رتبه بندی زبان های برنامه نویسی توسط TIOBE-جولای ۲۰۱۳

الان فعلا نیمه راه در سال جاریست پس وقت کافی برای آن مانده که ببینیم کدام زبان برنامه نویسی در آخر خوب خواهد ماند. اگر وضعیت زبان ها را با ماه قبل مقایسه کنیم، زبان PHP رشد +۱٫۶۴% خوبی داشته و پس از آن زبان های دیتابیسی transact-sql و pl/sql به ترتیب با نرخ های +۰٫۹۹% و +۰٫۳۴% رشد چشم گیری داشته اند. احتمال می رود که این محبوبیت جدید PHP به خاطر فریم ورک جدید PHP Zend باشد که در سپتامبر ۲۰۱۲ ارائه شد .

https://www.noandishaan.com/wp-content/uploads/2013/07/42065-1217065011.jpg

در آخر باز یادآور می شویم که این  رتبه بندی که توسط انجمن برنامه نویسی تیوب انجام می شود حاکی از قدرت و بهینه بودن یک زبان نیست و تنها میزان محبوبیت و مقبولیت زبان ها را در میان برنامه نویسان و توسعه دهندگان نشان می دهد و شما می توانید از روی این لیست میزان فراگیری مهارت برنامه نویسی خود را در سطح جهانی یافته و یا راهبرد های جدیدی در عرصه ی شغلی خود به کار بگیرید .

 منبع: مجله دانش


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *