تبلیغات
تبلیغات
کیمیافکر بزرگ سه گام
ترجمه مقالات تخصصی تبلیغات

برخی از محصولات فروشگاه نواندیشان
پکیج آموزشی الکترونیک - مخابرات بسته آموزشی قدرت - کنترل مجموعه کامل Solidworks
نقشه gis منطقه 1 تهران نقشه کد کامل تهران به صورت قطعه بندی شده نقشه gis منطقه 5 تهران
نقشه gis منطقه 2 تهران نقشه GIS کل تهران نقشه gis منطقه 6 تهران
نقشه gis منطقه 3 تهران نقشه gis منطقه 11 تهران نقشه gis منطقه 12 تهران

درخواست و دانلود مقالات علمي رايگان | انجام پروژه های معماری | مسابقات تالارها | ترجمه مقالات تخصصی با قیمت دانشجویی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: سازه ماکارونی بسازیم

 1. #1
  کاربر انجمن

  تاریخ عضویت
  04-02-2010
  نوشته ها
  273
  سایر رشته ها
  سپاس
  0
  2 سپاس در 2 پست
  امتياز:1713Array

  سازه ماکارونی بسازیم

  مقدمه :
  دروس سازه اي كه در رشته مهندسي عمران در دانشگاه هاي ايران تدريس مي شود ، معمولا به طور كلي به صورت تئوريك تدريس مي گردد و دانشجويان كمتر اين دروس را به صورت عملي تجربه مي كنند ، بنابراين شايد فهم اين دروس به صورت عميق در حين دوران تحصيل ممكن نباشد .
  ساخت سازه هايي توسط فولاد و يا بتن صرفا براي آموزش هم مقدور نمي باشد ، چرا كه هزينه تمام شده اين كار بسيار بالا است .
  بنابرلين در سرتاسر دانشگاههاي معتبر دنيا ، سعي شده است ، تا بااستفاده از مصالح ارزان قيمت ( به جاي بتن وفولاد ) و مدل كردن سازه هاي واقعي توسط اين مصالح ، آموزش دروس سازه اي به صورت عملي ممكن شود .
  ماكاروني يكي از اين مصالح جايگزين مي باشد . اين عنصر سازه اي جديد به دليل برخي از خصوصيات ويژه مثل ( سبكي ، دسترسي ساده و ارزان بودن ) بيشتر از ديگر مصالح مشابه مورد توجه قرار گرفته است .
  چگونه شروع كنيم ؟
  براي وارد شدن به اين رشته شما بايد داراي خصوصيات اخلاقي چون كنجكاوي ، خلاقيت ، صبر ، همت و تلاش فراواني باشيد .
  اين خصوصيان به اين علت مطرح گرديد كه در ساخت و طراحي يك سازه موفق علاوه بر آگاهي از علوم مهندسي به اين ويژگي ها نيازمند هستيد . چرا كه ممكن در طراحي و ساخت يك سازه شما روز ها و هفته ها تلاش نماييد ، ولي در نهايت به دليل يك اشتباه كوچك در طراحي يا ساخت ، سازه شما به حداقل ركورد مورد نظر نرسد .
  هيجان انگيزترين بخش كار شما مربوط به زمان بارگذاري سازه مي باشد ، كه سازه اي كه مدت زيادي براي طراحي و ساخت آن صرف كرده ايد در نهايت در جلوي چشمان شما منهدم مي گردد ، ولي آيا ركورد مورد نظر بدست مي آيد يا خير ؟
  بطور خلاصه براي ساخت يك سازه شما بايد مراحل زير را در پيش گيريد :
  1-كشف خصوصيات عنصر سازه اي جديد با انجام آزمايش هاي ساده ولي دقيق . اين مرحله شامل آزمايشهايي براي رسيدن به خصوصياتي چون حداكثر تنش كششي ، حداكثر تنش فشاري ، مدول الاستيسيته، حداكثر بار بحراني در كمانش و غيره مي باشد .
  2-كار بر روي خصوصيات عنصر سازه اي جديد ( ماكاروني ) و دست يافتن به نقاط ضعف و يا قدرت آن .
  3- آشنايي با يك نرم افزار رايانه اي براي تحليل و طراحي سازه . ( بطور مثال : Sap 2000 )
  4- تحليل سازه هاي ساخته شده در گذشته و رسيدن به نقاط ضعف و يا قدرت آنها .
  5- طراحي سازه با توجه به اطلاعات بدست آمده.
  6- تلاش براي رسيدن به بهينه ترين طرح ( بهينه سازي ) .
  7 – ساخت سازه توسط ماكاروني و چسب .
  تكنيك هاي ساخت سازه ماكاروني :
  ماكاروني :
  اين عنصر سازه اي در برابر كشش و فشار ( اگر طول آن كوتاه باشد و دچار كمانش نگردد ) مقاومتي خوبي از خود نشان مي دهد ، ولي مقاومت آن در برابر خمش بسيار كم است . به همين علت بايد تا حد امكان سعي نمود ، تا سازه ها به گونه اي طرح شوند كه اعضاي آن كمترين خمش ممكن را تحمل نمايند .
  در واقع تابع هدف در بهينه سازي سازه خمش و وزن سازه مي باشد . يعني سازه ها بايد به گونه اي طرح شوند ، كه كمترين خمش در آنها به وجود آيد و در عين حال با كمترين وزن بيشترين مقاومت را از خود نشان دهند .
  يك نكته مهم در مورد سازه هاي ساخته شده توسط ماكاروني اين است ، كه در هنگام ساخت و يا بعد از آن نبايد در مكاني كه در آن رطوبت و گرماي هوا بالا است قرار گيرد ، زيرا در اين صورت ماكاروني ترك مي خورد .
  چسب :
  براي ايجاد اتصالات در اعضاء ، آنها را به صورت سر به سر قرار داده و سپس در محل گره ها از چسب استفاده نماييم .
  1- اتصال مفصلي :
  براي به وجود آوردن چنين اتصالي بايد از چسب حرارتي ( چسب تفنگي ) استفاده نمود . زيرا اين چسب علاوه بر چسباندن اعضاء به يكديگر ، آنقدر انعطاف پذير است ، كه به اعضاء اين اجازه را مي دهد تا در محل گره ها تا اندازه اي دوران نمايند .
  2-اتصال صلب :
  براي ايجاد اتصالات صلب مي توان از دو چسب :
  · دوقلو (epoxy )
  · قطره اي (supper glue )
  اگر از چسب دوقلو استفاده مي كنيد ، اين چسب اين قابليت را دارد ، كه فضاي خالي بين اعضاء در محل گره ها را پر نموده و نيازي نيست كه شما ماكاروني ها را تراش داده و در كنار هم قرار دهيد . اما عيب اين چسب اين است ، كه وزن تمام شده سازه بالا مي رود.
  ولي چنانچه از چسب قطره اي استفاده مي كنيد ، اعضاء در محل گره ها بايد تراش مناسب داده شوند ، تا سطح تماس افزايش يابد ، چراكه اصولا اين چسب فضاپركن نمي باشد و فقط در سطوحي كه اعضاء تماس مستقيم با هم دارند اتصال ايجاد مي نمايد . ولي در مقابل ، اگر از اين چسب استفاده نماييد ، وزن تمام شده سازه كمتر خواهد شد .
  چگونگي ساخت :
  بعد از آنكه طراحي نهايي را انجام داديد ، مي توانيد براي ساخت ، طرح نهايي را در ابعاد واقعي بر روي يك كاغذ پوستي بكشيد و سپس كاغذ را توسط چسب شيشه اي به يك سطح شيشه اي صاف بچسبانيد . سپس اعضاء را طبق نقشه از ماكاروني توليد كرده و در روي نقشه روي خط مربوط به خود بگذاريد و براي جلوگيري از لغزيدن ماكاروني مي توانيد از خمير بازي براي محكم كردن عضو بر روي كاغذ پوستي استفاده نماييد . سپس در محل گره ها از چسب استفاده نماييد . بدين ترتيب مي توانيد ، آن قسمتهايي از سازه را كه به صورت صفحه اي هستند ، را با دقت بالايي توليد نماييد.
  بعد از آنكه قسمت هاي صفحه اي را بدين روش توليد كرديد ، اين قسمت ها را با دقت زياد به هم متصل نماييد ، تا سازه نهايي آماده گردد.
  چگونه ركورد را پيش بيني نماييم ؟

  ابتدا بايد با آزمايش هاي ساده و ابتكاري حداكثر مقاومت كششي‌ ، مقاومت فشاري ( براي طول مشخص ) ، مقاومت خمشي ، مقاومت برشي را براي ماكاروني مورد استفاده بدست آوريم ، سپس سازه مورد نظر خود را تحت حداكثر بار پيش بيني شده تحليل كنيم ، اگر نيروهاي كششي ، فشاري ، خمشي و برشي ناشي از تحليل از مقاومت هاي بدست آمده در آزمايش بيشتر باشد ، آن سازه فرو خواهد ريخت .
  تحليل را براي بارهاي مختلف انجام مي دهيم ، آن باري كه نيروهاي بدست آمده از آن در اعضاء ناشي از تحليل ، بيشترين نزديكي را به حداكثر مقاومت هاي بدست آمده از آزمايش داشته باشد ، ركورد تئوريك خواهد بود .
  به علت وجود خطا در ساخت و يا ديگر خطاهاي ممكن بايد ركورد تئوريك بدست آمده را در يك ضريب اطمينان ( مثلا .75 - با توجه به نظر طراح ) ضرب كرد ، تا ركورد عملي بدست آيد با اين كار شما مي توانيد قبل از اينكه سازه مورد نظر را بارگذاري كنيد ، حداكثر ركورد آن را حدس بزنيد .
  چگونه سازه ماكاروني را بهينه كنيم ؟


  براي بهينه كردن سازه بايد يك تابع هدف تعريف كنيم .
  تابع هدف در مورد سازه هاي ماكاروني دو چيز است :
  1- وزن سازه .
  2- خمش موجود در اعضاء.
  سازه مورد نظر را بايد طوري طراحي نماييم ، كه در قبال كمترين وزن بيشترين ركورد را بدست آوريم .
  همچنين سازه بايد به گونه اي طراحي گردد ، كه خمش موجود در اعضاي آن به حداقل ممكن برسد . چراكه همانطور كه گفته شد ، ماكاروني در برابر خمش بسيار ضعيف مي باشد .
  براي اينكه خمش موجود در اعضاء را به حداقل برسانيم بايد از روش تخم مرغ استفاده نماييم . در تخم مرغ وقتي آن را از بالا و پايين فشار مي دهيم نمي شكند . علت اين امر اين است ، كه نيروي فشاري وارد به خاطر انحناي موجود در تخم مرغ ، قسمت اعظم آن به صورت فشار انتقال پيدا مي كند و قسمت كمي از آن تبديل به خمش مي شود . كه همين اصل در واقعيت باعث بوجود آمدن پل هاي قوسي شده است .
  از طرف ديگر سازه بايد به گونه اي طراحي گردد ، كه تقريبا تمام اعضاي اصلي با تمام ظرفيت خود كار كنند . يعني اينكه در هنگام شكست سازه تمام اعضاي اصلي به حداكثر مقاومت خود رسيده باشند و تقريبا خراب شدن سازه در اثر شكست همزمان تمام اعضاي اصلي صورت گيرد . در اين صورت مي توان گفت كه، از تمام اعضاء به نحو احسن استفاده شده است .

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته ها
  Many
   

 3. #2
  کاربر انجمن

  تاریخ عضویت
  04-02-2010
  نوشته ها
  273
  سایر رشته ها
  سپاس
  0
  2 سپاس در 2 پست
  امتياز:1713Array

  سازه های ماکارونی

  سازه های ماكارونی سازه هایی می باشند كه مصالح استفاده شده در آنها تنها ماكارونی و چسب می باشد . این سازه ها در مقیاس كوچكتر نسبت به سازه های واقعی طراحی و ساخته می شوند و پس از ساخت مورد بارگذاری قرار می گیرند.
  اين عنصر سازه اي (ماکارونی) در برابر كشش و فشار ( اگر طول آن كوتاه باشد و دچار كمانش نگردد ) مقاومت خوبي از خود نشان مي دهد، ولي مقاومت آن در برابر خمش بسيار كم است . به همين علت بايد تا حد امكان سعي نمود ، تا سازه ها به گونه اي طراحی شوند كه اعضاي آن كمترين خمش ممكن را تحمل نمايند .
  يك نكته مهم در مورد سازه هاي ساخته شده توسط ماكاروني اين است ، كه در هنگام ساخت و يا بعد از آن نبايد در مكاني كه در آن رطوبت و گرماي هوا بالا است قرار گيرد ، زيرا در اين صورت ماكاروني ترك مي خورد .

  انواع سازه های ماکارونی
  سازه هاي فشاري :

  نوعي پل با دهانه كوتاه ، كه اكثر اعضاي آن در فشار مي باشند . از مزيت هاي اين رشته از مسابقات طراحي اعضاي فشاري و بررسي پديده كمانش در آنها مي باشد .  Tower Crain :

  دراين نوع از سازه هاي ماكاروني ، هدف طراحي جرثقيلهايي است كه بر روي برجهاي بلند به كار گرفته مي شوند .
  اين سازه ها بايد قادر باشند با داشتن ارتفاع معين شعاع خاصي را تحت پوشش قرار دهند .  پل با بار متمركز :

  اين سازه از به هم پيوستن دو خرپاي دوبعدي به وجود مي آيد و بارگذاري از وسط دهانه صورت مي گيرد .
  اين نوع پل هر سه نوع عضو فشاري ، كششي و خمشي را دارا مي باشد .


  پل با بار گسترده :

  پل به شكل ظاهري خرپا مي باشد ، كه بارگذاري به صورت گسترده و يكنواخت در تمام طول دهانه صورت مي گيرد . در عمل مي توان چنين فرض كرد كه تمام وسايل نقليه به دليل ترافيك به صورت ثابت بر روي پل قرار گرفته اند .
  پل با بار متحرك :

  اين نوع از سازه ماكاروني در واقع پيشرفته ترين و كامل ترين حالت از سازه ها مي باشد ، كه در آن طراحان اقدام به طراحي يك پل واقعي مي كنند .
  بار قرار گرفته بر روي پل به صورت متحرك مي باشد ، كه اين امر با عبور دادن يك وسيله نقليه كوچك با سرعت معين ، كه بر روي آن وزنه قرار داده مي شود ، صورت مي گيرد .

  آئين نامه سازه هاي فشاري:
  سازه هاي فشاري :
  اين نوع از سازه ها در واقع نوعي پل با دهانه كوتاه هستند ، با اين تفاوت كه اكثر اعضاي سازه نيروي فشاري را تحمل مي كنند . هدف از طراحي اين سازه ها رسيدن به بالاترين بار تحمل شده در قبال كمترين وزن سازه مي باشد.
  هر گروه تنها قادر به ساخت يك سازه مي باشد. هر گونه كوتاهي و قصور در مورد نحوه چسباندن اعضا به يكديگر بر عهده خود شركت كنندگان مي باشد .
  نوع مصالح :
  تمام گروه هاي شركت كننده ملزم به استفاده از يك نوع ماكاروني، با مقطع دايره اي، به قطر خارجي حداكثر 4 ميلي متر مي باشند ، كه نوع ومارك شركت توليد كننده متعاقبا اعلام خواهد شد. همچنين چسب به كار رفته در سازه مي تواند از سه نوع چسب :
  ۱.حرارتي
  ۲. Epoxy ( دوقلو )
  ۳. Supper glow ( قطره اي ) باشد.

  ابعاد:
  ۱. حداقل دهانه پل برابر 15 سانتي متر مي باشد.
  ۲. عرض عرشه پل حداقل برابر 10 سانتي متر مي باشد و سطح زيرين عرشه پل بايد حداقل 5/7 سانتي متر بالاتر از سطح زمين باشد.
  ۳. طول پل بين 15 تا 45 سانتي متر و عرض آن بين 10 تا 20 سانتي متر باشد.
  ۴. حداقل ارتفاع تراز بالاي عرشه پل تا سطح زمين 75/8 سانتي متر مي باشد.
  قوانين :
  ۱. حداكثر تعداد اعضاي گروه 3 نفر مي باشد.
  ۲. هرگونه تغييردر جنس ماكاروني از قبيل ( پركردن ماكاروني با چسب يا مواد ديگر ، حرارت دادن ماكاروني و غيره ) پذيرفته نخواهد شد.همچنين شركت كنندگان فقط از چسب در محل اتصالات مي توانند استفاده نمايند.
  ۳. بريدن ، قطع كردن و شكستن ماكاروني قانوني مي باشد.
  ۴. حداكثر وزن پل 450 گرم مي باشد.
  ۵. شركت كنندگان حداكثر مجاز به چسباندن 2 رشته ماكاروني به يكديگر و تشكيل پروفيل جديد هستند.
  ۶. به كار بردن هر ماده ديگري به غير از ماكاروني و چسب مجاز نمي باشد.
  ۷. شركت كنندگان قادر هستند از ديگر منابع براي كمك در طراحي سازه بهينه كمك بگيرند.
  ۸. قبل از بارگذاري تمام سازه ها چه از نظر نوع مصالح وچه از نظر ابعاد مورد بازبيني قرار مي گيرند و هرگونه تخلف از قوانين به معناي عدم پذيرفته شدن سازه در مسابقات مي باشد.
  نحوه بارگذاری سازه ها:
  ۱. پل ها روي سطوح صافي قرار مي گيرند.
  ۲. يك صفحه فلزي يا چوبي به ابعاد 10 در 15 سانتي متر روي عرشه پل قرار مي گيرد.
  ۳. بار به صورت مداوم روي صفحه فلزي يا چوبي كه روي عرشه پل قرار دارد، اضافه مي گردد، تا آنجا كه پل بدون هرگونه شكستگي در كل يا قسمتي از آن قادر به تحمل بار باشد . همچنين در هنگام بارگذاري حداكثر خيز قابل قبول براي پل 2 سانتي متر مي باشد.
  عوامل موثر در گزینش بهترین سازه:
  ۱.كارآمدي سازه:
  حداكثر نسبت بار تحمل شده به وزن سازه.
  ۲.ارائه مقاله:
  ارائه مقاله در مورد چگونگي طراحي ، بهينه سازي و ساخت سازه فشاري توسط نرم افزار(power point)
  ۳. زیبایی طرح ارائه شده

  ركورد ثبت شده در اين رشته 176 كيلوگرم است كه اين ركورد حدود 230 برابر وزن خود سازه است.

  در اين زمينه تحقيقاتي روي محصول هاي مختلف شركت هاي ماكاروني دنيا انجام گرفته و ماكاروني شركت Rose ايتاليا به عنوان بهترين ماكاروني براي اين هدف شناخته شده است .

 4. #3

  تاریخ عضویت
  17-02-2010
  نوشته ها
  3,400
  مهندسی عمران
  مهندسی راه و ترابری
  سپاس
  0
  50 سپاس در 45 پست
  امتياز:13544Array

  پیش فرض

  سلام دوست عزیز، مرسی توضیح جامعی بود، میشه یه نمونه از آزمایشهای ابتکاری رو که به وسیله اون مشخصات ماکارونی تعیین میشه بگی؟

 5. #4
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  3,972
  سایر رشته ها
  سپاس
  0
  97 سپاس در 83 پست
  امتياز:12971Array

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط bahram_first007 نمایش پست ها
  سلام دوست عزیز، مرسی توضیح جامعی بود، میشه یه نمونه از آزمایشهای ابتکاری رو که به وسیله اون مشخصات ماکارونی تعیین میشه بگی؟
  سلام بهرام جان
  در مورد آزمایشهای ابتکاری و خلاقانه میتونی در نشریه ها و ماهنامه های مهندسی عمران دنبالش بگردی
  ضمنا اگه توی گوگل سرچ کنی راحت میتونی مطلب پیدا کنی
  اکثر آزمایشات در این زمینه در ساخت یک پل یا یک تیر خلاصه میشه و تا الان دیده نشده که پا رو فراتر بزارن البته در کشور ما وضع این مدلی هستش ممکنه در دانشگاههای کشورهای خارجی به عنوان مثال سد هم با سازه ماکارونی ساخته باشن ولی در ایران فقط با ماکارونی تیر و پل و سازه های خرپا شکل طراحی میکنن ظاهرا راحتتر و مقرون بصرفه تره
  موفق باشی
  داستایوفسکی: تغییر کردن خیلی سخته،شبیه یکی دیگه بودن آسونه،ولی یکی دیگه بودن سخته......
  لئوناردو داوینچی
  : مکانیک بهشت ریاضیات است.زیرا در اینجاست که ما به زیباییهای ریاضیات پی می بریم.
  علی دایی:
  من همیشه رو بازی میکنم و هیچوقت زیر و رو نکشیدم .......
  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]
  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]

 6. #5

  تاریخ عضویت
  13-01-2010
  نوشته ها
  2,013
  مهندسی عمران
  ■ مهندسی عمران-عمران
  سپاس
  389
  307 سپاس در 138 پست
  امتياز:8576Array

  پیش فرض

  سلام به همه شما دوستان.............
  می خواهم از تجربه خودم رو در این زمینه به شما انتقال بدم :
  اول:
  به دست آوردن یک طرح ساده ذهنی برای شروع کار
  بعد این طرح را با آخرین آیین نامه مسابقات برسی کنید تا طرح تون تضادی با آیین نامه نداشته باشد.
  دوم:
  برای طرح رابا مقیاس 1:1 روی کاغذ اجرا کنید و بعد با استفاده از کاتر سمباده ماکارونی را به اندازه ها آورده شده روی طرح در آورید .
  و بعد با استفاده از چسب حرارتی (برای شروع کار) مفصل ها را پر کنیید.........


  ادامه دارد...


  دوستان اگه سوالی دارند در این مورد خوشحال میشم کمک کنم......  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]مهم ترین های تالار عمران :
  |
  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]|

  | [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] | [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] |

  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]|[لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]
  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]

  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]

  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] |[لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] |[لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] |
 7. #6
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت
  28-08-2009
  نوشته ها
  3,972
  سایر رشته ها
  سپاس
  0
  97 سپاس در 83 پست
  امتياز:12971Array

  عکسهای پل ماکارونیهای مسابقات شرق کشور در دانشگاه فردوسی مشهد

  با سلام خدمت بچه های عمران پل ساز
  دوستان نمیدونم با خبر بودید یا نه اما مسابقات پل ماکارونی شرق کشور برگزار شد و تموم شد....!!! خلاصه یکسری عکسها براتون تهیه کردم شاید علاقه داشتید اینا رو ببینید....به علت زیاد بودن عکسها نمیتونم همشو براتون قرار بدم و مجبورم دو تاشو بذارم و ادرس بقیرو بهتون بدم تا خودتون برید و زحمتشو بکشید...  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]
  داستایوفسکی: تغییر کردن خیلی سخته،شبیه یکی دیگه بودن آسونه،ولی یکی دیگه بودن سخته......
  لئوناردو داوینچی
  : مکانیک بهشت ریاضیات است.زیرا در اینجاست که ما به زیباییهای ریاضیات پی می بریم.
  علی دایی:
  من همیشه رو بازی میکنم و هیچوقت زیر و رو نکشیدم .......
  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]
  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]

 8. #7

  تاریخ عضویت
  29-05-2010
  نوشته ها
  1,640
  مهندسی عمران
  یه ذره مکانیک، یکم کنترل
  امتياز طلايي
  54
  سپاس
  0
  108 سپاس در 43 پست
  امتياز:8823Array

  پیش فرض

  انتظار میرفت عکس امیررضای عزیز که برنده این مسابقست تو این تاپیک باشه
  تحقیقات نشون داده حق گرفتنی نیست
  حق خوردنیه
  حقتو میخورن یه آبم روش
  تو هم هیچ غل.........
 9. #8

  تاریخ عضویت
  13-01-2010
  نوشته ها
  2,013
  مهندسی عمران
  ■ مهندسی عمران-عمران
  سپاس
  389
  307 سپاس در 138 پست
  امتياز:8576Array

  پیش فرض

  آخ شرمندم رضا جان ... من براش يه تاپيك اينجا زدم و يكسري عكس هم گذاشتم ....
  اما چشم بزودي عكس ها و نكات آموزشي بيشتري در همين بخش قرار ميدم ....
  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]مهم ترین های تالار عمران :
  |
  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]|

  | [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] | [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] |

  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]|[لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]
  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]

  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ]

  [لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] |[لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] |[لینک فقط برای اعضای ثبت نام شده قابل مشاهده می باشد ] |
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. هزینه های نگهداری و تعمیرات(نقش سیستم های مکانیزه در کاهش هزینه ها)
  توسط fanous در انجمن سیستم های نگهداری و تعمیرات/طرح ریزی واحدهای صنعتی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 30-06-2011, 00:00
 2. پاسخ ها: 7
  آخرين نوشته: 22-05-2011, 14:47
 3. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 17-01-2011, 21:18

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
صفحه اصلی سایت|تالار گفتگوی نواندیشان|فنی و مهندسی|علوم پزشکی|علوم پایه|علوم انسانی|فرهنگ و هنر|مراکز علمی|آپلودسنتر|فروشگاه نواندیشان|کاریابی نواندیشان