معرفی یک آشکارساز گاز (Gas Detector)

آشکارساز گاز

معرفی یک آشکارساز گاز (Gas Detector)

Drager  یک آشکارساز گاز جهت نمایش پیوسته میزان گازهای سمی و اکسیژن در هوای آزاد است.

 Drager Polytron 3000بخشی از تولید جدید آشکارسازهای پیشرفته گاز می باشد. ارتباط آن با سیستم کنترل مرکزی بوسیله سیگنال

۴-۲۰mA هست. Polytron 3000 می تواند همراه یا بدون صفحه نمایشگر باشد و در حال حاضر بیش از ۶۰ مدل  برای انواع گازها و در رنجهای مختلف موجود می باشد. از ویژگیهای این سنسورها نصب ساده و سریع, عملکرد آسان و رنج کاری بزرگ است.

فرستنده PEX3000 جهت نمایش ثابت و پیوسته مقدار مخلوطی از گازها و بخارهای قابل اشتعال در هوای زیرین اتمسفر می باشد. رنج کامل آن ۱۰% یا ۱۰۰% حد پایین انفجار می باشد. فرستنده بوسیله کابل سه رشته به یک کنترلر مناسب متصل شده است .سیگنال اندازه گیری در حالت کاری نرمال بین ۳٫۸-۲۰٫۵mA می باشد.

ترکیب فرستنده های PEX3000 مدل XTR0090 و XTR0091( remote version) با یک سنسور Drager از نوع remote مانند مدلهای Polytron SE EXPRM(100% LEL) یا Polytron SE EX LCM(10%) مناسب می باشد.

عملکرد یک فرستنده PEX3000 ترکیبی با سنسور remote هیچ تفاوتی با عملکرد یک فرستنده PEX3000 ساخته شده از سنسورها ندارد.

این فرستنده نباید در پایینتر از C°۴۰ استفاده شود. برای فرستنده های PEX3000 مدل های XTR0000,XTR0001,XTR0010,XTR0011 بسته به کلاس T6,T5,T4 ماکزیمم درجه آنها به ترتیب ۴۰,۵۵,۶۵  درجه سانتیگراد می باشد.

با اتصال به یک واحد کنترل مناسب نیز میتوان قبل از اینکه گازها و بخارهای آشکارشده به شکل خطرناک وقابل اشتعالی در هوا درآیند با فعال کردن وسیله های آلارم نوری و صوتی هشدار لازم را داد.

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *