آموزش نرم‌افزار گمز | GAMS

نرم‌افزار گمز (gams)

آموزش نرم‌افزار گمز | GAMS

گمز در واقع نرم‌افزاری است بسیار کاربردی که برای حل مسائل بهینه‌سازی اعم از خطی، غیرخطی و مسائل برنامه‌ریزی صحیح طراحی شده است و بسیار قدرتمند می‌باشد. این نرم‌افزار قابلیت استفاده در کامپیوترهای شخصی، کارگاه‌ها و ابر کامپیوتر‌ها را دارد و به کاربر امکان تمرکز بر روی مسائل مدل‌بندی و تصمیم‌ را می‌دهد. در حالت خاص، این نرم‌افزار برای حل مسائل با بعد بالا و یا مختلط بسیار کاراست. کاربر این نرم‌افزار سودمند می‌تواند به سرعت و به راحتی فرمول بندی مساله‌ی تحت بحث و یا نوع روش حل را تغییر دهد. همچنین او می‌تواند یک مساله‌ی خطی را به غیرخطی تبدیل کند.

نرم‌افزار گمز (gams)

با استفاده از گمز داده‌ها تنها یکبار به شکل یک جدول یا لیست ذخیره می‌شوند. مدل‌ها با جملات مختصر جبری که خواندن آن‌ها هم برای کاربر و هم برای کامپیوتر ساده باشد، توصیف می‌شوند. گمز بطور خودکار معادلات قیود را تولید می‌کند و حتی به کاربر اجازه می‌دهد که در صورت نیاز، برای این قیود استثنا قائل شود. در صورت وجود خطا، محل و نوع آن خطا مشخص می‌شود. گمز بسیار قدرتمند و انعطاف‌پذیر می‌باشد. مدل‌های نوشته شده را می‌توان بدون هیچ مشکلی از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر منتقل و اجرا کرد. گمز تحلیل حساسیت را ساده‌تر می‌کند و کاربر می‌تواند مدل‌هایی طراحی کند که با هر تغییری در داده‌ها سازگار باشد و به ازای هر تغییر، خروجی را در یک لیست نمایش دهد.

آنچه که گفته شد تنها قسمت بسیار ناچیزی از مزیت‌های این ابزار قدرتمند می‌باشد. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر، شما می‌توانید فایل‌های موجود در لینک زیر را دانلود کنید تا با خود این نرم‌افزار، طریقه‌ی نصب آن و چگونگی استفاده از آن بیشتر و بهتر آشنا شوید.

نام فایل: آموزش نرم‌افزار گمز | GAMS

دانلود فایل: راهنما ۱ | راهنما ۲ | نکات تکمیلی

پسورد فایل: www.noandishaan.com

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *