تبلیغات
تبلیغات

برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
پکیج آموزشی الکترونیک - مخابرات پکیج آموزشی قدرت - کنترل مجموعه کامل Solidworks
نقشه gis منطقه 1 تهران نقشه کد کامل تهران به صورت قطعه بندی شده نقشه gis منطقه 5 تهران
نقشه gis منطقه 2 تهران جزوه آموزش ADO نقشه gis منطقه 6 تهران
نقشه gis منطقه 3 تهران مجموعه مقالات مهندسی مکانیک ساخت و تولید نقشه gis منطقه 12 تهران

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | انجام پروژه های معماری | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 98

موضوع: نقشه ی خونه ی خودمون

کاربر ممتاز

مهندسی عمران
    معماری
    سپاس
    11
    289 سپاس در 149 پست
    امتياز:59384Array

پیش فرض نقشه ی خونه ی خودمون

سلام به همه ی دوستان
    هدف از زدن این تاپیک اینه مه نقشه ی خونه ای که توش زندگی می کنیم رو بکشیم و بگیم چه نقاط قوت و چه نقاط ضعفی داره و چه جوری می شه اونا رو برطرف کرد

به عنوان مثال:

خونه ی مادر اینا دستشویی روبروی پذیراییه
    خب این ضایعست دیگه... اینو می شه به راحتی برطرف کرد.
    یا یه مثال دیگه:
    هال خونه نورگیر نیست ...البته آشپز خونه open شده و نور کافی داره.

منتظر نقشه هاتون هستیم
    تو اگر از رویاهایت ننوشتی ...من هم برای خودم می نویسم هم برای تو.... گاهی لازم است هر کس یک "تو" داشته باشد....

[لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]

خاطرم نیست تو از بارانی یا از نسل نسیم،هر چه هستی... گذرا نیست هوایـــــــــــت،بوِوووووویـــ ــــــــــــت...فقط آهسته بگو....با دلم می مانی؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

~M~O~J~
    مهمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Archi نمایش پست ها
    سلام به همه و تشکر از مهناز خانم واسه ایده جالبش... من خودم دنبال یه ایده ای مشابه این بودم اما خوب طرح ایشون خیال منو راحت کرد....
    ما قصد داریم امسال اگر خدا بخواد یه خونه بسازیم و طرحشم خودم دادم یه هفته ای هست که میخواستم نقشه رو بذارم و از دوستان نظر بخوام. ممنون میشم نظرات، انتقادات و پیشنهادات سازنده تونو بشنوم...

.
    .
    با عرض سلام
    کارت عالیه...
    .
    دو نکته که بد نیس بگم:
    1-ما نقشه های که میکشیم حداکثر طول اتاق 4تا 4.5 میگرفتیم(بیشتر از این حد رو تبدیل به مستر میکنیم)
    2-اندازه کمد رو معمولا 60تا95cmمیگیریم..
    3-وجود اسانسور یعنی طبقات زیاد،پس با یه عمرانی مشورت کن (اخ قطر ستون توی این مواقع فک کنم 40 *40) که توی بعضی نقشه ها باعث تغییر نقشه معماریش میشه
    4-ودیوار های داخلی رو 15cmبگیر.اخه عملا دیوار 10 وجود نداره(مگه 3dpanle)باشه...
    .
    .
    ولی خیلی خوب شده جا گذاری فضا ها....
    اونم با اون محدودیت
    تبریک میگم بهت

کاربر انجمن

مهندسی معماری
    طراحی شهری
    سپاس
    0
    1 سپاس در 1 پست
    1 سپاس در 1 پست
    امتياز:571Array

با عرض سلام
    کارت عالیه...
    .
    دو نکته که بد نیس بگم:
    1-ما نقشه های که میکشیم حداکثر طول اتاق 4تا 4.5 میگرفتیم(بیشتر از این حد رو تبدیل به مستر میکنیم)
    2-اندازه کمد رو معمولا 60تا95cmمیگیریم..
    3-وجود اسانسور یعنی طبقات زیاد،پس با یه عمرانی [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]ورت کن (اخ قطر ستون توی این مواقع فک کنم 40 *40) که توی بعضی نقشه ها باعث تغییر نقشه [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]ش میشه
    4-ودیوار های داخلی رو 15cmبگیر.اخه عملا دیوار 10 وجود نداره(مگه 3dpanle)باشه...
    .
    .
    ولی خیلی خوب شده جا گذاری فضا ها....
    اونم با اون محدودیت
    تبریک میگم بهت
    با تشکر از نظر لطفت
    اما با توجه به مسائلی که برای ما پیش اومد مجبور شدیم 13 متر از مساحت خونه رو کم کنیم (چون تو طرح تفصیلی خیابان روبروی زمین شده 10 متر در حالیکه تو سند ما نوشته 12 متر و به خاطر ضوابط ... در نهایت من مجبور شدم 13 متر از مساحت خونه کم کنم...) از طرف دیگه باد بندهای وسطی به صورت ضربدری قرار گرفته ....
    بخاطر همین پلان عوض شد...
    در زیر تصویر پلان جدید رو گذاشتم و یه سری نکاتی که دوستان گفتن (انجمن و دانشگاه) رو رعایت کردم ... (اینم بگم که دیوارها کلا 3dpanel هستش).
    تصویر نقشه جدید رو هم اینجا میذارم دوستان لطف کنن نظر بدن ممنون میشم...

پاریس سه بعدی از بالای ایفل

مباحثه مهم : اشتراک اطلاعات (معماری، شهرسازی، طراحی شهری، برنامه ریزی شهری)

کاربر ممتاز

مهندسی عمران
    معماری
    سپاس
    11
    289 سپاس در 149 پست

با تشکر از نظر لطفت
    اما با توجه به مسائلی که برای ما پیش اومد مجبور شدیم 13 متر از مساحت خونه رو کم کنیم (چون تو طرح تفصیلی خیابان روبروی زمین شده 10 متر در حالیکه تو سند ما نوشته 12 متر و به خاطر ضوابط ... در نهایت من مجبور شدم 13 متر از مساحت خونه کم کنم...) از طرف دیگه باد بندهای وسطی به صورت ضربدری قرار گرفته ....
    در زیر تصویر پلان جدید رو گذاشتم و یه سری نکاتی که دوستان گفتن (انجمن و دانشگاه) رو رعایت کردم ... (اینم بگم که دیوارها کلا 3dpanel هستش).

به نظرم توی این یکی جای حمام بهتر شد.
    اما جای دساشویی یه کم تو چشم نیس؟ می شه کنار حمام تعبیه بشه
    ویرایش توسط Mahnaz.D : 10-04-2011 در ساعت 17:31
    تو اگر از رویاهایت ننوشتی ...من هم برای خودم می نویسم هم برای تو.... گاهی لازم است هر کس یک "تو" داشته باشد....

خاطرم نیست تو از بارانی یا از نسل نسیم،هر چه هستی... گذرا نیست هوایـــــــــــت،بوِوووووویـــ ــــــــــــت...فقط آهسته بگو....با دلم می مانی؟

~M~O~J~
    مهمان

با تشکر از نظر لطفت

.
    .
    سلام
    به نظره من معایبش:

حمومت داکت نداره
    اشپزخونت پنجره نداه
    در اتاق خواب رو به پذیرای باز میشه این خیلی بده(اتاق من همین مشکل داره،مهمونی میاد که دوس نداشته باشم ببینمش، تو اتاق خواب زندانی میشم....)
    .
    پس سازت فلزی،من خیال کردم بتنی هس....

کاربر انجمن

مهندسی معماری
    طراحی شهری
    سپاس
    0
    1 سپاس در 1 پست
    1 سپاس در 1 پست

به نظرم توی این یکی جای حمام بهتر شد.
    اما جای دساشویی یه کم تو چشم نیس؟ می شه منار حمام تعبیه بشه
    سلام
    به نظره من معایبش:

حمومت داکت نداره
    اشپزخونت پنجره نداه
    در اتاق خواب رو به پذیرای باز میشه این خیلی بده(اتاق من همین [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]کل داره،مهمونی میاد که دوس نداشته باشم ببینمش، تو اتاق خواب زندانی میشم....)
    پس سازت فلزی،من خیال کردم بتنی هس....
    سلام دوباره به دوستان
    در مورد خوب نبودن جای دستشویی تا حدودی موافقم و ترجیح میدادم که سمت دیوار آشپزخونه باشه اما خوب با این عرض بنا که منجر به عرض محدود آشپزخونه شده امکانش نیست. در مورد اینکه کنار حموم هم باشه با توجه به اینکه اونجا بخش خصوصی خونه هست و ورود غالب مهمانها ممنوع نمیشه اونجا گذاشت ضمن اینکه با توجه به قرارگیری بادبند در دیوار بالایی راهرو امکان جابجا کردن اون وجود نداره...

در مورد داکتها : چون فعلا درگیر طرح معماری و سازه بودم نمیشد خیلی دنبال تأسیسات بود ضمن اینکه باید با یه متخصص تأسیسات در مورد اندازه هاش مشورت کنم، در ضمن با توجه به اینکه ما قصد داریم 2 طبقه آخر ساختمان رو واسه خودمون دوبلکس کار کنم و هنوز اون کار داره میخوام جای داکت ها با هم هماهنگ باشه.... البته در مجموع فکر نکنم خیلی هم مشکلی باشه و احنمالا مشکلی پیش نمیاد.

پنجره آشپزخونه: در این مورد هم با توجه به اینکه خونه شمالیه و فقط از یه سمت نور میگیره و برابر ضابطه پذیرایی باید نور جنوب داشته باشه و من هم معتقدم خواب (مخصوصا خواب بچه ها) باید نور جنوب بگیره
    ناچارا آشپزخونه رفت سمت شمال خونه و با توجه به اپن بودنش مشکل نور هم تا حدودی حل شده البته روی اپن هم یه دیوار متحرک کار گذاشته میشه که در مواقع لزوم بسته بشه....

در مورد در اتاق خواب هم باید بگم وقتی تاق خواب و پذیرایی رو کنار هم میذاری و یه همچین عرض کمی داری به ناچار دید از ورودیش به پذیرایی وجود داره و حذف دید خیلی کار سختیه...

خیلی ممنونم بابت نظرات و انتقادات سازندتون که من خیلیاشو قبول دارم اما خوب به دلیل محدودیت های زیادی که داشتم همچین پلانی طراحی کردم اگر بازهم نظری دارین خیلی خوشحال میشم بشنوم....

مهندسی معماری
    هنر - تکنولوژی معماری
    امتياز طلايي
    16
    سپاس
    597
    488 سپاس در 233 پست
    امتياز:46964Array

نقل قول نوشته اصلی توسط archi نمایش پست ها

به نظر من بهتره جای نورگیرت عوض شه
    برای اتاق خوابه که درش بیرونه میشه درشو گذاشت داخل اون فضای بین اتاق و حمام اینجوری به نظر من مشکل دید تقریبا حل میشه

نمی شکنم

تنها،

گاهی ،

مچاله می شوم . . .

همین بـــــــــــــــس

[لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ][لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ][لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]*[لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]نقد و بررسی: [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ][لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]

پرسش: [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] *

معرفی:

آموزش: [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]
    خبر: [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]

کاربر انجمن

مهندسی معماری
    طراحی شهری
    سپاس
    0
    1 سپاس در 1 پست
    1 سپاس در 1 پست

به نظر من بهتره جای نورگیرت عوض شه
    برای اتاق خوابه که درش بیرونه میشه درشو گذاشت داخل اون فضای بین اتاق و حمام اینجوری به نظر من [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]کل دید تقریبا حل میشه
    در مورد نورگیر پیشنهادی دارین؟
    در مورد اتاق خواب هم به خاطر قرارگیری بادبند ضربدری نمیشه در اتاق اونجا قرار بگیره...

کاربر ممتاز

مهندسی عمران
    معماری
    سپاس
    11
    289 سپاس در 149 پست

اینم پلان خونه ی اولمون:

~M~O~J~
    مهمان

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnaz.d نمایش پست ها
    اینم پلان خونه ی اولمون:

.
    .
    .
    سبک نقشه هاس به سبک ایرانی نیس....
    ایران؟
    .
    به نظرم باز نشدن بازشو ها در گوشه و تفکیک نشدن فضای خصوصی و عمومی.. مهترین ایرادش

کاربر انجمن

مهندسی معماری
    طراحی شهری
    سپاس
    0
    1 سپاس در 1 پست
    1 سپاس در 1 پست

سلام تو پلان شما جای بازشوها معلوم نیست به همین دلیل در مورد اونا نظری نمیتونم بدم...
    اما اینکه یه پاسیوی بزرگ داره خیلی خوبه و با توجه به فرم خونه به نظر پلان نسبتا خوبی میاد هرچند:
    -در مورد وجود دو ورودی برای سرویس بهداشتی و عدم تفکیک سرویس و حمام (برای استفاده افراد دیگه مثل مهمانها) یه ذره با فرهنگ ما جور نیست
    -اینکه در اتاق خواب وسط پذیرایی باز میشه (البته میشه با چیدمان مبلمان اونو جبران کرد)
    - اما یه نکته مثبت قرارگیری لباسشویی در یه فضای بسته است که صداشو کمتر میکنه...

صفحه 3 از 10 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks