تبلیغات
تبلیغات

برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
پکیج آموزشی الکترونیک - مخابرات پکیج آموزشی قدرت - کنترل مجموعه کامل Solidworks
نقشه gis منطقه 1 تهران نقشه کد کامل تهران به صورت قطعه بندی شده نقشه gis منطقه 5 تهران
نقشه gis منطقه 2 تهران جزوه آموزش ADO نقشه gis منطقه 6 تهران
نقشه gis منطقه 3 تهران مجموعه مقالات مهندسی مکانیک ساخت و تولید نقشه gis منطقه 12 تهران

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | انجام پروژه های معماری | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: تفاوت زنده زا و بچه زا بودن در چیست؟

سایر رشته ها
    اکولوژی دریا
    امتياز طلايي
    26
    سپاس
    0
    12 سپاس در 11 پست
    امتياز:18089Array

Conversation تفاوت زنده زا و بچه زا بودن در چیست؟

سلام سلام

خب به دنباله تاپیک [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] و بحث های بسیار جالبی که انجام شد ...
    به مطلبه زنده زا بودن .. بچه زا بودن و تخم گذار بودن رسیدیم که تفاوتهایی بین انها هست که اکثریت به اتفاق اطلاعاتی از تفاوتهایشون میدونیم اما در صحیح بودنش و جامع بودنش یه مقدار ناهماهنگی وجود داره

و این تاپیکو شروع میکنیم برا گفتگو کردن و تبادل اطلاعات که به نتیجه خوبی برسیمم...
    اما از سمیرا و حمید عزیز میخوام اطلاعاتشونو که در تاپیک زایمان عقرب بود رو در اینجا قرار بدن و من هم اطلاعاتمو بزارم .. چون اگر قرار باشه پستهارو جدا کنم .. به دلیله اختلاف زمان.. پست ها ، قبله این پست قرار میگیره

از مابقی دوستان هم اگر اطلاعاتی دارن بزارن ممنون میشم

روزگارا !
    تو اگر سخت به من میگیری
    باخبر باش که پژمردن من آسان نیست
    گرچه دلگیرتر از دیروزم
    گرچه فردای غم انگیز ،مرا میخواند
    لیک باور دارم
    دلخوشیها کم نیست
    زندگی باید کرد!

2. # ADS
    Circuit advertisement

زیست شناسی
    میکروبیولوژی
    سپاس
    15
    65 سپاس در 13 پست
    امتياز:9907Array

بچه ها فقط ترو خدا از رو سرچ های اینترنتی جواب ندین اینا هیچکدومش سند علمی نمیشه پست دیشبم رو اینجا دوباره میزنم چون از روی یه سری کتاب معروف با سند و مدرک علمیه
    با توجه به پستم تعریف بچه زا که کاملا مشخصه
    هر موجودی که با جفت با مادرش در ارتباط باشه و تا لحظه آخر زندگی در شکم مادرش باشه و رابطه تنگاتگ تغذیه ای داشته باشه جزو بچه زا هستش
    ولی عقرب تخم گذار هست ینی جزو تخم گذاران هستش
    و حالا خود تخم گذاران هم چند دسته باید بشن همون طور که دوست خوبمون اگه اشتبا نکنم حمید آقا گفتن
    که یک نوعش همین تخم گذارزنده زاست که من در زیست کمپبل راسته عقربها خوندم
    که این عقرب ما هم جزو همین تخمگذاران زنده زاست
    ولی حالا فرق بین زنده زا و بچه زا؟؟؟؟
    که وجود این فرق ملموسه وگرنه دیگه به عقرب نمیگفتن تخم گذار زنده زا میگفتن بچه زا پس یه فرقی بین این دو هست و حالا چه فرقی؟؟؟
    من فکر میکنم البته دارم میگم این حدس منه تا دوباره بگردم ببینم آیا درسته یا نه
    من فکر میکنم زنده زا بودن منظورش روی لحظه تولد مانور دادنه که آیا جاندار همونجوری تخم میذاره یا تخم توی شکم مادر باز شده نوزاد متولد میشه
    که اگه بر این اساس باشه نارس زا و بچه زا و تخم گذارانی مثل همون اپاسوم که دیشب در مطلبم نوشتم و تخمگذارانی مثل عقرب که تخمشون در شکم مادر باز میشه همه جزو زنده زا میشن!!!!
    هرگز در ميان موجودات، مخلوقي كه براي كبوتر شدن آفريده شده، كركس نمي شود. اين ويژگي در ميان هيچيك از

مخلوقات نيست جز
    آدميان.

" ویکتور هوگو
    "

[لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]

زیست شناسی
    میکروبیولوژی
    سپاس
    15
    65 سپاس در 13 پست

رفتم به زیست سال سوم دبیرستان و زیست شناسی کمپبل (کتاب زیست جانوریم در دانشگا ه) یه سری زدم
    نتیجه تحقیقات گسترده من که از ابتدا تا انتها براتون شرح دادم :
    فرمانروای جانوران در آنهایی که لقاح خارجی انجام میدن رابطه بین مادر و جنین سه روش است
    1-یا مثل بعضی ماهیان و پرندگان تخم میذارن در واقع بین مادر و جنین بعد از لقاح ارتباط چندانی وجود نخواهد داشت مادر تخمی با اندوخته غذایی بالا میگذارد و جانور باید تمام دوران قبل از تولدش رو از اون اندوخته استفاده کنه و بعد از تخم بیرون آمدن هم به نوزاد خود شیر نمیده به این جانوران تخم گذار میگن
    البته استثنا هم وجود داره جانوری به نام پلاتیپوس که تخم میذاره ولی تخم خودش را تا آخرین روز ها قبل تولد تو شکمش نگه میداره و بعد که تخم گذاشت نوزاد به زودی بیرون از تخم میاد و از شیر مادرش تغذیه میکنه
    2- عده ای از جانوران که کمی پیشرفته ترند کیسه دارند مثل کانگرو و اپاسوم این پستانداران جنین را در رحم ابتدایی خود نگه داشته ولی چون وسیله کامل تغذیه جنین خود را ندارند جنین را نارس به دنیا آورده و آن را در کیسه خود جای داده و به نوزاد نارس خود شیر میدهند به این جانوران نارس زا میگویند
    3- دسته آخر جانوران پیشرفته جفت دار پستاندارانند که جنین را تا لحظه آخر قبل تولد در رحم خود نگه داشته و توسط جفت تغذیه را به طور کامل به جنین رسانده و ارتباط غذایی تنگاتنگی بین مادر و جنین هست که بهشون بچه زا میگن
    مثل انسان و..(زیست سوم دبیرستان صفحه 241)
    و حالا راجع به عقرب
    خصوصیات کلی بند پایان:(خصوصیات جنسی)
    جنسها معمولا مجزا از همند دارای اندام تولید مثلی زوج و لوله ها هستند
    لقاح معمولا داخلی است
    تخم گذارoviparous – یا تخم گذارِ زنده زا oviviparous هستند و اغلب دگردیس یا متامورفوز دارند و گردههایی پارتنوژنز یا بکر زا هستند(زیست شناسی جانوری کمپبل صفحه191)
    و اما راسته عقربها که اینجا توضیحات زیادی داده ولی من حوصله تایپ ندارم نوشته لقاح داخلی داشته و... جزو دسته دوم هست
    ینی تخم گذار زنده زا
    و این یعنی تخم ها در داخل شکم مادر بیرون اومده و سپس نوزادان از شکم مادر خارج میشن
    هرگز در ميان موجودات، مخلوقي كه براي كبوتر شدن آفريده شده، كركس نمي شود. اين ويژگي در ميان هيچيك از

مخلوقات نيست جز
    آدميان.

" ویکتور هوگو
    "

کاربر ممتاز

مهندسی مکانیک
    امتياز طلايي
    22
    سپاس
    0
    69 سپاس در 51 پست
    امتياز:111882Array

درباره اورنی تورنگ اطلاعات بدهید؟

من شنیده ام تخم میذاره و سپس بچه اش را شیر میده !!!!!!!
    .
    .
    .
    .

مهندسی کشاورزی
    گیاهپزشکی / حشره شناسی
    امتياز طلايي
    10
    سپاس
    0
    12 سپاس در 7 پست
    امتياز:12622Array

بله تا من داشتم تایپ میکردم دوستمون پستاشونو اینجا هم گذاشتن

اول یه نقل قول کنم!
    بعد ایرادات اونور رو اینور بیان میکنم با اجازتون.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid takro نمایش پست ها
    بله مثل اینکه تاپیک دستکاری شده!
    منم پست اول رو که خوندم کف کردم گفتم خدایا یعنی چی!!!!!!!!؟؟ اصلا طبیعی نبود!
    مخصوصا جمله ای که قرمزش کردم!
    یه سری اطلاعات هم من بدم:
    از جالبترین مراسم جفتگیری در بندپایان مربوط به عقربها میشه ... معمولا یا شایدم همیشه پس از جفتگیری عقرب ماده عقرب نر رو میکشه بعد اون رو میچرونه و میخوردش! گرچه نمیخوره بلکه اونو نگه میداره و از شیره بدنش میمکه! جالبه نه!؟
    اون نوزادایی که مشاهده میکنید از بدن عقرب ماده در میان و پشتش میچسبن
    امکان داره عقرب ماده از نوزاداش هم تغذیه کنه که اونم ب طرز مکیدن از شیره بدن نوزاده!
    این همخواری ها طی دوران تولید مثل واقعا زیباست واقعا زیباست ... مثلا عنکبوتها هم این همخواری رو دارن ... (البته در تعدادی از عنکبوتها) و عنکبوت نر برای اینکه حفظ نسل کنه خودش رو فدا میکنه! ... توی بعضی از نماتدها جالبتره! اینکه نوزاد از مادرش تغذیه میکنه ...
    این پدیده ها واقعا جالبند ...
    باشد که استفاده کنیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid takro نمایش پست ها
    شرمنده من تمام تاپیک رو نخونده بودم ... الان همش رو خوندم و خیلی خوشحالم که بچه ها سوال براشون ایجاد میشه!!!

اما بازم فکر میکنم انسجام نداشت مطالب ... یا اینکه من متوجه نشدم ...
    دوستان توجه کنید تا اونجایی که من متوجه شدم انگار عزیزان بین بچه زا و زنده زا تفاوت قائل میشن!

در صورتی که بچه زا همون زنده زا است ... و بهتره که واژه بچه زا رو بکار نبریم و زنده زا رو بکار ببریم!

این یه نکته!

نکته بعدی اینکه تو پستا دیدم که سوال میشه مثلا مگه ما حشره زنده زا هم داریم؟؟؟
    قابل توجه اون دوستمون اینکه نه تنها *بله که* داریم! و بازم بلکه ما حشرات تخمگذار-زنده زا هم داریم! (برخی از مگسها)
    از بندپایان زنده زا مثال بزنم که همتون دیده باشید: حشرات - راسته جوربالان: مثلا شته ها!
    اصلا در مجموع ما 3 روش رشد تخم داریم:
    تخم گذار
    زنده زا
    تخم گذار زنده زا

دوستان مرزبندی بین عادات تغذیه ای، عادات زندگی، عادات تولید مثل و ... بین انواع جانوران قرار ندید!
    به هیچ وجه ما نمیتونیم بگیم برای مثال تمام حشرات تخم گذارن یا تمام پستانداران زنده زا اند!
    اگه همچین حرفی زده بشه اساس تکامل زیر سوال میره ...
    با همین نکاته که باید پی به وجود تکامل ببریم ... تمام موجودات با هم پیوستگی دارن
    شرمنده زیاد حرف میزنم
    اما جاشه که بگم: باور کنید من و تو و قارچ و ملخ و باکتری و دایناسور و بزقاله و عروس دریایی همه از یک واحدیم.

خب اول یه نکته تکمیلی در مورد بند قرمز شده:
    که شته ها تخم گذارند ... اما نسلهای بعدی (نسلهای خسارت زا) بصورت زنده زا و بکرزا تولید مثل میکنند.

نکته اصلی اینه که بچه زا با زنده زا فرق داره؟
    میفرمایید که تو منابع به جفتش اشاره شده! بله درسته...
    اصلا جفتش درسته و جفتش یکیه ... قبلا هم گفتم.
    برای اینکه متوجه بشید:
    بچه ای که به دنیا بیاد خب زنده محسوب میشه دیگه! (فکر میکنم خیلی واضح باشه)

یه بار دیگه توضیح میدم:
    شروع نطفه با تخمک و اسپرمه!
    که لقاح این دو (که یا خارجی انجام میشه یا داخلی و یا پارتنوژنز صورت میگیره ... کاری به این نداریم) میشه زیگوت! این تا اینجا!

خب جانوران (نه جانداران) (اصلاحات فرمایشات دوست عزیزمون [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] )
    به 3 صورت این تخم رو تبدیل به نوزاد میکنن:

1. تخم گذاری میکنن که اصطلاحا میگن Oviparous
    اینجا جنین درون تخم ارتباطش با مادر قطع میشه و از ذخایر درون تخم تغذیه کرده و تبدیل به نوزاد میشه
    دقت کنید به طور عموم که هرچی تخم بزرگتر باشه دوران جنینی هم طولانی تره ...

2. بچه زایی میکنن که اصطلاحا میگن Viviparous
    نکته اینجاست: Vivi معنی زنده هم میده! پس گاهی اوقات زنده زائی هم بهش میگن ... (معنای واقعی زنده زاییه ولی معادل فارسیش رو بیشتر بچه زایی میگن! (خب بچه ای که بدنیا میاد زنده است دیگه) ... )

3. تخم گذار زنده زایی میکنن که اصطلاحا میگن Ovoviviparous (نه Oviviparous) (اصلاحات)
    اینا یه چیزی بین دو مورد فوق اند!
    جنین درون تخم هست ولی از ذخایر تخم استفاده میکنه! (خیلی توضیحات داره ولی من فاکتور میگیرم)
    تخم (جنین) درون بدن در طول مسیر تا به ناحیه خروج از بدن برسه رشد خودش رو میکنه و به محض خارج شدن از بدن تخم تفریخ میشه و نوزاد پدیدار میشه ... این همون تخم گذاریه اما چون بلافاصله پس از خروجه میگن تخم گذار زنده زا ... (در برخی از مگس ها اینطوریه) (تعداد اونا خیلی کمه) (عقرب ها اینطوری نیستند!) (اصلاحات) تخم در اینها درون اتاقکی توی سیستم تولید مثل ماندگار میشه یا با سرعت کم در طول مسیر دستگاه تناسلی حرکت میکنه تا رشد جنینی کامل بشه!

(اصلاحات)
    نارس بودنی که دوستمون تو تاپیک عقرب اشاره کردن جزء اینا محسوب نمیشه!
    بلکه نارس زایی هم نوعی زنده زایی هست (میتونیم از زیرشاخه های زنده زایی قرارش بدیم) جنین نارس بدنیا میاد و ادامه دوران جنینی و تکمیلیش رو در کیسه شکمی مادر طی میکنه!

(اصلاحات)
    عقربها زنده زا هستند: یعنی تخم درون بدن تفریخ میشه و نوزاد از بدن مادر خارج میشه و مدتی رو روی بدن مادر سپری میکنه تا یک دوره پوست اندازی!

فکر کنم دیگه کافی باشه ....
    سوالی باشه در خدمتم.

این بحثای جذاب و شیرین برخاسته از تکامل دنیای جانوریه!
    «« أنا اقول کن فیکون انت تقول کن فیکون »»

** [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]**

*[لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]*

* [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] *

جلو ضرر رو هر وقت از آب بگیری جارو به دمش میبست!

لذا

مدت زمان فعالیت این کاربر: طی شبانه روز بسیار محدود و معمولا شبانه بود، الان تغییر کرده!

مهندسی کشاورزی
    گیاهپزشکی / حشره شناسی
    امتياز طلايي
    10
    سپاس
    0
    12 سپاس در 7 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط RAPUNZEL نمایش پست ها
    بچه ها فقط ترو خدا از رو سرچ های اینترنتی جواب ندین اینا هیچکدومش سند علمی نمیشه پست دیشبم رو اینجا دوباره میزنم چون از روی یه سری کتاب معروف با سند و مدرک علمیه
    با توجه به پستم تعریف بچه زا که کاملا مشخصه
    هر موجودی که با جفت با مادرش در ارتباط باشه و تا لحظه آخر زندگی در شکم مادرش باشه و رابطه تنگاتگ تغذیه ای داشته باشه جزو بچه زا هستش
    ولی عقرب تخم گذار هست ینی جزو تخم گذاران هستش
    و حالا خود تخم گذاران هم چند دسته باید بشن همون طور که دوست خوبمون اگه اشتبا نکنم حمید آقا گفتن
    که یک نوعش همین تخم گذارزنده زاست که من در زیست کمپبل راسته عقربها خوندم
    که این عقرب ما هم جزو همین تخمگذاران زنده زاست
    که وجود این فرق ملموسه وگرنه دیگه به عقرب نمیگفتن تخم گذار زنده زا میگفتن بچه زا پس یه فرقی بین این دو هست و حالا چه فرقی؟؟؟
    من فکر میکنم زنده زا بودن منظورش روی لحظه تولد مانور دادنه که آیا جاندار همونجوری تخم میذاره یا تخم توی شکم مادر باز شده نوزاد متولد میشه
    که اگه بر این اساس باشه نارس زا و بچه زا و تخم گذارانی مثل همون اپاسوم که دیشب در مطلبم نوشتم و تخمگذارانی مثل عقرب که تخمشون در شکم مادر باز میشه همه جزو زنده زا میشن!!!!
    دوست گلم شرمنده من اسم شریفت رو نمیدونم ... واقعا ببخشید.
    دو جا رو قرمز کردم ...
    که جمله بالایی درسته دوست عزیزم.
    اگر ما بیایم تخم گذار زنده زایی رو زیر شاخه ای از تخم گذاری قرار بدیم شاید جمله دوم قرمز شده درست بشه که بازم نمیشه! این دوتا نباید با هم مخلوط بشه ...
    عقرب مادر به هیچ وجه تخم از بدنش بیرون نمیاد و نوزاد شبیه والد از بدنش بیرون میاد ... پس بهتره بگیم زنده زا ...
    توضیحات پست بالایی هم فکر میکنم دیگه کفایت کنه.

لذا

مدت زمان فعالیت این کاربر: طی شبانه روز بسیار محدود و معمولا شبانه بود، الان تغییر کرده!

زیست شناسی
    میکروبیولوژی
    سپاس
    15
    65 سپاس در 13 پست

پس حدسم درست بود حالا منابعتون رو ذکر کنید بی زحمت

مخلوقات نيست جز
    آدميان.

" ویکتور هوگو
    "

زیست شناسی
    میکروبیولوژی
    سپاس
    15
    65 سپاس در 13 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Essi نمایش پست ها
    درباره اورنی تورنگ اطلاعات بدهید؟

من شنیده ام تخم میذاره و سپس بچه اش را شیر میده !!!!!!!
    البته استثنا هم وجود داره جانوری به نام پلاتیپوس که تخم میذاره ولی تخم خودش را تا آخرین روز ها قبل تولد تو شکمش نگه میداره و بعد که تخم گذاشت نوزاد به زودی بیرون از تخم میاد و از شیر مادرش تغذیه میکنه (غدد شیری بسیار ابتدایی)

پلاتی پوس همون ارنی ترنگ هست

مخلوقات نيست جز
    آدميان.

" ویکتور هوگو
    "

زیست شناسی
    میکروبیولوژی
    سپاس
    15
    65 سپاس در 13 پست

اون جاندار هم اصلاح شد ممنون متذکر شدین اونو دیشب ساعت 2 در خواب و بیدار نوشتم
    دوست گلم شرمنده من اسم شریفت رو نمیدونم ...واقعا ببخشید.
    دو جا رو قرمز کردم ...
    که جمله بالایی درسته دوست عزیزم.
    اگر ما بیایم تخم گذار زنده زایی رو زیر شاخه ای از تخم گذاری قرار بدیم شاید جمله دوم قرمز شده درست بشه که بازم نمیشه! این دوتا نباید با هم مخلوط بشه ...
    عقرب مادر به هیچ وجه تخم از بدنش بیرون نمیاد و نوزاد شبیه والد از بدنش بیرون میاد ... پس بهتره بگیم زنده زا ...
    توضیحات پست بالایی هم فکر میکنم دیگه کفایت کنه.
    در مورد پست فوقم بگم لطفا بقیه مطلبم رو هم بخونید توش اینارو گفتم که!!!

مخلوقات نيست جز
    آدميان.

" ویکتور هوگو
    "

مهندسی کشاورزی
    گیاهپزشکی / حشره شناسی
    امتياز طلايي
    10
    سپاس
    0
    12 سپاس در 7 پست

بله فرمایشات جنابعالی هم درسته ... فقط این مطالب:

به این نتیجه رسیدیم که فرقی نداره
    کمی ناهماهنگه ... من و شمایی که در این زمینه مطالعه داریم متوجه میشیم اما اون عزیزانی که مطالعه ندارن براشون گنگ میشه ...

لذا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)