روش تحقیق معماری

سلام دوستان خوبم.

قبل از هر حرفی خواهش می کنم قبل از خوندن تاپیک مقدمه اولیه ی رو بخونین.که ابتدا در مورد فلسفه ی وجودی پژوهش و شماتیک از مباحث نظری که در دوره ی ارشد می گذرونین رو بهتون ارائه می ده.

تمام درس گفتار هایی که در آینده در این تاپیک با هم مرور می کنیم،براساس یک سیر اول تا به آخر هست.
قول این حرکت رو داده بودم و همش منتظر زمانی بودم تا شروع کنم،ولی به دلیل مشغله نمی تونستم شروع کنم.خوشحالم که تونستم استارتش کنم.
تمامی نکاتی که در قالب درسگفتار هایی خدمتتون عرض می کنم چکیده ای از سخنان اساتیدی هست که در کلاس هاشون شرکت داشتم و همچنان با وجود پاس کردن دروس مربوطه باز اگر استادی رو بشنوم که گفتارش درست و به جا هست سعی می کنم در کلاس هاشون حضور داشته باشم و یا به جزواتشون دسترسی پیدا کنم و اون ها رو در اختیارتون قرار بدم.
یک کار جامع امیدوارم در این روندی که با حکمت اسلامی شروع کردم و با روش تحقیق ادامه می دم و امیدوارم با دروس دیگه ادامه بدم شکل بگیره و هدیه ای باشه ماندگار برای دوستانم.
در ابتدا درسگفتار ها رو براساس کلاس درس دکتر رضا افهمی دکتری پژوهش هنر دانشگاه تربیت مدرس جلو می برم.
نکته:
سعی می کنم زبان درس گفتار ها به زبان محاوره به نوشتار در بیاد تا مباحث سنگین برای دوستانم سهل و آسان درک بشه.در نهایت مباحث ویرایش شده با زبان نوشتاری درست رو در پایان تاپیک ها برای دانلود قرار می دم.
خوشحال می شم با من همراه باشین.دوستان خوبم از جلسات آینده بعد از مقدماتی که امروز براتون می زارم،کاملا مصداقی و به صورت منظم به مبانی درس می پردازم،سعی می کنم مطالب از حالت خشک و جزوه ای خارج بشه و شما رو با زدن مسادل مختلف در معماری و سایر رشته های دیگه در درک عمیق تری از روش تحقیق شما رو کمک کنم.

برای مشاهده کامل آموزش به لینک زیر مراجعه کنید:

روش تحقیق معماری


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

5 نظر

  1. گلدونه

    سلام . من مطالب راجع به روش تحقیق رو خوندم . فوق لیلسانس معماریم رو 6 سال پیش از دانشگاه هنر گرفتم . ولی متاسفانه اون زمان به دلیل مشغله کاری نتونستم سر کلاس روش تحقیق حاضر بشم و به کمک دوستم که فوق لیسانس مدیریته یک تحقیق تحویل دادم و نمره پاسی گرفتم. ولی تو دلم مونده بود که کلاس کلا راجع به چی بوده . ممنون خیلی خوب بود.

    پاسخ
  2. mostafa.rezvani61@yahoo.com

    سلام من دانشجوی ارشد معماری هستم . و درس روش تحقیق دارم فقط پروژه ندارم شما پروژه روش تحقیق دارید؟؟؟؟

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *