پرورش کرم خاکی و تولید ورمی کمپوست

پرورش کرم خاکی و تولید ورمی کمپوست

ورمی کمپوست که یکی از کود های جدید و نوین کشاورزی می باشد این روزها در جهان و ایران طرفداران زیادی پیدا کرده و جوانان پرشماری مشتاق به یادگیری آموزش تولید این کود نوین و نسبتا با مواد اولیه ساده هستند و در اینجا ما قصد آموزش و یادگیری تولید ورمی کمپوست داریم تا شما عزیزان بیشتر در این زمینه اطلاعات کسب نمایید

طرح Vermi compost تغذیه کرمهای قرمز حلقوی بارانی موسوم به Eisenia Foetida از مواد آلی پسماندهای آشپزخانه بوده و محصول این فرایند کود آلی بوده است که یکی از غنی ترین کودهای شناخته شده در دنیا می باشد.

كرمهاي خاكي خاك و مواد آلي را مي خورند. مواد آلي را تغذيه مي كنند. خاك از دستگاه گوارش و هضم طولاني كرم عبور مي كند. مواد آلي كه به عنوان غذاي كرم محسوب مي شود شامل ضايعات گياهي و فضولات دامي حيوانات كوچك و بزرگ مي باشد. علاوه بر اين مواد ، كرمها بعضي مواد ديگر را نيز ترجيح مي دهند. زيرا كرم دهان بسيار كوچكي دارد و براي كرم خوردن مواد و تركيبات كوچك مانند باكتري ، پروتوزا و قارچها راحت است. مواد غذايي بزرگ بايد با رطوبت اول نرم شوند تا كرم بتواند براحتي آن را تغذيه كند. شما مي توانيد كرمهايتان را افزايش دهيد تا پسماندهاي گياهي شما را مصرف كنند. شما براي انجام اين كار نياز به يك ظرف مناسب و بستر مرطوب و مقداري پسماندهاي غذايي داريد.

[highlight]برای کسب اطلاعات جامع تر در این زمینه و ورود به تاپیک مورد نظر در انجمن اینجا کلیک کنید[/highlight]

 

اشتراک گذاری این نوشته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *