کشت سبزی در خانه

کشت سبزی در خانه

کشت سبزی در خانه

کشت سبزی در خانه برای همه ما می تواند کارایی داشته باشد چون اکثرا باغچه ای داریم و میخواهیم سبزی هم بکاریم ولی اکثر ما با اصول کاری آن آشنا نیستیم و شاید سوال هایی برای ما پیش بیآید! در این تاپیک که لینک آن در آخر آمده اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می دهد و هر سوالی هم داشته باشید شما راهنمایی میکند…

در ابتدای مطالب تاپیک آمده است:

برای کاشت سبزی در خانه روش‌های مختلفی وجود دارد. قدم اول انتخاب بذر مناسب و استاندارد است؛‌ بذر اصلاح‌شده‌ای که روی پایه مادری رسیده باشد. ابتدا بذرها را روز قبل از کاشت در آب ولرم می‌ریزیم و بین ۸ ساعت تا سه روز مجازیم آنها را در آب نگه داریم تا متورم شوند. سپس خاک مناسبی را انتخاب و الک می‌کنیم و به ارتفاع حداقل ۱۵ سانتی‌متر در یک گلدان که زهکش داشته باشد می‌ریزیم. بذرها را از آب خارج و به روی یک پارچه یا روزنامه قدیمی منتقل می‌کنیم تا نم آنها گرفته شود.
سطح مقطع گلدان را با یک برگ روزنامه می‌پوشانیم تا بذرها دقیقا زیر روزنامه قرار بگیرند و با یک آبپاش کوچک و روزانه دو تا چهار بار روی روزنامه آب می‌ریزیم تا سطح آن کاملا خیس شود و گلدان را دو تا پنج روز در گرم‌ترین جای ممکن قرار دهید.

عنوان مطلب: کشت سبزی در خانه

مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *