وارد کردن اطلاعات از Excel به درون متلب و برعکس

برای وارد کردن اطلاعات از Excel به درون متلب ، احتیاج به دستور خاصی نیست و این کار کاملا ساده می باشد . مثلا فرض کنید اطلاعاتی را شامل 4 مقدار در درون نرم افزار Excel بنویسیم :

سپس این اطلاعات را به صورت یک فایل با نام numbers.xlsx ذخیره می کنیم . اکنون درون نرم افزار متلب ، از منوی File گزینه Open را انتخاب می کنیم .
در پنجره باز شده باید ابتدا باید گزینه روبروی عبارت Files of type را به All Files تغییر بدهیم و سپس به آدرس حاوی فایل numbers.xlsx رفته و آن را انتخاب کنیم و بر روی گزینه Open کلیک کنیم .
اگر دکمه Finish کلیک کنیم ، متلب اطلاعات را به صورت یک ماتریس در Workspace ذخیره خواهد کرد و مثلا در شکل فوق ، اسم پیش فرض data را برای این ماتریس انتخاب کرده است . اگر اسم دیگری مد نظرتان است باید با موس بر روی کلمه data کلیک کنید و آن را تغییر دهید . ما اسم A را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Finish کلیک می کنیم . مشاهده خواهید کرد که ماتریس A به Workspace افزوده می شود . کد زیر را اجرا می کنیم تا مقادیر ماتریس A را مشاهده کنیم :

برای مشاهده متن کامل به لینک زیر مراجعه کنید:

ادامه آموزش


درباره نویسنده

انجمن نوانديشان ، یک انجمن علمی، غیردولتی و مستقل است که در حوزه های علمی و تخصصی مختلف، فعالیت خود را از شهریور 1388 شروع کرد. این انجمن در راستای نیل به کمک در بهبود وضعيت علمي و پژوهشي و تحقيقاتي کشور ایجاد شده است و به دنبال فراهم کردن بستر ارتباطی مناسب میان متخصصین ایرانی جهت آشنایی با همدیگر و گسترش همکاریها و راه هاي رسيدن از علم به عمل است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *