تحقیق در مورد جوامع گیاهی

جوامع گیاهی

تحقیق در مورد جوامع گیاهی

 این تحقیق با عنوان جامعه شناسی گیاهی  در مورد جوامع گیاهی مختلف بحث خواهد کرد و اطلاعات جامعی را در این مورد در اختیار خواننده قرار می دهد.

این مطلب برای دانشجویان منابع طبیعی به خصوص برای درس کارتوگرافی یا نقشه های گیاهی بچه های کارشناسی و ارشد می تواند مفید واقع شود.

در مقدمه این تحقیق آمده است:
افراد متعلق به یک گونه که با هم در یک زمان و مکان حضور دارند، جمعیت گونه را تشکیل می دهند. وقتی که گونه های گیاهی در یک مکان، امکان حضور توام در کنار یکدیگر را به دست آورند یک جامعۀ گیاهی را تشکیل می دهند که ممکن است هر گونه با یک یا چند جمعیت خود، در آن حضور پیدا کند.

بنابراین، یک جامعۀ گیاهی مجموعه ای از جمعیت های متفاوت گونه های گیاهی است. جامعۀ گیاهی مفهومی است که برای تشریح ارتباطات متقابل بین گونه های گیاهی با خود و با محیط اطرافشان به کار گرفته می شود. جامعۀ گیاهی، سیستمی پویا و تکامل یابنده است و سیر تکاملی آن به شدت تحت تاثیر عوامل محیطی زنده و غیر زنده است. افزون بر این، تغییر در خصوصیات محیطی زنده و غیر زنده نیز متاثر از تغییراتی است که در ترکیب جامعۀ گیاهی اتفاق می افتد.

ویژگی های اصلی یک جامعۀ گیاهی، شامل: ترکیب گونه های گیاهی، خصوصیات ظاهری و ریخت شناسی آن، پراکنش، پویایی و عملکردهای خاصی است که برای اکوسیستم از نظر تولید، چرخۀ مواد و پایداری آن فراهم می آورد . در حقیقت، یک جامعۀ گیاهی از برآیند خصوصیات تک تک اعضاء  خود صاحب ویژگی های ساختاری و عملکرد مخصوص به خود می شود. در نتیجه، اختلاف در ویژگی های ساختاری و عملکرد جوامع گیاهی را می توان به تفاوت در خصوصیات اعضای آن نسبت داد.

نام فایل: تحقیق در مورد جوامع گیاهی

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد فایل: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *