دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت صنعتی (گرایش تولید)

پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت صنعتی (گرایش تولید)

پایان نامه با عنوان شناسایی گلوگاه ها ، توانمند سازی وحذف محدودیت های تولید در آنها با رویکرد تئوری محدودیت ها (TOC) در شرکت سیم وکابل سمنان

انقلاب صنعتی درانگلستان و اروپا آغازشد. کشورهای غربی دارای موقعیتی خاص درتمام زمینه های تولید شدند . این زمینه ها ازسال های قبل از۱۹۷۰ آغازشد تا درصنایعی مانند فولادو نساجی صاحب نظرشدند . پس ازآن کشورهایی از خاور دور و ژاپن صنایع لوازم خانگی مانند تلویزیون،ضبط و….. رادردست خود گرفتند . پس ازآن صنایع دیگری مانند صنایع اتوموبیل سازی در دست اینگونه کشورها قرارگرفت و موضوع رقابت،بحث جدی به خود گرفت.به طوری که ازسال ۱۹۸۵ حتی رهبری درتولید ریزپردازها کد اصل دهۀ ارتباط است ازغرب گرفته شد .
دراین سال ها با پیشرفت صنعت و رقابتی شدن محصولات ، الگوهای تکان دهنده و مؤثری از جانب تئوری پردازان مدیریت ارائه شد که با توجه به موقعیت مکانی و زمانی اجرای آن تأثیرات شگرفی درکارخانجات و مؤسسات صنعتی داشته است . مدیریت و برنامه ریزی تولید با توجه به پیوسته یا سفارشی بودن آن متفاوت می باشد . استقرارماشین آلات، برنامه ریزی ماشین آلات،ترتیب اولویت انجام سفارشات و برنامه ریزی تفضیلی از جمله مباحثی می باشد که درسیستم سفارشی مورد توجه مدیران میباشد پرداختن به تمامی این مباحث وپیاده سازی آنهادرقالب یک پایان نامه بسیارکلی گویی می باشد و ارزیابی دقیقی از اجزای آن نمی توان داشت. لذا برآن شدم یکی از تئوری های مؤثر و تکان دهنده که باعث بهبود کارخانجات صنعتی درکشورهای غربی شده است را به نام تئوری محدودیت ها یا TOC  مطالعه نموده و آن را درکارخانه سیم و کابل سمنان پیاده نمایم . تئوری محدودیت ها اولین بار توسط شخصی به نام «گلدرات» ودرقالب کتابی به نام the GOOL به دنیای مدیریت صنعتی معرفی گردید .
پیاده کردن TOC باعث می شود گلوگاه ها شناسایی و تاحد امکان ازبین برود . بااین کار ظرفیت واقعی خط تولید تعیین شده ومی توان ترکیب درستی از انواع تولید را باتوجه به حداکثرکردن سود کارخانه ارائه نمود . درفصل اول این پایان نامه به معرفی موضوع پایان نامه ، اهداف مورد نظر، سابقۀ علمی پروؤه فرضیات واهمیت تهیه و پرداختن به این موضوع می پردازیم .
ادبیات وطرح تحقیق که به معرفی تئوری محدودیت ها ، اصول ومراحل اجرای آن می پردازد درفصل دوم ارائه شده است . فصل سوم روش تحقیق و چگونگی جمع آوری اطلاعات وجامعۀ آماری را بیان می نماید .
معرفی کارخانۀ مورد نظر، محصولات آن واجرای عملی تئوری محدودیت ها درشرکت صنعتی سیم وکابل سمنان درفصل چهارم گنجانده شده است .
درنهایت درفصل پنجم به جمع بندی و نتیجه گیری مطالب پرداخته و پیشنهادات وتحقیقاتی که به نظر می رسد دراین راستا مؤثراست ارائه شده است .

فصل اول : کلیات و طرح تحقیق
فصل دوم : مفاهیم پایه ای
فصل سوم : روش تحقیق
فصل چهارم : پیاده سازی تئوری محدودیت ها به عنوان نمونه کاربردی در شرکت سیم و کابل سمنان

نام فایل: پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت صنعتی (گرایش تولید)

دانلود فایل: لینک مستقیم

پسورد فایل: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

نظر (2)

  • sajad omidi پاسخ به

    سلام من الان اشتراک 1 ماهه درجه 1 رو خریدم که این پایان نامه رو دانلود کنم ولی لینکی نداشت خواهشا رسیدگی کنید

    اسفند ۱۰, ۱۳۹۳ در ۶:۲۱ ب.ظ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *