دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت صنعتی (گرایش تولید)

پایان نامه با عنوان شناسایی گلوگاه ها ، توانمند سازی وحذف محدودیت های تولید در آنها با رویکرد تئوری محدودیت ها (TOC) در شرکت سیم وکابل سمنان

انقلاب صنعتی درانگلستان و اروپا آغازشد. کشورهای غربی دارای موقعیتی خاص درتمام زمینه های تولید شدند . این زمینه ها ازسال های قبل از۱۹۷۰ آغازشد تا درصنایعی مانند فولادو نساجی صاحب نظرشدند . پس ازآن کشورهایی از خاور دور و ژاپن صنایع لوازم خانگی مانند تلویزیون،ضبط و….. رادردست خود گرفتند . پس ازآن صنایع دیگری مانند صنایع اتوموبیل سازی در دست اینگونه کشورها قرارگرفت و موضوع رقابت،بحث جدی به خود گرفت.به طوری که ازسال ۱۹۸۵ حتی رهبری درتولید ریزپردازها کد اصل دهۀ ارتباط است ازغرب گرفته شد .
دراین سال ها با پیشرفت صنعت و رقابتی شدن محصولات ، الگوهای تکان دهنده و مؤثری از جانب تئوری پردازان مدیریت ارائه شد که با توجه به موقعیت مکانی و زمانی اجرای آن تأثیرات شگرفی درکارخانجات و مؤسسات صنعتی داشته است . مدیریت و برنامه ریزی تولید با توجه به پیوسته یا سفارشی بودن آن متفاوت می باشد . استقرارماشین آلات، برنامه ریزی ماشین آلات،ترتیب اولویت انجام سفارشات و برنامه ریزی تفضیلی از جمله مباحثی می باشد که درسیستم سفارشی مورد توجه مدیران میباشد پرداختن به تمامی این مباحث وپیاده سازی آنهادرقالب یک پایان نامه بسیارکلی گویی می باشد و ارزیابی دقیقی از اجزای آن نمی توان داشت. لذا برآن شدم یکی از تئوری های مؤثر و تکان دهنده که باعث بهبود کارخانجات صنعتی درکشورهای غربی شده است را به نام تئوری محدودیت ها یا TOC  مطالعه نموده و آن را درکارخانه سیم و کابل سمنان پیاده نمایم . تئوری محدودیت ها اولین بار توسط شخصی به نام «گلدرات» ودرقالب کتابی به نام the GOOL به دنیای مدیریت صنعتی معرفی گردید .
پیاده کردن TOC باعث می شود گلوگاه ها شناسایی و تاحد امکان ازبین برود . بااین کار ظرفیت واقعی خط تولید تعیین شده ومی توان ترکیب درستی از انواع تولید را باتوجه به حداکثرکردن سود کارخانه ارائه نمود . درفصل اول این پایان نامه به معرفی موضوع پایان نامه ، اهداف مورد نظر، سابقۀ علمی پروؤه فرضیات واهمیت تهیه و پرداختن به این موضوع می پردازیم .
ادبیات وطرح تحقیق که به معرفی تئوری محدودیت ها ، اصول ومراحل اجرای آن می پردازد درفصل دوم ارائه شده است . فصل سوم روش تحقیق و چگونگی جمع آوری اطلاعات وجامعۀ آماری را بیان می نماید .
معرفی کارخانۀ مورد نظر، محصولات آن واجرای عملی تئوری محدودیت ها درشرکت صنعتی سیم وکابل سمنان درفصل چهارم گنجانده شده است .
درنهایت درفصل پنجم به جمع بندی و نتیجه گیری مطالب پرداخته و پیشنهادات وتحقیقاتی که به نظر می رسد دراین راستا مؤثراست ارائه شده است .

فصل اول : کلیات و طرح تحقیق
فصل دوم : مفاهیم پایه ای
فصل سوم : روش تحقیق
فصل چهارم : پیاده سازی تئوری محدودیت ها به عنوان نمونه کاربردی در شرکت سیم و کابل سمنان

دانلود پایان نامه


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. sajad omidi

    سلام من الان اشتراک 1 ماهه درجه 1 رو خریدم که این پایان نامه رو دانلود کنم ولی لینکی نداشت خواهشا رسیدگی کنید

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *