array

  پیش فرض

  مرغ مینا (مرغ مقلد) بهتر است این پرنده را از وقتی خیلی کوچک است حدودا ۲ تا ۳ هفته ای خریداری کنید زیرا خطر مردن را هم پشت سر گذاشته.وقتی خیلی کوچک هستند و هیچ بال و پری در نیاورده اند بدنشان به باد حساس است و نباید در مجاورت باد قرار گیرند،

  بهترین موقع برای خرید جوجه مرغ مینا ماه های خرداد و تیر است . برای خرید جوجه مرغ مینا می توانید با من تماس بگیرید تحویل در منزل شما در سراسر تهران.

  پرنده های بزرگتر تا اخر عمر وحشی می مانند و بهتر است انها را در طبیعت رها کنید.

  تعیین سن: هرچه بیشتر از سن مرغ مینا بگذرد دور چشم هایش بیشتر رو به رنگ زرد می رود. و با چین و چروکهای ریزی همراه می شود.

  تعیین جنسیت کافیست به دهان باز این پرنده نگاه کنید اگر داخل دهانش سیاه رنگ بود یعنی نر

  جنس نر بهتر است یا ماده؟ هر دوی انها مقلدین خوبی هستند و پرنده ماده هم به خوبی پرنده نر قدرت حرف زدن و فراگیری کلمات و جملات را دارد. اماعده ای اعتقاد دارند مرغ مینای نر سخنگوی بهتری است. اما در عوض مرغ مینای نر پس از ۲ سال که به بلوغ رسید مست می شود و در صورت امکان از خانه به دنبال جفت فرار خواهد کرد.

  جیره غذایی: پرنده ای همه چیز خوار است انواع میوه ها و دانه ها و حشرات و جانوران کوچک مانند ملخ و پروانه. نوعی غذای اماده هم با قیمتی مناسب برای این پرنده در دسترس است با نام دانه پارس (پلت).

  طول عمر: حداکثر ۱۵ سال ، در اواخر عمر پرها ریخته و رویش مجدد نخواهد داشت، در این دوران هم به مانند دوران کوچکی به باد و سرما حساس هستند.مرغهای مینای پیر را بویژه در ماه های سرد بایستی در دمای معتدلی نگه داشت تا دچار لرزش و اشکالات تنفنی نشوند.

  مرغ مینا پرنده ای باهوش است که قدرت تقلید صدای فوق الاده ای دارد و می تواند کلمات زیادی را بیاموزد و صداهای اطرافش مانند صدای زنگ خانه یا تلفن یا دزدگیر ماشین و.... را به خوبی تقلید کند تا به انجا که به اشتباه بیفتید که مثلا این صدای تلفن است یا مرغ مینا !! مرغ مینای من صبح ها برای بیدار کردنم تمامی این صداها را در می اورد و در اخر به خاطر انکه گول نمی خردم بسیار ناراحت می شد زیرا اوایل سریع به اشتباه می افتادم و پا می شدم و مثلا میرفتم ببینم کیه زنگ خونه یا تلفن زده...

  مرغ مینا پرنده حسودی است یعنی به وجود پرنده یا حیوان دیگری در خانه و نزد صاحبش حسادت می کند ، اگر از سوی کسی ازار ببیند فراموش نکرده و اگر موقعیت مناسب باشد بالاخره تلافی خواهد کرد.

  شاید بتوان گفت مرغ مینا بهترین پرنده مقلدی است که تا کنون شناخته شده اما نگهداری از ان وقتگیر و دشوار است، مرغ مینا طبق عادت هنگام غذا خوردن خورده های میوه یا دانه ها و غذاهای نرم را به اینطرف و انطرف می پاچد روزنامه ای که در کف قفس این پرنده قرار داده می شود باید هر روز و یا ۲ بار در روز تعویض شود. میله داخل قفس این پرنده هم باید دائما شسته و تمیز شود. امکانات و وسایل لازم برای ابتنی روزانه مرغ مینا نیز باید در فقس پرنده فراهم باشد.برای این کار می توان از یک کاسه سفالی که کف قفس قرار داده می شود استفاده کرد. همچنین می توان پیش از ابتنی قسمت جلوی قفس را با یک ورقه پلاستیکی تمیز پوشاند تا از خیس شدن اطراف جلوگیری به عمل اید.

  مرغ مینا بر خلاف طوطی ها اصلا خجالتی نیست و پیش روی غریبه ها و تازه وارد ها هم به راحتی صحبت می کنند.


  حتما تا به حال دیده اید که جوجه ی پرندگاه مختلف کنار منقارشان "زرد رنگ " است ، در این حالت که کناره های منقار شل و نرم است جوجه توانایی نوک زدن به زمین و دانه برداشتن را ندارد. به خاطر همین است جوجه ی پرنده ای مانند گنجشک یا مرغ مینا یا... حتی پر و بال هم در اورده باشند و به اینطرف و انطرف هم بپرند اما باز مادرشان غذا را در دهانشان می گذارد. هنگامی که سن جوجه مرغ مینا از یک ماهگی گذشت قسمتهای زرد رنگ ناحیه منقار از بین رفته و جای خود را به یک منقار قوی و سفت می دهند که روز به روز محکمتر می شود ، در این حالت پرنده احساس جوانی و قدرت می کند.

  مرغ مینا ها حتی انهایی که از اول به دست صاحب خود بزرگ شده اند ،دوست ندارد که در دست گرفته شوند. اما اگر مجبور شدید که یک مرغ مینا را دست بگیرید شب هنگام تاریکی بهترین موقعیت است چون قدرت دید کمتری در تاریکی دارد و احتمالا ضربات دردناک کمتری به شما وارد می کند هنگام تاریکی.

  مرغ مینای گوشواره ای greater hill mynah

  تصویری که میبینید از یک مرغ مینای greater hill mynah است که اصطلاحا انرا مرغ مینای گوشواره ای می نامند و بهترین نوع مرغ مینا است. قیمت ان از ۱۵۰ هزار تومان شروع میشود. به مانند مرغ میناهای دیگر بسیار جسور و فعال است.

  ویژگی و جزابیتهای ویژه: طبیعت بسیار فعال و شادابی دارد و توانایی ان در تقلید صداهای مختلف فوق الاده است.

  تعیین جنسیت: در این پرنده جنس نر و ماده کاملا شبیه به یکدیگر هستند، فقط جنس نر معمولا ریش بزرگتری دارد که محسوس است.

  پرندگان نابالغ: ساکت تر و ارامتر می باشند و فاقد ریش هستند (ریش چین خوردگی پوستی است که در زیر منقار پایین این پرنده دیده می شود. ریش فقط در پرندگان بالغ دیده می شود.


  2 سپاس *atefeh*,Farzaaneh

 4. #3
  کاربر انجمن

  تاریخ عضویت
  17-05-2010
  نوشته ها
  838
  مهندسی معماری
  سپاس
  14
  82 سپاس در 42 پست
  امتياز:4181Array

  پیش فرض

  دوس دارم مرغ مینا رووووووو
  چارلی چاپلین میگه:
  زندگی شاید اون جشنی نباشه که انتظارشو داشتی،ولی حالا که دعوت شدی سعی کن خوب برقصی!


  گفتمش نقاش را نقشی بکش از زندگی
  باقلم نقش حبابی بر لب دریا کشید

  1 سپاس Farzaaneh

 5. #4
  اصول پرورش پرنده مرغ مینا در منزل

  تاریخ عضویت
  31-05-2010
  نوشته ها
  2,827
  مهندسی معماری
  Scale Modeler
  سپاس
  476
  785 سپاس در 172 پست
  امتياز:17538Array


  پیش فرض

  مرغ مینا خیلی شیطونه(ودوست داشتنی)
  ول کن جهان را، قهوه ات یخ کرد !
  1 سپاس Farzaaneh

 6. #5
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  25-05-2010
  نوشته ها
  4,166
  سایر رشته ها
  مرمت بنا
  امتياز طلايي
  1
  سپاس
  25
  129 سپاس در 83 پست
  امتياز:22215Array


  پیش فرض

  ای جوووووووووووووووووووووووو ووووووووووووووووون....شبیه مینای منه
  1 سپاس Farzaaneh

 7. #6
  کاربر انجمن

  تاریخ عضویت
  12-08-2010
  نوشته ها
  138
  مهندسی برق
  سپاس
  1
  4 سپاس در 4 پست
  امتياز:461Array

  پیش فرض

  چه پرنده جالبیه
  1 سپاس Farzaaneh

 8. #7
  کاربر ممتاز

  تاریخ عضویت
  13-06-2010
  نوشته ها
  10,062
  مهندسی مکانیک
  امتياز طلايي
  30
  سپاس
  0
  664 سپاس در 369 پست
  امتياز:112343Array


  پیش فرض

  چه پرنده احمقیه این مینا........
  .
  .
  .
  .

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
 9. #8
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  25-05-2010
  نوشته ها
  4,166
  سایر رشته ها
  مرمت بنا
  امتياز طلايي
  1
  سپاس
  25
  129 سپاس در 83 پست
  امتياز:22215Array


  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط Essi نمایش پست ها
  چه پرنده احمقیه این مینا........ 10. #9
  کاربر ممتاز

  تاریخ عضویت
  13-06-2010
  نوشته ها
  10,062
  مهندسی مکانیک
  امتياز طلايي
  30
  سپاس
  0
  664 سپاس در 369 پست
  امتياز:112343Array


  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط ooraman نمایش پست ها


  چیه دروغ میگم؟

  این هم ناز و افاده واسه رسیدگی !!!

  مگه تخم دو زرده میذاره ؟
  .
  .
  .
  .

  [میهمان عزیز شما قادر به مشاهده لینک نمی باشید. جهت مشاهده لینک در تالار گفتگو ثبت نام کنید. ]
 11. #10
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  25-05-2010
  نوشته ها
  4,166
  سایر رشته ها
  مرمت بنا
  امتياز طلايي
  1
  سپاس
  25
  129 سپاس در 83 پست
  امتياز:22215Array


  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط Essi نمایش پست ها
  چیه دروغ میگم؟

  این هم ناز و افاده واسه رسیدگی !!!

  مگه تخم دو زرده میذاره ؟
  نخیر

  اولا که حیوانی است به شدت فضول و تقس و یه کم بدذات خیلی بامزست

  دوما چنان ادات و در میاره و وقتی از در میای تو برات ذوق میکنه و تند تند صدات میکنه که بیشتر از آدم ازش خوشت میاد

  سوما وقتی نشستی یا دراز کشیدی داری درس میخونی یواش از پشت سر بهت نزدیک میشه ،بعد تو خودت و میزنی به ندیدن اونم نزدیک تر میشه وبا سرعتی شبیه سرعت نور یکی از خودکارات و یا یکی از کاغذات و میدزده و بعد از یه نگاه پیروز مندانه پا میذاره به فرار

  چهارما وقتی گشنش میشه چنان سوزناک صدا میکنه مامانننننننن که فک میکنی جمیع اعضای خونوادش و یه جا از دست داده و پاک یادت میره که همین نیم ساعت پیش که داشت باهات بازی میکرد از ذوق زیادی چنان دستت
  و نوک زد که خون اومد!

  تازه راه رفتنش وقتی که بازش میکنی هم یه مسئله جداییه...همچین خرامان خرامان سینشو میده جولو و راه میره که وقتی نگاش میکنی فک میکنی این ببر مازندرانه و پذیرایی خونه هم قلمروئشه! همچین که داد میزنی " میناااااااااااااااااااااا ا"
  چنان مثل موشک فرار میکنه که دلت میخواد بگیری دو دستی بچلونیش
  1 سپاس Farzaaneh

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. اصول کار انواع فلومتر
  توسط Mehdi.Aref در انجمن سنسورها و ابزار دقیق
  پاسخ ها: 5
  آخرين نوشته: 05-01-2015, 09:36
 2. اصول پرورش ماهی قزل آلای رنگین کمان
  توسط shirin.agro در انجمن شيلات
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 12-01-2012, 22:02
 3. اصول خوشحال کردن زنان
  توسط peyman sadeghian در انجمن بخش آقایان
  پاسخ ها: 7
  آخرين نوشته: 03-10-2011, 16:15
 4. دانلود: کتاب اصول طراحی محصول و فرآیند سیدر
  توسط محمــد در انجمن کتاب های مهندسی شیمی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 23-07-2011, 19:29

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •